Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Узех јуче RealDebrid - 6 месеци 16 јура. Ставио сам Веном адон и супер ми ово изгледа - учитава се истог секунда. Једино колико видех нема DolbyVision наслова, али је то можда до адона.
Ако има неко неки предлог за одличан адон који подржава RealDebrid, нека јави.
Najvise sam koristio Venom addon, takodje dobar je i TheOath. Probaj i Shadow nije los. Seren addon sam malo koristio. Nazalost DolbyVision se retko nalazi uglavnom Atmos.
 
Uzeh sad iz znatizelje da probam RetroArch i IAGL na Kodiju i videh da to radi super, pa mi je pala ideja da stari macmini iskoristim da matorcima napravim neki multimedijalni centar. Cale bi igrao verovatno sonika i supermarija, a mama bi verovatno gledala filmove, ali vidim da se za 5 godina dosta stvari promenilo. Exodus je proslost, a ovi addoni koje ste gore spomenuli svi zahtevaju RealDebrid koji se placa. Postoji li neki addon sa kojim besplatno mogu da gledam filmove i serije kao sto je to bio slucaj sa Exodusom pre 5 godina? Ako bas mora da se koristi RealDebrid, moje pitanje je na koliko uredjaja mogu maksimalnog da ga koristim? Vidim po redditu da RealDebrid nudi linkove visokog kvaliteta, tako da mi ponuda od 16$ za 6 meseci deluje dosta primamljivo.

Koje addon koristite za titlove?

S obzirom da cu koristiti matori MacMini3,1 (C2D 2.26, 8GB RAM, GF9400M, SSD) da li je bolje da koristim LibreELEC ili Arch Linux + KODI (bez DE-a, samo XORG)?

I jos jedno pitanje, ukoliko je neko korisnik SAT-TRAKT (ST Cable) usluga postoji li neki nacin da se preko nekog kodi addona ulogujem i gledam TV programe? Ukoliko to nije moguce postoji li neki addon sa kojim bi mogao da gledam barem ove nase domace programe (ovih 8-9 sto su javno dostupni)?
 
RealDebrid ima ograničenje da možeš sa jednog public IP-a da koristiš jedan nalog, a na koliko uređaja "iza" tog IP-a ćeš ga instalirati nema ograničenja. Koristim RealDebrid na 4 uređaja u jednoj kući i nisu me kontaktirali/ograničavali.

Za titlove koristim a4kSubtitles. Dobro je što sam pretražuje više izvora titlova, a mane mu za sada nisam našao.
 
Možda i hoće ko zna, ako potrefe listu koja sadrži te kanale. Ne vjerujem da će biti skoro jer su se tek pojavili, treba vremena da strani serveri ubace.
 
Uzeh sad iz znatizelje da probam RetroArch i IAGL na Kodiju i videh da to radi super, pa mi je pala ideja da stari macmini iskoristim da matorcima napravim neki multimedijalni centar. Cale bi igrao verovatno sonika i supermarija, a mama bi verovatno gledala filmove, ali vidim da se za 5 godina dosta stvari promenilo. Exodus je proslost, a ovi addoni koje ste gore spomenuli svi zahtevaju RealDebrid koji se placa. Postoji li neki addon sa kojim besplatno mogu da gledam filmove i serije kao sto je to bio slucaj sa Exodusom pre 5 godina? Ako bas mora da se koristi RealDebrid, moje pitanje je na koliko uredjaja mogu maksimalnog da ga koristim? Vidim po redditu da RealDebrid nudi linkove visokog kvaliteta, tako da mi ponuda od 16$ za 6 meseci deluje dosta primamljivo.

Koje addon koristite za titlove?

S obzirom da cu koristiti matori MacMini3,1 (C2D 2.26, 8GB RAM, GF9400M, SSD) da li je bolje da koristim LibreELEC ili Arch Linux + KODI (bez DE-a, samo XORG)?

I jos jedno pitanje, ukoliko je neko korisnik SAT-TRAKT (ST Cable) usluga postoji li neki nacin da se preko nekog kodi addona ulogujem i gledam TV programe? Ukoliko to nije moguce postoji li neki addon sa kojim bi mogao da gledam barem ove nase domace programe (ovih 8-9 sto su javno dostupni)?
Za ljude kojima je dovoljan 1080 kvalitet slike onda je odlično rešenje Elementum on radi na bazi torenta. I ja sam se naigrao retro igara uz IAGL addon. Nije potreban RetroArch jer Kodi već ima fabrički instalirane razne emulatore.
 
Дакле, генерално ВЕНОМ најбољи адон за RD.
Venom i TheOath addon. Ponekad TheOath addon daje vise rezultata remuxova. U principu to su slicni addoni, oba su fork Exodus addona.
 
Koji locale koristite u podesavanjima za ispravan prikaz svih srpskih latinicnih znakova (za rucno ubacen srt fajl u istom folderu gde je i video fajl na hdd-u)
 
Za ljude kojima je dovoljan 1080 kvalitet slike onda je odlično rešenje Elementum on radi na bazi torenta. I ja sam se naigrao retro igara uz IAGL addon. Nije potreban RetroArch jer Kodi već ima fabrički instalirane razne emulatore.
Ja imam Xbox Classic sa 2TB hardom koji je u fulu sredjen sa svim emulatorima i igrama. Takodje sam na racunaru namestio EmulationStation + RetroArch. Da sam znao ranije da postoji za Kodi ne bih se mucio sa manuelnim namestanjem. Mada, iskren da budem na Xbox-u igrice najbolje rade. Elementum je koliko vidim neki fazon PopCorn-a i ostavicu ga da ga imam, mozda nekada zatreba. Sa Venom i Real Debrid nalogom sam prezadovoljan. 16$ za 6 meseci nikako nije puno, pogotovo kada se uzme u obzir da sviji noviji filmovi, pa i cak i neki manje poznati mogu da se gledaju u 4k. Jedino ne kontam kako ovaj Real-Debrid funkcionise. On isto trazi neke torrente, ali koliko sam skontao ne skida ih kod mene na racunar, nego strimuje torrent koji se vec negde nalazi skinut.

Sto se tice ovog MacMini-a, sasvim je upotrebljiv za ove stvari. YT moze lagano u 1080p60, bez problema pusta 1080p snimke od 30-40gb sa Venoma i ove starije igrice rade ekstra (sa N64, PS1 emulacijom se muci). Meje je MacMini izasao 20e sa punjacem tako da ce posluziti dok ne dodjem do RPI-a 4.
 
Nego sta je? Obicno strimovanje torrenta kao sto radim sa peerflix na svojoj linux masini.
 
Nego sta je? Obicno strimovanje torrenta kao sto radim sa peerflix na svojoj linux masini.
Nije brate zbog toga, jesi ti u pravu sto se same mehanike tice, ali sadrzaj je razlicit i mnogo kvalitetniji na Elementumu jer vuce torente koji su 20+ GB-a za jedan film, dok Popcorn sadrzi nanizi oblik enkoda za tu rezoluciju i kvalitet slike je jednostavno losiji. E sad moze nekome to da bude odlicno i dovoljno, moze nekom i VHS da bude super i dovoljan, u to ne ulazim, ali cinjenica je da je Popcorn samo donosi onaj najnizi kvalitet za datu rezoluciju a Elementum donosi vise.

Zbog toga je tako reagovao. ;)
Узех јуче RealDebrid - 6 месеци 16 јура. Ставио сам Веном адон и супер ми ово изгледа - учитава се истог секунда. Једино колико видех нема DolbyVision наслова, али је то можда до адона.
Ако има неко неки предлог за одличан адон који подржава RealDebrid, нека јави.
Slabije ima Dolby Vision naslova na javnim torent sajtovima pa samim tim ih ima slabije i na Real Debridu. Inace sjajna je stvar Real Debrid. Ja ga vec koristim odavno i prezadovoljan sam, ali koristim i Easynews u kombinaciji sa Real Debridom. Ne znam iskreno da li ima nesto bolje za strimovanje od toga.

Real Debrid 32 jura za godinu dana i Easynews 40 jura za godinu i opet ispadne jeftinije nego recimo godisnji Premiumize a on je pojedinacno slabiji sto se tice sadrzaja i od Real Debrida i Easynewsa.

Lakse je sve kad strimujes nego da gledas da li ces moci da povuces na Elementumu zbog seedera nesto ili ne, realno. Pogotovo sto ja u poslednje vreme gledam skoro samo starije filmove iz 90-ih i 80-ih.
 
Poslednja izmena:
I ja sam koristio real debrid mjesec dana
Imao je problema sa pronalaženjem filmova i serija koji nisu iz engleskog govornog područja.
Zato sam upao u grupu na discourd i koristimo pleks, tamo tražimo filmove i serije. Za sada ima oko 18 000 filmova, 1020 4k remux filmova, oko 5000 bluray remux filmova, oko 400 remux serija.
Ma ima sve živo.
 
Evo, plex koristim najviše preko Kodi addona
 

Prilozi

  • IMG_20211108_070359.jpg
    IMG_20211108_070359.jpg
    255.2 KB · Pregleda: 60
  • IMG_20211108_070341.jpg
    IMG_20211108_070341.jpg
    341.9 KB · Pregleda: 60
  • IMG_20211108_070302.jpg
    IMG_20211108_070302.jpg
    317.3 KB · Pregleda: 42
  • IMG_20211108_070125.jpg
    IMG_20211108_070125.jpg
    275.7 KB · Pregleda: 38
  • IMG_20211108_070106.jpg
    IMG_20211108_070106.jpg
    326.9 KB · Pregleda: 59
Jel vredi cimati se oko Arena kanala preko Kodija?
 
Kako ste namestili watchlistu TV serija na Traktu a da vam se prikaže u Elelmentumu?
Sa fimovima nemam problema. Sve što sam na Traktu stavio u watchlist se lepo prikaže u Elemntumu, a tv serije uopšte.

Da li na Traktu treba da napravim neku novu listu za serije kako bi se prikazale u Elementumu?
 
Nije brate zbog toga, jesi ti u pravu sto se same mehanike tice, ali sadrzaj je razlicit i mnogo kvalitetniji na Elementumu jer vuce torente koji su 20+ GB-a za jedan film, dok Popcorn sadrzi nanizi oblik enkoda za tu rezoluciju i kvalitet slike je jednostavno losiji. E sad moze nekome to da bude odlicno i dovoljno, moze nekom i VHS da bude super i dovoljan, u to ne ulazim, ali cinjenica je da je Popcorn samo donosi onaj najnizi kvalitet za datu rezoluciju a Elementum donosi vise.

Zbog toga je tako reagovao. ;)

Slabije ima Dolby Vision naslova na javnim torent sajtovima pa samim tim ih ima slabije i na Real Debridu. Inace sjajna je stvar Real Debrid. Ja ga vec koristim odavno i prezadovoljan sam, ali koristim i Easynews u kombinaciji sa Real Debridom. Ne znam iskreno da li ima nesto bolje za strimovanje od toga.

Real Debrid 32 jura za godinu dana i Easynews 40 jura za godinu i opet ispadne jeftinije nego recimo godisnji Premiumize a on je pojedinacno slabiji sto se tice sadrzaja i od Real Debrida i Easynewsa.

Lakse je sve kad strimujes nego da gledas da li ces moci da povuces na Elementumu zbog seedera nesto ili ne, realno. Pogotovo sto ja u poslednje vreme gledam skoro samo starije filmove iz 90-ih i 80-ih.
Pa ja nisam ni rekao da je Elementum isti kao PopCornTime, Ali princip rada je slican, zato sam i rekao nalik PopCornu. Ali sama cinjenica da je to skidanje torrent fajlova povlaci sa sobom sve probelme koje si vec i sam rekao. Pre neko vece sam probao nekim film od 20GB skidao mi je brzinom od 800KB/s sto je premalo. Ja sam ceo zivot gledao 1080p yify snimke i njima slicnog kvaliteta tako da mi je RealDebrid i vise nego odlican.
 
Jel vredi cimati se oko Arena kanala preko Kodija?
Dok nisu ubacili ovu Arenu premium meni je vredelo itekako.Sad nema bitne utakmice jer su prebačene tamo.Mada ne vidim ništa loše imati u šteku .Meni lepo služi uz povremenu promenu portala,tako da mi dobro dodje za LŠ,NBA itd..Šta ti treba,5,10min cimanja.
 
To sam samo slikao da se vidi koliko sadržaja ima
Kodi addon je bolji od plex aplikacije
Čak i netflix gledam preko Kodija
 
Nazad
Vrh Dno