Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Jel još nekome možda ne radi ni jedan addon za titlove? Doduše probao sam samo a4ksubtitles i opensubtitles.org i oba mi izbace no subtitles ili a4k piše searching i stoji tako samo... Na primer u umbrelli sam stavio da mi automatski skine titlove al on ponekad skine neki tamo levi pa sam morao ovako rucno da ih ubacujem. Kodi je 20 nexus i ranije mi je radilo na njemu al ne znam zašto sad neće.
 
Pozdrav.Da li Titlovi.com official addon pronalazi pakete titlova(za celu sezonu) ili samo za pojedinačne epizode?Kod mene ne vidi upakovane sve titlove za sezonu.
Probaj titlovi.com unofficial:
 
Pozdrav.Da li Titlovi.com official addon pronalazi pakete titlova(za celu sezonu) ili samo za pojedinačne epizode?Kod mene ne vidi upakovane sve titlove za sezonu.
Ima upakovanih i za celu sezonu a i pojedinačno.
Jel još nekome možda ne radi ni jedan addon za titlove? Doduše probao sam samo a4ksubtitles i opensubtitles.org i oba mi izbace no subtitles ili a4k piše searching i stoji tako samo... Na primer u umbrelli sam stavio da mi automatski skine titlove al on ponekad skine neki tamo levi pa sam morao ovako rucno da ih ubacujem. Kodi je 20 nexus i ranije mi je radilo na njemu al ne znam zašto sad neće.
Rade oba. Dodaj i ovaj unofficial Titlovi.
 
Da li je maksimalna rezoluzija u kojoj se može podesiti Kodi na Eon boxu 1080p ,ili je moguće i 4k?
 
Edit:
Da li je moguce da se uradi update kodija sa 19 na 20 a da svi addoni i podesavanja ostanu ?
 
Da li je maksimalna rezoluzija u kojoj se može podesiti Kodi na Eon boxu 1080p ,ili je moguće i 4k?
Ако питаш да ли је могуће одгледати 4К филмове у кодију инсталираном на ЕОН боксу - да, могуће је. Немој да те буни што стоји у кодију да је резолуција 1920х1080р када гледаш у подешавања/систем/приказ. То је резолуција интерфејса кодија, дакле не самог филма.
 
Ако питаш да ли је могуће одгледати 4К филмове у кодију инсталираном на ЕОН боксу - да, могуће је. Немој да те буни што стоји у кодију да је резолуција 1920х1080р када гледаш у подешавања/систем/приказ. То је резолуција интерфејса кодија, дакле не самог филма.
Hvala!To me i buni jer mi detektuje 4K ekran kao 1080p display.
 
Da li je realno da je FEN ovoliko brži od Serena? Kod mene na mom ovom Androidu razlika je nebo i zemlja.
 
Brži u čemu? Scrapingu? Učitavanju menija,widgeta?
Nije da kažem da nije nego me zanima u čemu?
 
U svemu. Pre svega u widgetima, a i u scrapingu kada se recimo poveže da traži nešto preko TMDb Helpera.

Ja imam samo jedan torent provajder zbog All Debrida to je Torrentio, čisto da mi doglavi nešto ako nema na Easynewsu. Easynews samo po sebi pretraži za sekundu sve linkove koje ima i izbaci, prebrz je scraping sa njihovog sajta, ali i tu uspe FEN da bude brži čak od Serena.

Trenutno imam oko 20 widgeta i to je nemerljivo brzo prolaženje kroz njih sa FEN-om i Serenom. Kada upalim Kodi onaj TMDb Helper autorizuje Trakt posle 5 sekundi max sa FEN-om u setupu, sa Serenom mi ide najčešće 10s ali ponekad i 12,13 zavisi. Učitavanje informacija kroz TMDb Helper je takođe mnogo brže, prolaženje kroz sve one kategorije koje ima, preporučeni filmovi po tim i tim glumcima, režiserima, studio itd. baš sve.
 
Pa on je sastavni deo skina Arctic Horizon 2 kada se gledaju razne informacije ali takođe je npr. koristan ko koristi biblioteku Kodijevu da ubaci preko njega filmove/serije u nju pa kasnije da ih poziva i otvara preko nekog addona. Popularni addoni recimo Seren ili FEN nemaju mogućnost integracije sa bibliotekom, no preko TMDb Helpera to može. Takođe mogu se napraviti i neki widgeti preko njega sa listama koje ne postoje u drugim addonima.
 
Pozz, mozes li da pojasnis malo vise ovo? Trazio sam Rode svuda i nisam uspeo nigde, ni Seren ni fen, nista... kako tacno radi ova funkcija?
Guglaj balkandownload... da ne ostavljam ceo link ne znam da li je to po pravilima, ali naći ćeš. Ako imaš RD, skini jdownloader i uloguj se. Linkovi sa hostera(uptobox,1fichier, itd) piče full DL brzinom tvog neta.
Pa on je sastavni deo skina Arctic Horizon 2 kada se gledaju razne informacije ali takođe je npr. koristan ko koristi biblioteku Kodijevu da ubaci preko njega filmove/serije u nju pa kasnije da ih poziva i otvara preko nekog addona. Popularni addoni recimo Seren ili FEN nemaju mogućnost integracije sa bibliotekom, no preko TMDb Helpera to može. Takođe mogu se napraviti i neki widgeti preko njega sa listama koje ne postoje u drugim addonima.
Recimo na primer providere kao Submenu widgete. Ima raznih opcija.
screenshot00015.png
 
U svemu. Pre svega u widgetima, a i u scrapingu kada se recimo poveže da traži nešto preko TMDb Helpera.
Istina,probao sam i stvarno je brz, ja sam za scraping stavio samo torrentio,nije mi baš jasno kako se scraping poveže sa tmdb helperom,ja sam ga bio koristio samo za widgete i postavio mu player pa preko njega puštao rd linkove ali me je nešto zezao pa sam ga prestao koristiti pa sad koristim umbrelline widgete direktno.
Kako ti se umbrella čini u usporedbi sa fenom? Fen bi mi bio skoro pa savršen da je direktno integriran sa library...
 
Iskren da budem nisam puno probao Umbrellu. Jesam probao ali sigurno ne dovoljno kao Seren i FEN da pravim poređenja. Mislim da je Umbrella prilično brz addon i za neko kratko vreme što sam ga isprobavao radio mi je dobro. Mislim i da Umbrella ima prilično redovna ažuriranja neka pa se vervatno još više promenio od kada sam ga ja nešto isprobavao.

I ja imam Torrentio samo od torent provajdera. Koliko sam primetio Torrentio je odlična replika RarBG-a, a pošto RarBG ima onu captchu na sajtu meni u addonima on i nije baš bio pouzdan. Iz mog nekog iskustva od 10x pokušaja scrapinga ja sam nekih 3x dobijao rezultate od njega. Torrentio mi se čini kao vrlo pouzdan, a dosta toga što možeš da dobiješ sa RarBG-a dobiješ upravo i na Torrentiu. Plus ima tu još nekih torenata kojih nema na RarBG-u.
Ja uglavnom za gledanje u nekih 90% slučajeva koristim Easynews, ali eto kada nešto nema tamo, Torrentio nađe linkove, to najčešće bude za serije.

Evo kod mene koliko brzo završi sa pretragom

 
Joše lepše su ove ikone za mreže kada se iz FEN-a dovedu,

Pogledaj na oko 01:00 kod ovog lika

Jesu, prebaciću onda iz FEN-a.
Istina,probao sam i stvarno je brz, ja sam za scraping stavio samo torrentio,nije mi baš jasno kako se scraping poveže sa tmdb helperom,ja sam ga bio koristio samo za widgete i postavio mu player pa preko njega puštao rd linkove ali me je nešto zezao pa sam ga prestao koristiti pa sad koristim umbrelline widgete direktno.
Kako ti se umbrella čini u usporedbi sa fenom? Fen bi mi bio skoro pa savršen da je direktno integriran sa library...
Oba su brza veoma slična kada sam testirao i ostavio Umbrellu kao glavni.
 
Koja je ovo fora da na PC-ju ne dobijam punu download brzinu sa AD-a i EN-a, dok na Android Boxu je puna? :unsure: Sad sam tek izvalio ovo. Nije ni čudo što mogu da streamujem 1080p remuxe sa EN-a kada meni na Androidu ide download punom brzinom, a to je negde oko 9 MB/s manje više. Isti je ruter naravno i povezan mi je box LAN kablom.

U principu meni na PC-ju i ne treba puna brzina sa ovih servisa već sa boksa ali gde tu može da bude razlika i zašto je to tako?
 
Mozda je na ruteru ogranicenje po portovima, jedan gigabitni, a ostali na 100Mbps.
 
Mozda je na ruteru ogranicenje po portovima, jedan gigabitni, a ostali na 100Mbps.
Moguće, pojma nemam.

Evo sad sam baš merio koliko mu treba da skine 1 GB. Na boksu skine za 2 minuta, dok na PC-u za 5 minuta :D

Tačno je na boksu brži za više nego duplo, onako kako i treba sa mojom dl brzinom.
 
Pa koji ti je protok na pc? Mora baš da bude stara ploča koja nema gigabit lan. Ili negde u mreži imaš problem.
 
Koja je preporuka vas starih Kodi vukova za skin? Koristim Fen i RD, pa bih da to malo lepše izgleda...
 
Може и да се негде пригњечи мрежни кабл, па онда опадне брзина на 100 mb/s.
Zaboravili smo da njegova max brzina je 75mbps tako da zaboravimo na mrežni kabl negde drugde je problem.
Koja je preporuka vas starih Kodi vukova za skin? Koristim Fen i RD, pa bih da to malo lepše izgleda...
Arctic Horizon 2 nema bolje za sada. Možeš da probaš i Zephyr i Titan Bingie.
 
Koja je preporuka vas starih Kodi vukova za skin? Koristim Fen i RD, pa bih da to malo lepše izgleda...
ne znam baš jesam li stari vuk ali meni je Titan Bingie najljepši,totalna kopija netflix app,sve radi,bingie view,traileri ako uključiš itd.,preko library posloženo sve po defaultu,continue watching itd. ali možeš staviti i fen widgete koji btw rade odlično i brzo,jedina mana je da je zahtjevan za android,sa novim kodi nexusom je brži ali treba paziti jer se ruši kao i sa dosta drugih skinova, treba staviti ovaj kodi build u kojem je taj problem riješen:
https://mirrors.kodi.tv/test-builds/android/arm/kodi-20230210-6131af75-PR22737-armeabi-v7a.apk

na pc-u leti i nema rušenja
 
Nazad
Vrh Dno