Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Instalirao sam addon ali mi skoro ni jedan Sport klub i Arena sport kanal ne radi u folderu "GREEN SPORT LIVE".

Da li sam ja tu nešto pogrešio ili je stanje u addon-u takvo kakvo je?

Isto tako za LiveTVSerbia addon, našao sam sve Sport Klub kanale u HD i sve Arene u 4K u folderu Profi Media. Dan kasnije ni jedan kanal više nije radio. Evo upravo sad dok pišem ovo ni jedna Arena sport 1 mi ne radi iz foldera Profi Media. Učitava dve sekunde i prekine.

Pa tako je to sa besplatnim listama, dok radi radi, nemaš nikakve garancije
I nema Arena 4K
 
Kažem vam, u Profi media folderu sam našao 4K Arene. Upscale na 4K. Pre nekoliko dana bili dostupni pa obrisani jer su prestali da rade. :)

Ne nagađam već je u listi pisalo da su 4K i imao sam problema sa učitivanjanjem jer nemam tako brz net. A i na pogled se videlo da je bolje izgledalo od 1080p.

Da li znate za još neki free addon ili čak listu koja se plaća koja ima sve sportske kanale?

Izvinjavam se što sam noob za ovo, nisam imao iskustva sa ovim kodi addon-ima, i ovakvim tipom stream-ovanja kanala uopšte do sada.
 
Poslednja izmena:
Kažem vam, u Profi media folderu sam našao 4K Arene. Upscale na 4K. Pre nekoliko dana bili dostupni pa obrisani jer su prestali da rade. :)

Ne nagađam već je u listi pisalo da su 4K i imao sam problema sa učitivanjanjem jer nemam tako brz net. A i na pogled se videlo da je bolje izgledalo od 1080p.

Da li znate za još neki free addon ili čak listu koja se plaća koja ima sve sportske kanale?

Izvinjavam se što sam noob za ovo, nisam imao iskustva sa ovim kodi addon-ima, i ovakvim tipom stream-ovanja kanala uopšte do sada.
Probaj Sportowa tv addon imas link za repo gore.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Je li realno da su maheri iz Microsofta izbacili Homegroup sa zadnjim updateom? Kako sada da pristupam folderima sa filmovima i serijama kroz Kodi na HTPC računaru pod Win10 ? Probah par fixeva na netu ali mi nije funkcionisalo...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Pa normalno share folder. Sta ce ti homegroup za to?

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Kroz homegrupu kad se dodaju računari si mogao da browsuješ foldere bez ikakvog šerovanja, sad kad se konkretno neki folder šeruje ne mogu nikako da ga vidim kroz mrežu.

https://youtu.be/2dsihEx68u0

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nemam vremena da pregledam video, u Windowsu uradiš share foldera koje ćeš koristiti u Kodiju. U Kodiju dodaš IP adresu računara kao source i to je to, imaš pristup svim tim folderima. Mislim da se SMB koristi za to u Kodiju.
 
Ljudi, znam ja sve to, godinama sam koristio NAS kao storage i sve je radilo savršeno. Prije neki dan zbog starosti penzionisah NAS i nabacio novi HTPC sa Win10 Pro međutim trika nema da mogu da naštelujem share da radi kroz mrežu, jednostavno drugi uređaji ne vide sherovane foldere, ni po IP adresi čak.
 
Ako imaš neki antivirus isključi ga, znam sigurno da Kasperski pravi problem. Računam da ako si koristio NAS znaš da podesiš sve, ali nije loše da prođeš kroz podešavanja od početka do kraja i da vidiš da li je negde zapelo, ma koliko banalno zvučalo. Znači privatna mreža, dozvoljeno deljenje fajlova, dozvoljeno deljenje bez kucanja username i šifre ako je aktuelno itd.

Deljenje fajlova iz Windowsa 10 radi bez problema u Kodiju. Ja koristim Windows share, a imam još uvek i Serviio kao rezervu, i rade oba.
 
Poslednja izmena:
Nemam vremena da pregledam video, u Windowsu uradiš share foldera koje ćeš koristiti u Kodiju. U Kodiju dodaš IP adresu računara kao source i to je to, imaš pristup svim tim folderima. Mislim da se SMB koristi za to u Kodiju.
Mislim da samo radi sa SMB v.1
 
Permisije na shared folderima su? Brisi everyone i dodaj svoj nalog sa lozinkom. Jedino drugo sto bi moglo biti smb verrzija.

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
 
Samo tv box sa amlogic S905x2 procesorom. Malo se greju i jako su brzi i sa 2 i 4GB ram. Ovaj mini ima S905W procesor koji se jako greje i većina radi u 720p.
 
Jel ima neko Kodi sa arenom (phoenix reborn ) posto kad skinem pomenuti ,nema konekciju tj nema nista u istom,nikakvih kanala?

Nemam ni jedan kanal ,nista

Instaliran kodi sa njihovog sajta
 
Poslednja izmena:
@legator "H96 Max X2 2GB DDR4 /16G 64-bit S905X2 2GHz Android 8.1" koja brzina neta je adekvatna i da li moze na 2 tv-a sa jednim? i da li je ovo isto sto i KODI ili je bolje? : )
 
@legator "H96 Max X2 2GB DDR4 /16G 64-bit S905X2 2GHz Android 8.1" koja brzina neta je adekvatna i da li moze na 2 tv-a sa jednim? i da li je ovo isto sto i KODI ili je bolje? : )
Kodi je aplikacija na tv boxu ili nekom drugom uredjaju- player. H96 MAX X2 je dobar tv box. 10Mbps je min. Sto vise to bolje. Nisam siguran da postoji tv box koji može na dva tv, znam za ovaj mini PC. http://www.bee-link.com/portal.php?mod=view&aid=124
http://www.bee-link.com/portal.php?mod=view&aid=124
 
Jel ima neko Kodi sa arenom (phoenix reborn ) posto kad skinem pomenuti ,nema konekciju tj nema nista u istom,nikakvih kanala?

Nemam ni jedan kanal ,nista

Instaliran kodi sa njihovog sajta
Kodi je media player. Ti sto si skinuo sa sajta to je samo player ( media centar). Moraces da ubacis addone. Njih ces instalirati preko repository-ja. Mozda ti deluje komplikovano ali je lako. Imas puno odlicnih tutorijala na netu, pogotovo na youtubu gde je sve korak po korak detaljno objasnjeno kako se instaliraju addoni. Eto trazi npr. Balkan Green Addon na youtubu. Evo linka za video. Tu imas arene.
https://youtu.be/ukc_0zfILhA

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Kodi je media player. Ti sto si skinuo sa sajta to je samo player ( media centar). Moraces da ubacis addone. Njih ces instalirati preko repository-ja. Mozda ti deluje komplikovano ali je lako. Imas puno odlicnih tutorijala na netu, pogotovo na youtubu gde je sve korak po korak detaljno objasnjeno kako se instaliraju addoni. Eto trazi npr. Balkan Green Addon na youtubu. Evo linka za video. Tu imas arene.
https://youtu.be/ukc_0zfILhA

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Hvala



Ovo je moj problem,ako neko moze da mi pomogne?
 
Poslednja izmena:
Hvala



Ovo je moj problem,ako neko moze da mi pomogne?
U ovom slucaju repo je offline. Ili je pak server opterecen. Za koji je to addon? Mozda ti mogu pomoci.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Balkan green sa linka iznad
Mada za bilo koji addon ista stvar

Hvala unapred
 
Poslednja izmena:
Balkan green sa linka iznad
Mada za bilo koji addon ista stvar

Hvala unapred
Bas cudno. Repo radi. Jesi li u podesavanjima Kodi- ja ( Settings/System/Add-ons) ukljucio Unknown sources. Ako to ne pomaze idi na njihov sajt kodibalkan.org i preuzmi build.exe fajl gde nije potrebno instalirati njihov repo manuelno.
55d64e7292509a7fe06bb885e2ada913.jpg


Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Da,sve i preuzeo njihov i opet nista
 
Da li neko zna gde mogu naci BBC Earth? Gledao sam na balkan green ali sam nasao samo makedonski i slovenacki.
 
Nešto zeza novi Elementum 0.1.39 pa sam morao vratiti na 0.1.37
Je li ko apdejtovao na 0.1.39?
 
Nešto zeza novi Elementum 0.1.39 pa sam morao vratiti na 0.1.37
Je li ko apdejtovao na 0.1.39?
Kakvi su problemi? Ja sam na verziji 0.1.39. Nemam nikakvih problema sem da sam Elementum nekako sporije otvara torrente. Treba mu minut-dva da pokaze seed-ove i onda kece download. Ranije sam koristio Torrenter on je to mnogo brze radio.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Коди НИЈЕ медија плејер. Коди је медија центар.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Јел неко користи Коди на Еон боксу?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
probao ja i koristio green addon...i radi odlicno

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Коди НИЈЕ медија плејер. Коди је медија центар.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
Nisi procitao do kraja moj post tj. vec u sledecoj recenici sam naveo da je to media centar. Posto kolega verovatno tek upoznaje kodi i njegove mogucnosti hteo sam da mu pojednostavim a pogresno sam poceo moj post.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno