Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Za vas koji volite sport ovo nije loš adon

g5wD6oQ.png

https://www.firesticktricks.com/sportowa-kodi-addon.html
 
Koje su prednosti pobezivanja Trakt naloga sa Kodijem?
 
Koje su prednosti pobezivanja Trakt naloga sa Kodijem?
Znas li sta je uopste trakt? Idi na trakt.tv
Mozes da pravis kolekcije i liste filmova i serija (kako izlaze novi filmovi stavljam ih u watchlistu za kasnije gledanje). Kada god odgledas film ili seriju u kodiju ti je oznaceno da si to odgledao. Mozda ne za filmove ali, za serije itekako znaci do koje si epizode stao, pogotovu meni znaci jer pratim ( ne gledam stalno) 20-30 serija. Evo npr Babilon 5 nisam gledao mozda vise od godinu dana da me sad pitas nemam pojma do koje sam epizode stao, sezonu vec znam. Sve to sinhronizovano sa elementum addonom savrseno izgleda.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Teško ćeš posle tolike pauze tek tako da nastaviš Babylon 5 tamo gde si stao a da uspešno pratiš dalje priču :p
 
Uradio sam reset rutera technicolor CGA2121 (čačkalica u reset rupu 10tak sec) i nisam rešio problem, tj preko SBB i dalje mi većinom ne rade kanali iz Blue Thunder (sve radi preko tuđe mreže). Da ponovim reset više puta?
 
Ma šta ima na tom thuderu da je vredno muke ganjati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako podesiti da Kodi tj. Elementum skida tj. bafferuje na eksterni disk? Sve je ovo fino ali kada meni dodje vreme za gledanje filma gospoda Rusi sto seeduju torrent nisu dostupni i nema sile da dobacim do 11 MB/s koliko mi treba da bi streamovao fajl od 73 gigabajta. Danas dok sam se zezao sa namestanjem elementuma, qbittorrent je za 45 minuta skinuo film.
 
Evo uradio sam iz podešavanja rutera (backup/restore settings pa tamo erase settings tj load factory default settings)..Čekao 5minuta da povuče ip , ali i dalje kanali iz Blue Thunder ne rade :(
U kodi.log piše: error: ccurlfile: fillbuffer - failed: HTTP returned error 401
Ovo je zona sumraka i ne kontam uopšte. . Prebacim se na Unifi ili na komsijin wifi i sve radi.. neshvatljivo
 
Evo uradio sam iz podešavanja rutera (backup/restore settings pa tamo erase settings tj load factory default settings)..Čekao 5minuta da povuče ip , ali i dalje kanali iz Blue Thunder ne rade :(
U kodi.log piše: error: ccurlfile: fillbuffer - failed: HTTP returned error 401
Ovo je zona sumraka i ne kontam uopšte. . Prebacim se na Unifi ili na komsijin wifi i sve radi.. neshvatljivo

Ja evo kod drugara isti problem, nece da promeni nikako ip adresu...cak sam probao Nordvpn, i da stavim bilo koju zemlju, gde onda tek nece ni jedan kanal da se pojavi u PVR. Tako da mi tek i taj deo nije jasan kako nasi koji su preko gledaju televiziju preko Kodija preko Blue thundera. :smash:
 
Evo uradio sam iz podešavanja rutera (backup/restore settings pa tamo erase settings tj load factory default settings)..Čekao 5minuta da povuče ip , ali i dalje kanali iz Blue Thunder ne rade :(
U kodi.log piše: error: ccurlfile: fillbuffer - failed: HTTP returned error 401
Ovo je zona sumraka i ne kontam uopšte. . Prebacim se na Unifi ili na komsijin wifi i sve radi.. neshvatljivo

A je li ti se u opšte u svim tim restartima ikad promenila ip adresa,dok ti je ista ip adresa rezlutat da ti ne rade kanali će ti uvek biti isti.Iz nekog razloga si zaslužio da ti gazda tih kanala banuje tvoju ip adresu,a ako si ko ja npr iz manjeg mesta od sbb restartom i gašenjem rutera nikad neće povući novu ip adresu.Kod mene za 4 godine koko koristim njihov internet 2 iste ip adrese se samo svremena na vreme zamene i tako ista bude mesecima.
 
Evo uradio sam iz podešavanja rutera (backup/restore settings pa tamo erase settings tj load factory default settings)..Čekao 5minuta da povuče ip , ali i dalje kanali iz Blue Thunder ne rade :(
U kodi.log piše: error: ccurlfile: fillbuffer - failed: HTTP returned error 401
Ovo je zona sumraka i ne kontam uopšte. . Prebacim se na Unifi ili na komsijin wifi i sve radi.. neshvatljivo
Немаш потребе за враћањем на фабричка подешавања.
Имаш у подешавањима администрација/рестарт уређаја. Доста је брже и повлачи нову ИП адресу. Узгред, погледај у подешавањима да немаш укључено блокирање појединих ИП адреса. Мени се једном десило да ми је рутер сам блокирао неке ИП адресе, тако да нисам могао пустити поједине листе у ВЛЦ.

Poslato sa NOVA 5T pomoću Tapatoka
 
Ok.. Mislio sam da govorimo o reset a ne o restart. Uglavnom uradio sam restart gateway i neće. Zanimljivo da otvori povremeno neki kanal ali vecinu neće.
 
А зашто си запео за тај блу/блек/грин или како већ се зове адон? На чему гледаш коди? Јави се на ПП, можда имам решење.

Poslato sa NOVA 5T pomoću Tapatoka
 
Bluethunder je za sada meni najbolji i u skoro sto posto slucajeva rade svi kanali, cak ima i HBO...dok onaj exyu jedva da ima nesto.
 
Da.. Blue Thunder je što se mene tiče extra i užasno me nervira ovo sa sbb. Poslao sam im email. Koliko vidim, ip adresa se ne menja prilikom restarta ili reseta.. Nemam rešenje :(
 
Tesko ces promeniti IP, sbb tesko menja, ja sam probao na starom routeru mnogo toga i imao sam jednu adresu skoro 2 godine.

Mozda da krenes da otkrivas sta se dogadja, krenes prvo sa tim portalima iz SFPlayera ako rade onda nije blokiran IP na samim portalima onda je do Kodija, ako ne radi nesto drugo je u pitanju ... eliminises jedno po jedno.

Vidi tesko ces resiti problem ako instaliras taj build i kazes ne radi do SBB-a je, msm mozda i jeste ali meni barem nikad nista nije bilo blokirano kod njih i bas mi je tesko da poverujem da "Peri" blokiraju a "Ziki" nece jer im je on drazi a "Pera" im se eto ne svidja.
 
Definitivno nema veze sa kodijem i buildom. Sad sam probao preko SF playera i krenulo na 10tak sekundi i neće. Probao 15tak linkova i neće. Opet probam preko Unifi i komšijinog wifi - sve radi.
SBB pravi neki problem definitivno
 
SBB mi je danas odgovorio da je moja ip NAT-ovana i da se zato to dešava i da jedino mogu da zakupim statičku za 610din mesečno. .. Pa nisam siguran da se ovo zbog toga dešava jer pretpostavljam da ima dosta NATovanih a nemaju ovaj problem. .
 
Ja sam natovan i nemam tih problema ali ne koristim te balkan buildove pa ne mogu da ti odgovorim tacno a iskreno bas bi me mrzelo da se igram sa tim.
 
Zbog NATa ti je 99%.
 
Traži od podrške da te makar šibnu na neku drugu deljenju javnu IP adresu...
 
Ok..Hvala na sugestiji.Pitaću ih da me prebace na drugu deljenu javnu ip
 
Blue Thunder ne radi sk1 ,ima li alternative
 
radi ali bez zvuka,ostali sk rade...*mjau**mjau**mjau*
 
na tom ima,na blue nema ,mozda srede uskoro
 
Znas li sta je uopste trakt? Idi na trakt.tv
Mozes da pravis kolekcije i liste filmova i serija (kako izlaze novi filmovi stavljam ih u watchlistu za kasnije gledanje). Kada god odgledas film ili seriju u kodiju ti je oznaceno da si to odgledao. Mozda ne za filmove ali, za serije itekako znaci do koje si epizode stao, pogotovu meni znaci jer pratim ( ne gledam stalno) 20-30 serija. Evo npr Babilon 5 nisam gledao mozda vise od godinu dana da me sad pitas nemam pojma do koje sam epizode stao, sezonu vec znam. Sve to sinhronizovano sa elementum addonom savrseno izgleda.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
Znači kada pogledam epizodu XY serije preko Elementuma, on je čekira na Traktu kao odgledanu?
 
Nazad
Vrh Dno