Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Чему КОДИ није намењен?
Uparivanju sa TMDB bazom i strimovanju kontenta sa ilegalnih izvora. Zamisljen je kao multimedijalni centar za organizovanje multimedijalnog sadrzaja na Xbox konzoli. Kasnije je hard te Xbox konzole zamenio NAS. Steta je sto 90% ljudi sa balkana misli da je Kodi program koji omogucava besplatno gledanje filmova, serija i sport klubova. Jedan kolega na poslu mi je cak rekao kako je Kodi smece, taman ga "podesio" da radi i nakon mesec dana mu sve stalo..

BTW nista lose nisam mislio o samom Kodi-ju :)
 
Kad sam ja napisao kodi ko kodi mislio sam na učitavanja, dok se program pokrene pa npr elementum učita itd itd itd.
Pa da se sve to pod konac uštima treba vremena i malo živaca što jest jest :D
Svakako kodi je klasik i ostat ce, može ovamo sve pasti od apps al KODI ce uvijek biti tu među rajom.
 
Koristim kodi isključivo da bi mogao da povučem titlove sa titlovi.com.
Probao sam skinove, podešavanja, preporuke... Ali ili puca ili usporava. Pričam o android TV platformi. Na kompu može šta hoćeš. Ali na TV se najviše koristi.
Stremio leti i samo za te servise služi, nema neke opcije za ovo i ono, ali zato je podesi rd raji i dovođenja 🙂
Probao sam, nije da nisam...
 
Pozajmio ortak apple tv 4k hdr prve generacije pa reko' da napravim recenziju možda nekom pomogne nešto s tim u vezi.
Propišah mleko da uradim sideload Kodija preko Signulous servisa (pošto nisam u tom ekosistemu i nemam Mac mašinu digao sam jedva VM Monterey 12.5 koji na Ryzenu radi kao da sam na Spectrumu pustio HDR 4k sadržaj).
Ipak uspeh da instaliram Xcode 14(koji podržava macOS12.5 i TvOS16)i uparim sa appletv i prebacim aplikacije.

Pozitivno:
-Dizajn sjajan. Primetno manjih gabarita(od shielda), kvalitetna izrada kao uostalom i svi apple uređaji
-Konekcija sa tv-om i soundbar-om je prošla bez problema osim što mi je CEC upalio tv dva puta sam od sebe🤣
-Daljinski veoma kvalitetan i lepo leži u ruci. Centralno Remote select dugme je veoma osetljivo pa prebacih na "Click only" u opcijama
-tvOS16 jednostavan i najbrži koji sam koristio do sada
-Kodi->"Pušta" skoro sve što sam probao i lepo radi u kombinaciji sa RD
-Plex i Infuse rade odlično
-Youtube HDR

Negativno:
-Nijedan port
-Nemogućnost brisanja nativnih aplikacija tipa Fitness
-Bluetooth tastatura ne radi u youtube aplikaciji🤦‍♂️
-Infuse običan ne pušta DV a pro je cena prava sitnica biju ko neće sa dozom sarkazma🤣
-Kodi->U Kodiju daljinski baguje(preosetljivost) pa mora se isključiti controller support
Svaki put kad se startuje pita da li da promeni rezoluciju na 2160p 24hz iz nekog razloga dok se ne podesi whitelist rezolucija
Naravno velika mana ne radi ni HDR ni Atmos u Kodiju kao ni passthrough.

Sve u svemu začin C. Odličan strimer za one koji žele da plaćaju 15 servisa, yt premium, infuse pretplatu i sve iole aplikacije koje valjaju se plaćaju. Ako prođe evropski zakon za sideload kapiram da će ga mnogi kupiti. Ako bih morao da poredim sa Shield imaju i jedan i drugi mane, ali bih pre išao na Shield zbog stvari koje meni više odgovaraju.
 
Naravno velika mana ne radi ni HDR ni Atmos u Kodiju kao ni passthrough.
prilicno se slazem sa tvojim zapazanjima a meni najvecu frustraciju prave komande na daljinskom za kodi...kod mene je jos i ovaj novi daljinski i onda moram koristiti za neke stvari CEC tj daljinski od lg, da bi mogao iskoristiti sve funkcije.
na kodi forumu ima tema oko zamjene setings fajla za daljinski ali previse zivaca sam izgubio i pri samoj instalaciji kodija da bi se sad zezao i oko toga...ako neko ima vremena i zivaca ne bi bilo lose da se pozabavimo i time.
sto se tice dv i hdr , ne znam jesi li probao u postavkama videa kada pustis neki film da podesis tone mapping na hable ili reinhard i sa malim korekcijama dobije se HDR ili DV , u zavisnosti kako je podesena slika u setingsu boxa, a naravno i od toga koju podrsku ima tv..imam i infuse pro i isti film sa probao i na kodiju i na infuse, i nisam primijetio nikakvu drasticnu razliku..a prilicna sam picajzla po pitanju kvaliteta slike...medjutim, cinjenica je da na kodiju ne ide sve glatko i nije to do kraja sve ispeglano jer kad npr pustim video sa netflixa, hbo ili appletv app nekako je to sve mnogo ljepse i pitkije...
takodje, u poredjenju sa Shield nisam pametan...ipak bih po pitanju slike dao prednost apple tv 4k ali sve ostalo je na strani nvidie.
 
Nisam to probao, a vratio sam uređaj. Hteo sam samo da vidim kako radi appletv i da li bih ga možda kupio u budućnosti. Odličan uređaj nema šta. Nekako spoj appletv i shield bi bio idealan.
 
Pozdrav.Da li je normalno da kada hoću da učitam titl sa USB diska i odem na BROWSE subtitle treba jedno 20-ak sekundi dok ne otvori meni?Kodi na Eon box-u.
 
Pozdrav svima...
Imam mali Problem:
Na Telefonu kada u FEN-u otvorim Serije mi pokazuje u dodnjem desnom uglu čija je Produkcija Serije, ali na Android Box-u sa identičnim Podešavanjima mi ne pokazuje Produkciju. Ima li neko Ideju u čemu bih mogao biti Problem? Hvala unapred.Screenshot_20230508_174811_org.xbmc.kodi_edit_556665690145265.jpg
 
Pozdrav.Da li je normalno da kada hoću da učitam titl sa USB diska i odem na BROWSE subtitle treba jedno 20-ak sekundi dok ne otvori meni?Kodi na Eon box-u.
Kad je kodi na androidu sve je moguce. Tebi bar otvara meni. Kod mene na mi box-u kada odem na browse kodi se gasi. Na PC-u nemam tih problema.
 
Koje povajdere je najbolje odabrati za Elementum? Nnm club i Rutracker mi ne rade, iako sam upisao login podatke
 
Koje povajdere je najbolje odabrati za Elementum? Nnm club i Rutracker mi ne rade, iako sam upisao login podatke
Rutor, MegaPeer (ruski) ... Mozda javni 1337x. Gledaj da bude sto manje provajdera. 4-5 maksimalno.
 
Ne znam gde da postavim pitanje pa cu ovde.Kako se iskorišćavaju bodovi vernosti na Real Debrid-u?Imam trenutno 2400.
 
Na mom računaru sa W10 i Kodi Neksus-om sve radi dobro osim Pleks serije sa Umbrella addonom.
Probao oko 50 filmova i svi su pronađeni i prikazani ...
Kada pokušavam sa serijama u preko 90% ne mogu da pronađe epizode... veoma čudna stvar je serija Sukcesija 4. sezona... ne može da nađe prvu epizodu, ali može sve ostale...
Pokušavao sam sve i svašta, takođe svoj pleks acc. sa pretraživačem gde sve radi...
 
Pozz, desava li se nekom da prilikom promene audio sa ruskog na engleski, totalno se ukoci ceo Kodi (Nightly ver.21). Ovo postalo izuzetno iritantno.
 
Nazad
Vrh Dno