Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Квазар јесте напуштен пројекат и ради. Али од Елгатитове објаве да престаје са радом, прошло је годину и по дана а активан је у последњих пола године био итекако. Доста верзија је избацио. Уосталом
Screenshot_20210825_172512_org.mozilla.firefox.jpg
 
Meni se čini da ne dobija dovoljno donacija i da neće da se cima...
Osim toga Cloudflare pravi problem na privatnim trekerima.
Kod mene je hd-torrents.org pre radio, sada ne radi. Srećom filelist.io radi i dalje odlično :)
 
Ko koristi KODI + ELEMENTUM + BURST za strimovanje i ima problema sa baferovanjem ovo ispod ce mu mozda biti od koristi.
Kazem mozda jer je pre svega potrebno imati dobar internet da bi se mogao gledati neki 4K UHD Blu-ray koji je 50+ GB
Evo nekih sazvakanih objasnjenja:

How to determine the maximum torrent size you can watch with your internet speed?
Take the speed of your Internet and divide by 8. For example, divide 100 Mbps by 8 and we get 12.5 megabytes per second, you can download. An average film is ~ 90 minutes long. 90 times 60 = 5400 seconds. Now we multiply 12.5 megabytes (your speed) by 5400 seconds (the length of the movie). = 67,500 megabytes. Divide by 1024 and we get ~ 66GB. With an Internet of 100 Mb/s, the ceiling is about 66 GB of files.

E sad ima velikih UHD fajlova koji imaju veliki bitrejt i za koje je potrebno dosta brz internet da bi radili bez baferovanja!
npr. torent: The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001 Extended Edition 2160p UHD Blu-ray HEVC TrueHD 7.1-BOREDOR
144.25 GiB
Bitrate: 91.31 Mbps


Prema ovoj racunici koja nije 100% tacna ali je najbolja moguca, da bi se gledao (strimovao sa nekog torrent trekera u elementumu) taj dole fajl potrebna brzina interneta je 274 Mb/s
Approximate calculations of the required speed of your internet:
Desired video bitrate x 3

E sad dolazimo do sustine problema :)
npr. Neko ima dovoljno brz internet i skida sa dovoljno brzog privatnog torent trekera (npr. https://filelist.io), ali video prekida i baferuje povremeno!
To gore je moj slucaj i sa TCL i sa SONY android TV-om :(
Srecom moze se resiti, ovo dole je meni resilo problem :)

KODI je besplatna i open source aplikacija sto je svakako odlicno, ali zbog toga sto radi na "milion" konfiguracija i kombinacija hardvera i softvera nemoguce ga je optimizovati za svaku situaciju.
Srecem za problem sa baferovanjem postoji resenje u vidu Advancedsettings.xml koji podrazumevano ne dolazi instalacijom, ali ga je moguce napraviti i ubaciti u neki od odgovarajucih foldera:

Advancedsettings.png


ps. userdata folder je sakrven pa je potrebno (ANDROID TV u mom slucaju) npr. sa Solid Explorer File Manager ili MiXplorer ukljuciti opciju prikaza...
Kod Solida to izgleda ovako:

Screenshot-20210825-205752.png


Ali prvo treba napraviti i prilagoditi advancedsettings.xml fajl prema svom uredjaju i kolicini slobodne memorije!
Objasnjenje fajla:

Advanced-settings.png


Najvaznija stvar na toj gore slici je broj izmedju <memorysize>NEKI BROJ u bajtovima</memorysize> koji predstavlja kolicinu memorije koju ce KODI zauzeti.
E sad kao sto smo rekli gore taj broj varira od uredjaja do uredjaja, a naravno kolicina slobodne meorije zavisi i od instaliranog softvera cak i ako su uredji isti...

Potrebno je videti u KODI-ju kolicinu slobodne memorije u vasem slucaju, podeliti taj broj sa 3 i smanjiti za 10% da bi se dobila velicina vaseg bafera u megabajtima!
Dakle odete u KODI pa podesavanja pa System information i tu pod Summary prva stavka je FREE MEMORY.

Sve je jasnije kad se vidi slika ispod:

1.png


Dakle u mom slucaju taj broj varira izmedju 1100 i 1500 megabajta, a u trenutku pisanja je 1104 MB tako da je racunica sledeca:
1104 podeljeno sa 3 daje 368 MB za velicinu bafera, e sad posto kolicina slobodne memorije nije konstanta treba oduzeti jos 10% od broja 368:
368 MB - 36,8 i dobijemo da je u MOM SLUCAJU za uredjaj najbolje koristiti velicinu bafera od 331 MB (megabajt).

U Advancedsettings.xml fajlu se upisuju bajtovi, a ne u megabajti
pa je potrebno taj gore broj od 331 pretvoriti u bajtove na npr. ovoj stranici:

331 megabajt je = 347078656 bajtova i taj broj se upisuje kao vrednost za memory size u nasem Advancedsettings.xml fajlu.
Ovo ostalo za buffermode i readfactor popunite kao na slici, a mozete za readfactor staviti i veci broj:
Increase the fill-rate of the cache
By default (value: 4), Kodi will only fill the cache a little above what is needed to play it back. It does this as to not max out your network and possibly max out some hardware. For most users and hardware, this setting shouldn't cause any issues, but be aware of it if you have unusual CPU spikes in your HTPC.

The value of this setting is a multiplier of the default limit. If Kodi is loading a typical bluray raw file at 36 Mbit/s, then a value of 2 will need at least 72 Mbit/s of network bandwidth. However, unlike with the RAM setting, you can safely increase this value however high you want, and Kodi won't crash. Just know that it might cause Kodi to attempt to use all available bandwidth on your HTPC during playback.
Ovako izgleda konkretno moj fajl kada se otvori preko solid explorera na TV-u

advancedfile.png


U prilogu ove poruke imate zakacen gotov fajl spreman za prebacivanje u kodi userdata folder, samo promenite vrednost bafera prema vasem uredjaju!
Naravno potrebno ga je raspakovati jer je zipovan zbog toga sto forum ne dozvoljava kacenje fajlova u .xml formatu :)

Ko hoce jos malo da istrazi ovu temu moze pogledati ove linkove:

https://kodi.wiki/view/HOW-TO:Modify_the_video_cache

https://kodi.wiki/view/Advancedsettings.xml
https://kodi.wiki/view/Advancedsettings.xml#network
https://kodi.wiki/view/Advancedsettings.xml#cache

Postoje i 2 dodatka za KODI koji skracuju ovu gore proceduru, ali OpenWizard nije bas dobar, jer ne prati zvanicnu KODI dokumentaciju, a AresWizard je zastareo i ne radi na KODI v19.

Eto ukratko to je to :D
 

Prilozi

  • advancedsettings.xml.zip
    1.1 KB · Pregleda: 17
Poslednja izmena:
"Лепота" куваних РОМ-ова 🤣
IMG_20210826_174205.jpg
Ај' га ти, мајци, сад види колико имаш меморије 😁
Узгред, не треба ти страница за претварање мегабајта у бајт х*1024*1024 и ето одговора.
Иначе, АИДА 64 приказује 3792MB, што у мом случају даје неких 790МВ.
 
Poslednja izmena:
Lakše ljudima da ukucaju 3 broja na stranici i to je to :)
 
Da li moze da se instalira kodi na android telefon i da li bi mogao da se gleda Sport klub?
 
Kodi može da se instalira na android telefon a gledanje sport kluba nije usko vezano za kodi, tj. možeš da ga gledaš i bez kodija. Ako je poenta da gledaš a da ne platiš, nećeš se usrećiti.
 
U principu to mi treba,da bude za dz, da izguram dok ne predje na Arenu :)
 
Već 1000 puta je ponovljeno, al' ajde. Treba ti IPTV lista koju možeš gledati kroz kodi, ali elegantnije je nekim standalone iptv plejerom. IPTV listu možeš naći free, negde, ali neće raditi dobro, tj. radiće kad ti ne treba, a neće raditi kad ti treba. 😊 A imaš ih i koje se plaćaju, i one uglavnom rade. To što ti tražiš i što si verovatno negde čuo, su buildovi(kao neki paketi) za kodi, koji u sebi imaju i integrisane iptv liste, koje su opet ekvivalentne gorespomenutim free listama, dakle skoro pa neupotrebljive. Poenta je da ako hoćeš da gledaš SK, a nisi na SBB, moraš da doplatiš. Imaš temu ovde na benču IPTV liste pa malo prouči.
 
Ako nekome sa ove teme treba invite za File List radi Elementuma neka se obrati na pp.Naravno mora imati malo staža i aktivnosti na ovom forumu.Nije mnogo?
 
Ljudi,gde da nadjem passkey na filelistu? Dobio sam invite od kolege paradiza,registrovao se ali ne mogu da nadjem gde se nalazi passkey koji mi treba za Elementum i Kodi.
 
Skini bilo koji torrent fajl sa sajta, otvori u torrent klijent pa prekopiraj iz tracker URL? :)
 
Ljudi,gde da nadjem passkey na filelistu? Dobio sam invite od kolege paradiza,registrovao se ali ne mogu da nadjem gde se nalazi passkey koji mi treba za Elementum i Kodi.
Idi na profil i u sredini videćeš Reset passkey.
Ti samo kopiraj ili prekucaj, nemoj da resetuješ :)
 
Nema,ima samo reset passkey.
 
E tu nema nista. Samo kvadratic za cekiranje. Da li sam slep,verovatno jesam.
 
Kad se otvori profil na file list preko brauzera na android telefonu ne vidi se passkey, iz win brauzera stoji baš tamo gde su kolege rekle.... Čudno.
 
Meni ni preko telefona ni preko laptopa nije pokazivao passkey. Verovatno zato sto nisam nista preuzimao. Tek kada sam odgledao jedan film je izbacio passkey na profilu. Moze da se vidi i preko telefona
 
Onda se to desilo jer sam prvo preuzeo fajl da bih iscitao passkey
 
Elementum mi pronalazi linkove od filmova sa filelist, a serije ne nalazi ni jedan link. U čemu može biti problem
 
Nazad
Vrh Dno