Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Ovako je u AH2 i trebalo bi da je slično u AZephyr. A što uopšte ulaziš u tmdb helper addon kad možeš widgete da staviš i podesiš view po želji u samom skinu?
screenshot00012.png
 
Meni Seren na AH2 skinu, nema dole u kvacici opciju za STOP kada zelim da izadjem iz filma. Ima samo one opcije za preskakanje chaptera, iskreno, razocaralo me to. Moram premotati film do kraja da bih izsao iz njega????
 
Kada uđem u drugu seriju odma mi promjenu na default.
Promjenim to , otvorim drugu seriju i opet je na default.
 
Meni Seren na AH2 skinu, nema dole u kvacici opciju za STOP kada zelim da izadjem iz filma. Ima samo one opcije za preskakanje chaptera, iskreno, razocaralo me to. Moram premotati film do kraja da bih izsao iz njega????
Mislim da to nema veze sa addonom već sa skin opcijom.
screenshot00014.png
 
Od kako sam presao na Artic Horizon 2 skin Kodi Nexus uopste ne prikazuje sadrzaj sa DLNA servera. Imam Serviio koji koristim za strimovanje filmova u lokalnoj mrezi, sa default skinom radi.
 
jeli ima ko, da koristi HBO Max addon?
Max resolucije slike na Sony Android TV 4k, HDR, HLG) mi je
1080p HDR... Ako u sett. stavim umesto Best, Bypass ili Disable
dobijem i 2560, 3200 i 3840x2160 resoluciju ali samo sa Dolby Vision
nikako sa HDR ili samo 4K...
U original appu ne mogu da vidim jeli stvarno 4k...
Jel postoji koji app za Android TV sa kojim se može provjeriti
resoluciju i bitnu ...
 
Na Soniju možeš samo na "display" da vidiš rezoluciju i hdr format. Glupo je što nema malo više informacija. Ne koristim HBO max addon ali da li možeš da vidiš bitrate, res, itd. na ctrl+o?
 
Kada uđem u drugu seriju odma mi promjenu na default.
Promjenim to , otvorim drugu seriju i opet je na default.
Probaj u samim podešavanjima u Kodiju da nađeš da na klik umesto play pokaže informacije. Nisam kući da vidim tačno gde se nalazi, ako ne nađeš večeras ćemo probati da namestimo to :)
 
mislim da ne može... nije mi stvarno jasno, kako nema u 4K HDR ako ima u 4K DV...
ovaj HBO imam samo zbog toga što je u Telemach EON Premium avtomatski...
 
Na kodi forumu u vezi hbo addona vidim da ima informacija o bitrate, itd
3.jpg
 
Da li postoji mogucnost voice pretrage umesto kucanja? Ja to nigde nisam nasao u opcijama, a koristim kodi ko zna od kad :D
 
jeli ima ko, da koristi HBO Max addon?
Max resolucije slike na Sony Android TV 4k, HDR, HLG) mi je
1080p HDR... Ako u sett. stavim umesto Best, Bypass ili Disable
dobijem i 2560, 3200 i 3840x2160 resoluciju ali samo sa Dolby Vision
nikako sa HDR ili samo 4K...
U original appu ne mogu da vidim jeli stvarno 4k...
Jel postoji koji app za Android TV sa kojim se može provjeriti
resoluciju i bitnu ...
Koristim Philips Android TV. U HBO Max addon-u mi je podešeno da prilikom puštanja filma/serije biram rezoluciju (u sett. Ask opcija). Kada izbaci listu rezolicija, na vrhu mi prikaže 1920x1080, a tek pri dnu 4K i Dolby Vision opcije posebno. Samo su pojedini filmovi u 4K.
 
Na kodi forumu u vezi hbo addona vidim da ima informacija o bitrate, itd
Pogledajte prilog 375031
ovo što si stavio je 100% 4K+DV sa max, bitnom do 30Mb/s...
Inaće to mi je jasno, da sve što plejaš u Kodiju možeš da vidiš koliko je bitnA...stisneš Crtl+Shift+O i O ... dobiješ ovo...
1X30bPn.jpg
 
Da li je neko pronašao način kako da filmove i serije sa Amazon Prime Videa preko Kodija gleda sa titlovima?
 
Ima li još neko problem sa kombinacijom AFS 4K max i Kodi 20? Dešava mi se da kad pokrenem Kodi, stoji samo tamna slika, neće uopšte da se Kodi pokrene. Moram ići na clear cache, force stop i ostale gluposti da pokrenem Kodi. Ima dovojno slobodne memorije, preko 1 GB. Ne sjećam se da sam isti problem imao sa starijim verzijama Kodi-ja
 
Pozdrav!Mogu li se namestiti prečice za podešavanje kašnjenja titlova u Kodi plejeru na dalijincu za Eon box?Jedan taster +,drugi -,na to mislim.
 
Ima li još neko problem sa kombinacijom AFS 4K max i Kodi 20? Dešava mi se da kad pokrenem Kodi, stoji samo tamna slika, neće uopšte da se Kodi pokrene. Moram ići na clear cache, force stop i ostale gluposti da pokrenem Kodi. Ima dovojno slobodne memorije, preko 1 GB. Ne sjećam se da sam isti problem imao sa starijim verzijama Kodi-ja
Koristis default-ni kodi skin Estuary? Ne bi trebalo da bude problema na njemu. Ako imas neki skin moguce da je do skina. Ja imam slican problem (na mi box s) kada je neki updejt na arctic horizon 2 skinu.
 
Da, samo koristim default skin
Jedino da probas da u samom kodiju obrises cache KCleaner addon, EZ Maintenance ili Open Wizard... Ako ni to ne pomogne jedino ponovna instalacija Kodi-ja. Ne verujem da je do uredjaja. Ali ko zna... Ponekad je i pozeljan factory reset.
 
samo jedan addon (FEN). Nije build, intaliran klot
 
Probaj Umbrellu i disable FEN dok testiraš i vidi da li se isto ponaša.
 
Ima li još neko problem sa kombinacijom AFS 4K max i Kodi 20? Dešava mi se da kad pokrenem Kodi, stoji samo tamna slika, neće uopšte da se Kodi pokrene. Moram ići na clear cache, force stop i ostale gluposti da pokrenem Kodi. Ima dovojno slobodne memorije, preko 1 GB. Ne sjećam se da sam isti problem imao sa starijim verzijama Kodi-ja
Dešava se i meni povremeno na Chromecast with Google TV i Seren addon, nisam našao uzrok problema ali, iskreno, nisam nešto previše ni tražio.
 
Ako je ukljucen autokes ciscenje hoce da zabaguje. Meni se to desavalo kad sam pregazio kodi 19.5 sa nexusom. Izbrisao sve i instalirao Nexus koji se pojavio na GP i nikad mi nije vise pravio takve probleme. Doduse imao sam Open wizard za ciscenje kesa. Kada je izasao update za Kcleaner instalirao sam samo njega,naravno pored Fen-a.
 
Jel ima neki normalan i funkcionalan build za 20-cu? Sve sto sam probao je nemoguce pokrenuti a to je bar 5-6 builda...jel se nesto promenilo u instaliranju od 18 pa na ovamo koliko nisam koristio Kodi?
 
Postoji tema za bildove koja je funkcionalna, možeš da pogledaš tamo jer ima dosta postova.

 
A onda cu probati fresh install 20 pa cu vidjeti kako se ponasa tako
 
Pozdrav.Da li Titlovi.com official addon pronalazi pakete titlova(za celu sezonu) ili samo za pojedinačne epizode?Kod mene ne vidi upakovane sve titlove za sezonu.
 
Nazad
Vrh Dno