Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Podesio.
Zaboravih Hvala!
 
Jel neko uspeo da osposobi thepiratebay na elementumu tj burstu? Ne izbacuje mi pretragu sa piratbaya vec neko vreme.
 
Ako sam dobro razumeo stavljam u domain alias aktuelnu ip adresu thepiratebay.org. Ako je tako onda nece. Kad sam vec tu koji su najbolji trakeri i javni i privatni za filmove i serije ali za gledanje na eon boxu? Od privatnih imam rutracker od javnih rutor, rarbg, yts, sky, 1337x i piratbay koji ne radi. Imali jos koji da valja a da ne pravi problem sto se ne radi upload?
 
Javni: RARBG
Privatni: FileList
 
Изашао Коди 18.8 - последња верзија Леје. Следећи је Коди 19 Матрикс.

Poslato sa NOVA 5T pomoću Tapatoka
 
Na Elementunu cesto dobijem gresku “One or more item failed to play. Check the log”Brisanje keša u addonu ne pomaže. Kako da ispravim ovo? Pozz !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na Elementunu cesto dobijem gresku “One or more item failed to play. Check the log”Brisanje keša u addonu ne pomaže. Kako da ispravim ovo? Pozz !!!

Pa to imam nekad i ja, ali uglavnom kada nađem neki manje popularan film koji nema seedera ili je fejk i sl.
 
Koliko sam video nesto spominju Os Tv?
Jel moguće očekivati Kodi 19 na Samsung ili Lg?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Koliko sam video nesto spominju Os Tv?
Jel moguće očekivati Kodi 19 na Samsung ili Lg?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Skoro sam i ja citao da ce poceti da prave i za tizen tj webos, msm sto ne bi, ljljnuce im kintu, ali mislim da nije realno da to bude skorije.
 
Jel moguće očekivati Kodi 19 na Samsung ili Lg?

Kratak odgovor: 99% ne, neće da može.


Dugačak odgovor:

Koliko sam ja upućen Tizen TV OS podržava 2 vrste aplikacije: web aplikacije (dakle JavaScript + HTML + CSS) i "native" aplikacije pisane koristeći C# jezik & .NET Core framework.

Za LG-evu verziju WebOS za TV-e nisam siguran da li podržava išta osim web apps / aplikacija pisanih u JavaScript-u. Matora verzija WebOS je podržavala i C++ native aplikacije.

A Kodi je aplikacija pisama u C++ i C jezicima (+ Python za user addons) . Tako da... nope :D
 
Da potpuno si u pravu, tehnicki je to neizvodljivo ali iskren da budem ne znam gde sam procitao i koliko je uopste proverena informacija (najverovatnije da i nije)

U nekoj buducnosti (ne tako bliskoj) mozda i bude, msm Kodi developerima bi se sigurno dobro isplatilo, samo je pitanje proizvodjaca koliko im je to zanimljivo a verujem da im prodaja ide sasvim dobro i bez Kodija.
 
a72ad6699381ce2b9e4951dbe3047176.jpg

Evo i loga sa greskom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
moram da pitam ovde, verujem da ima resenje ali ja ga nisam iscackao jos...

AndroidTV / kodi 18.7 Leia / Green wizard / Blue Tunder Build 1.3

1. kako da onaj uvodni deo kada se pojavljuje Green Wizard(nakon startovanj/ulaska u kodi),kako da taj zvuk ili ukinem ili smanjim barem?! To nije povezano sa pojacanjem na TVu (ako je recimo 15-20 volume sto je ok za normalno gledanje itd - tu toliko drekne jako da svi po kuci poskacu , cini mi se da i komsija zna da KODI starujemo!)

2. hocu da odredjene kanale ili jos bolje grupe stavim pod kljuc. Za to ide Green Eye-Lock 1.0.3 koji sam istalirao i setovao pin. tu jedino sto sam nasao jeste da se izabere Block Movies/ TV show without A Classification ali to je totalno glupa stvar! Ti startujes bilo sta, on to POKRENE (?) i drzi kljuc na sred ekrana dok ti ukucas.. a pozadi ide sve ?!

Takodje sam probao sa PVR/LiveTV Parental Control i tu kada se setuje PIN i menja Unlock duratation 5sec/1200sec (svejdne) - nista se ne desava.. on eventulno , po nekom svom algoritmu svrstava programe da li su za ili ne Parental...

Prosto je pitanje: kako setovati Green Eye-Lock za grupu ili direkno za taj TVprogram ? Ili ako to ne radi taj posao (A trebao bi) ima li sta drugo da se instalira pa da to fukcinise?
Ne verujem da ima veze sa Blue Tunder Buildom, ima li?
 
Ako sam dobro shvatio to pod 1 ti je ovaj GUI sounds
BmL7wXM.png

A ovo ostalo nemam pojma...odakle gledaš te kanale, jel m3u lista ili povlači cijelu listu.
 
Za zaključavanje kanala kada ih gledaš kroz Kodi PVR sistem procedura je sledeća:

1) Settings > PVR & Live TV > Parental Control > Enable > zadaj PIN za unlock, zadaj vremenski interval koliko da ne traži ponovo PIN.
2)Settings > PVR & Live TV > General > Channel Manager > za svaki kanal koji hoćeš da zaključaš enable-uj "Parental locked" i klikni Apply i tako kanal po kanal.

To radi tako da kad otključaš jedan "nevaljali" kanal otključava sve zaključane kanale na taj period koji si zadao u podešavanjima. Kad prođe taj period pri sledećem prebacivanja kanala ponovo ti traži PIN.
 
Pozdrav ljudi,
da.li moze sa Elementuma da ss downloaduje film da ga ne gledam sa stream-a i da mi ne buffer-uje?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Moze, u podesavannima Elementuma podesi download folder i koliko hoces da ti,, skida,,.
 
Ako sam dobro shvatio to pod 1 ti je ovaj GUI sounds
BmL7wXM.png

A ovo ostalo nemam pojma...odakle gledaš te kanale, jel m3u lista ili povlači cijelu listu.

@torpedoo ,
Hvala ti na ovome ali ovo je setovanje GUI zvuka KADA SI VEC USAO u Kodi.
I dalje je u pitanju onaj uvodni screen (gde se pojavljjuju plave munje a u pozadini pise BALKAN GREEN ) - taj zvuk trebam da regulisem (smanjim ili jos bolje ugasim)

kako to resiti?
 
To pogotovo nemam pojma jer nikad nisam stavljao te grinove i ostale zehebancije - samo čist Kodi i trpao u njega ono što želim.
 
@torpedoo ,
Hvala ti na ovome ali ovo je setovanje GUI zvuka KADA SI VEC USAO u Kodi.
I dalje je u pitanju onaj uvodni screen (gde se pojavljjuju plave munje a u pozadini pise BALKAN GREEN ) - taj zvuk trebam da regulisem (smanjim ili jos bolje ugasim)

kako to resiti?
Koristio sam njihov build, par puta. Jednostavno sam vratio na kodijev default-ni skin. Em navikao na njega em nema tih stvari koji evo i tebe nerviraju. Samo vrati na estuary skin. I dalje ces imati sadrzaj samog builda.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Pazi ne znam za taj Green build, ali znam da na Titan Bingie ima u opcijama skina da se iskljuci ona uvodna animacija ako zelis, ona sto podseca na Netflix, posto je celi skin u tom nekom fazonu.

Pretpostavljam da u opcijama za skin ima i za taj Green build da se podesava nesto i iskljucuje?
 
Koristio sam njihov build, par puta. Jednostavno sam vratio na kodijev default-ni skin. Em navikao na njega em nema tih stvari koji evo i tebe nerviraju. Samo vrati na estuary skin. I dalje ces imati sadrzaj samog builda.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk


to je dobar predlog! Moze savet GDE da to uradim.. evo vrtim po setingu ali ocigledno ne vidim ;(((
 
System - > Interface - > Skin, onda prebacis iz "Xonfluence" u "Estuary".
 
Al ima neki ok addon za arene ili su svi bagoviti?

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno