Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Јесам на лапу на пар минута, али имам исти проблем као и са 19.1. На андроид боксу ради најнормалније 19.1 са елементумом.
 
Aha ok. Ne znam uopste u cemu je problem da nece da radi. Probacu 19.2 pa ako ne radi moracu posle opet da podesavam Elementum, krastavac pola sata posla vise...
 
Ne razumem, probao sam jednom i on mi vratio samo Elementum ali nista od podesavanja. Kazi mi molim te kako da sacuvam podesavanja, gde gresim?
 
Koristim Win 7 32b na HTPC računaru i probao i 19.1 i 19.2' .
I jedan i drugi rade normalno nekoliko minuta. prihvataju instaliranje addona, ažuriranje, i onda odjednom i jedan i drugi zaglave, pošto je HTPC povezan samo na tv, ekran pocrni i izađe poruka NO SIGNAL...Reset dugme i Win se ponovo pokrene, uz poruku ogrešci, neki broj i blue screen.
Probam da se vratim na bilo koju verziju iz serije 18, ali sad ne mogu da instaliram ni jedan Addon, čak ni one koji su u sastavu samog Kogija 18, za svaki ista poruka FAILED... Šta uraditi ?
 
Ne razumem, probao sam jednom i on mi vratio samo Elementum ali nista od podesavanja. Kazi mi molim te kako da sacuvam podesavanja, gde gresim?
Јави ми се на ПП
Koristim Win 7 32b na HTPC računaru i probao i 19.1 i 19.2' .
I jedan i drugi rade normalno nekoliko minuta. prihvataju instaliranje addona, ažuriranje, i onda odjednom i jedan i drugi zaglave, pošto je HTPC povezan samo na tv, ekran pocrni i izađe poruka NO SIGNAL...Reset dugme i Win se ponovo pokrene, uz poruku ogrešci, neki broj i blue screen.
Probam da se vratim na bilo koju verziju iz serije 18, ali sad ne mogu da instaliram ni jedan Addon, čak ni one koji su u sastavu samog Kogija 18, za svaki ista poruka FAILED... Šta uraditi ?
Пробај Win 8.1 или 10.
 
Pre instaliranja Kodija 19.x sve verzije Kodija 18 su radile bez problema na Win 7.
Ali kada sam deinstalirao Kodi 19, ok možda on zahteva noviji OS, i probao da se vratim na v18, i Kodi 18 sad odbija poslušnost...
 
Kako mogu u Kodi-ju da pustim video fajl sa lokalne IP adrese? Koristim peerflix na Linuxu za strimovanje filmova sa torrenta i na drugim uredjajima koji su zakaceni na kucnu mrezu preko web browsera ili VLC-a mogu da pustim film bez problema. Ali nigde ne nalazim ovu opciju u Kodiju. Da li je tako nesto uopste moguce?
 

Prilozi

  • Screenshot from 2021-10-11 00-28-12.png
    Screenshot from 2021-10-11 00-28-12.png
    403.1 KB · Pregleda: 26
Napravi textualni fajl čiji je sadržaj taj http link (http://192.168.0.16:8888/) sačuvaj ga sa extenzijom ".strm" umesto ".txt".
Zvekni fajl negde gde će Kodi da ga vidi / gde ćeš lako da odradiš navigaciju do nega, tipa u Kodi folder za video playliste (pa da tome pristupaš Videos> Playlists)
Posle možeš i da ga dodaš u Favorites i tako ga u 2 klika startuješ ubuduće kad gledaš nešto.

Kad probaš da otvoriš fajl unutar Kodi trebalo bi da ti krene video steam.
 
Mogli su to i jednostavnije napraviti. Radi, hvala. Sad se molim bogu da isti fazon radi i na XBMC4Xbox.
 
Pre instaliranja Kodija 19.x sve verzije Kodija 18 su radile bez problema na Win 7.
Ali kada sam deinstalirao Kodi 19, ok možda on zahteva noviji OS, i probao da se vratim na v18, i Kodi 18 sad odbija poslušnost...
ne,meni radi 19.x bez problema na win7,mislim da sam negdje pročitao da treba prvo deinstalirati kodi 18.x prije instalacije 19.x
 

ne,meni radi 19.x bez problema na win7,mislim da sam negdje pročitao da treba prvo deinstalirati kodi 18.x prije instalacije 19.x

Ma deinstalirao sam Kodi 18.x, onaj dir na C/Documents and Settings/.... i fizički obrišem, restartovao HTPC i instalirao 19x , i tako više puta. I onda u nekom trenutku samo na TV-u pocrni ekran sa porukom NO SIGNAL, ne pomaže ništa sem dugme za ponovno startovane, i kad se Win 7 pokrene izbaci poruku o grešci pod brojem xxxxxx i pominje plavi ekran ( blue Screen ) . Sumnjao i na drajvere grafičke karte jer mi je HTPC sklapan pre 7-8 god, ima 3 GB RAM , Ge Force GT 240, ali za Kodi do sada do v 18.x sasvim dovoljno...
Internet mi je prilično loš, na nekih 4km od centrale i to u selu, jedva namaknem 7-8 mb/s, tako da neki addoni sa torentima i buferovanjem ne piju vodu, jedino mi je pre ok radio Exodus i Exodus Redux, Red Dragon i samo sam koristio addon od Balkan Green-a, ne ceo paket... i od Youtube addona sam digao ruke od kad je morao da se podesi API key, kad sam video proceduru mislim da su doktorati pojedinih političara bili manje zahtevni.
Inače ne koristim stalno Kodi, pogotovo ne od Marta do Oktobra jer i nemam vremena zbog posla, ne znam koji su trenutno addoni za free strim popularni, znam da ih je sve manje.
Hteo za vikend po ovom pasjem vremenu da malo prekratim vreme, kad hoćeš ....
Ok, neće 19.x da radi, ali zašto sad i Kodi 18.x zeza... ne glavi, ali ne prihvata ni jedan addon, za svaki ista poruka - INSTAL FAILED.
Da li 19.x i posle deinstalacije i restarta ostavlja neke "repove" po registri bazi pa to zeza, e da ga j....
А da ponovo instaliram novi operativni i ponovo podešavam još neke stvari, pa opet da počne da me zeza, teško da ne proradi čekić ...
 
Poslednja izmena:
Probao da se vratim na verzije Kodija 18.1, 18.6 i 18.9 i na sve tri ista poruka za instaliranje addona - INSTAL FAILED.
 
Ukucaj u komp %appdata% , otvoriće ti roaming - tu vidi jel ti ostavilo pod kodi , sve što imaš obriši i onda instaliraj .
 
Probao da se vratim na verzije Kodija 18.1, 18.6 i 18.9 i na sve tri ista poruka za instaliranje addona - INSTAL FAILED.
možda najbolje da preko restore pointa vratiš windowse na poziciju prije nego si to sve počeo raditi,naravno ako imaš taj restore point
 
Ne znam dal je bilo reči,elementim ne radi na kodiju 19 u kombinaciji sa androidom 10 i većem ja mislim.Negde sam pročitao pošto me zeza na novom fonu pa sam našao na to.Valjda će da isprave sledećim updateom
 
Znaci problem je u android 10? Meni je na boksu android 10 i ne radi mi Elemntum na Kodi 19, 19.1 izbacuje neku gresku deamon 13 error, 19.2 nisam jos probao, mozda su ispravili. Iskljucio sam azuriranje i drzima ga na 18.9... sto se mene tice ne moram ni da ga azuriram, sve mi i ovako radi extrra...
 
Da istu grešku i meni pokazuje,ja imam 19.2 tako da nadamo se da će ispraviti grešku nekad.Do tada moraćemo da koristimo stariju verziju kodija.Ne znam da li qusar i dalje funkcionise mada je dosta bolji elementum po meni
 
Drzite staru verziju Kodi-ja ili instalirajte novu rucno sa F-Droid-a npr. Oficijelna verzija nece raditi sa Elementum-om na A10+ zbog novih security pravila koja su uvedena sa tim verzijama.
Ne verujem da ce developer Elementum-a ispravljati ovo. Ako nekog interesuje vise evo linka.
 
Ma nema potrebe, bar kod mene odlicno radi na 18.9. Ne menjam nista ...
 
Sta mi preporucujete za smart tv android 9 tcl od kodija koja verzija i addon za filmove i serije?
 
elementum i v 18.9
prolistaj malo nekoliko stranica unazad, pisali su ljudi o tome
 
Pozdrav ljudi, ima li neka preporuka za addon sport (nije problem plaćanje) samo da mi rade normalno linkovi da mogu da gledam fudbal jednom nedeljno kao čovek...??? Koristim LiveTVSerbia addon na v18.9 sam Mi Box je uredjaj. Znači izludeo sam kad nemogu celu utakmicu da odgledam, prekida, izbacuje, secka...
 
Nažalost nećeš se preko kodi addonova nagledati sporta,probavao sam svojevremeno svašta, recimo rising tides mi je još najbolje radio ali i on je radio probleme
treba ti neka dobra iptv lista koju možeš ubaciti i u kodi ali bolje u neku specijaliziranu iptv aplikaciju
 
Ајд ко има Еон Бокс sdott0202 да види која је резолуција у Кодију. ТВ мора бити 4к.
 
Na telefonu instaliram kodi 18.9 podesim sve ,sve iskljucim update ,da bi cim predjem na wi fi mrezu sam se update na 19, vec 10x tako... Ima li pomoci neke
 
google play , i sam kodi u postavkama ,zanimljivo kada je na mobile netw onda je sve ok,cim ga nakacim na wi fi onda ode u matrix
 
Sad vidim da si napisao da je reč o telefonu. Vidi u postavkama tel jel ti uključeno da se sve automatski apdejtuje....nije baš[ da imam iskustva sa tel i kodijem.
 
Nazad
Vrh Dno