Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

To je zanimljivo. Koji add on ?
Zato sam te i pitao koristis li ga i zato sam pomenuo da mora da se kopira ESN a ti navodis da su to egzibicije. Verovatno si mislio da pises u Androd box temi a ne ovoj. Skines netflix addon i u podesavanjima addona moras da prekucas ESN koji ti stoji u podesavanjima Mibox-a, i onda imas hd i 4k sadrzaj. Bez toga si ogranicen na sd sadrzaj.
 
Pocetnik sa Kodijem. Upoznajem se polako, instaliramdeinstairam Kodi, add-ons itd. LiveTV Serbia, BakanGreen…
Nije mi jasan PVR manager.
Da li on lista sve kanale instairanih add-ons?
Koji se PVR preporucuje?
Blue Thunder mi se nije svideo, jer je preuzeo potpuno Kodi, a I dosta kanala ne radi.
 
Pvr-ova ima dosta svaki ima svoj nacin povezivanja sa serverom ili cega god vec.
Najcesce se koriste Simple IPTV (za .m3u liste) i Stalker Middlaware za stalker portale.

Svakako moras da imas neku svoju listu da bi upogonio neki od tih pvr-ova i nema veze sa ostalim plaginovima koji su instalirani.
 
Poslednja izmena:
Šta šta šta?

https://kodi.tv/article/kodi-19x-matrix-beta-1

Kodi_Splash_v19.0_Matrix_Beta_1080p.jpg
 
Instalirao ovu betu ali vidim da titlovi addon nema podršku još uvek. Ostalo radi ok.
 
Сачекајте барем RC верзије. Никада алфе и бете нису биле стабилне и меродавне.

Послато са Nova 5T
 
Pocetnik sa Kodijem. Upoznajem se polako, instaliramdeinstairam Kodi, add-ons itd. LiveTV Serbia, BakanGreen…
Nije mi jasan PVR manager.
Da li on lista sve kanale instairanih add-ons?
Koji se PVR preporucuje?
Blue Thunder mi se nije svideo, jer je preuzeo potpuno Kodi, a I dosta kanala ne radi.
Ako hoces mogu ti poslati bluethunder pvr i portal generator addonove, ja sam ih izvukao sebi i dodao na kodi jer ne treba mi nista vise od builda, uz elementum to mi je sve za kodi potrebno

Za eon Box sam izvukao, ako ti je neka druga platforma instaliraj build pa izvuci sam sebi pa na svjezu instalaciju kodija ih instaliras

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Jel možeš meni slati [email protected]
Šta si to iz EON BOXA izvukao...IPTV strimove... neko se kod nas u zloveniji hvalisao da ima addon preko koga može pratiti sve što je na EONu?
 
Nisi ti to dobro razumeo. Za upotrebu na Eon boxu je izvukao addons-e sa tog Kodi buid-a, wizard-a čega god. Pa koristi običan Kodi na Eon boxu + ručno instalira tih par zip fajlova.

U smislu da je PVR binary za ARM arhitekturu i ne bi radio na kompu... Pretpostavljam da je na to mislio i ciljao jer znam da su PVR addons zip fajlovi "platform specific" (jer su pisani u C++ a ne u Python kao 99% drugih addons) ... nikad se nisam zezao sa tim blue thunder, green this and that pa ne znam kako to ustvari radi u pozadini...
 
Poslednja izmena:
ups, hvala... Kad bi imali EON addon to bi stvarno bilo super... ali niko nije zainteresiran, čak ni na Kodi forumu...
 
Jeste bio ali ni on nije bio javan, nije se zezati sa ovim velikima.
 
Вас двојица ако немате, онда нема нико [emoji23]
Поздравите ВИП ћоше.

Послато са Nova 5T
 
Баш ми нешто обојица познати. Као да сам их још негде виђао
:D

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Па мало си побркао.
D3GO није био јаван, али нису требали никакви податци за логовање - могао је свако да користи.
Нетфликс и HBO GO постоје јавно и да би се улоговао мораш имати налог. Не постоје верзије које можеш да користиш без логовања.
Велики је СББ јер када би јавно изашла могућност бесплатног гледања њихових канала то би био проблем.
Послато са Nova 5T
 
Poslednja izmena:
Ta mogućnost ("uctest" korisnik) je "izašla" za Eon još u februaru 2018. zbog par Robin Hudova sa Kajgana foruma pa je naravno prestalo da radi za manje od nedelju dana jer su naravno disable-ovali pristup tom test korisniku.

Sad "besplatno" mogu da imaju samo "pozajmljivači" tuđih naloga (uslugu je neko naravno morao platiti pa nije stvarno besplatno) a rođak / kum / komšija se hvatao za novčanik.
 
Па мало си побркао.
D3GO није био јаван, али нису требали никакви податци за логовање - могао је свако да користи.
Нетфликс и HBO GO постоје јавно и да би се улоговао мораш имати налог. Не постоје верзије које можеш да користиш без логовања.
Велики је СББ јер када би јавно изашла могућност бесплатног гледања њихових канала то би био проблем.
Послато са Nova 5T
Poenta je u tome da niko zapravo ni ne traži ništa džabe. Ako se već i spominje taj neki EON Kodi Add-on misli se na Add-on u koji se ubacuju Login podaci kao za HBO ili Netflix Add-on. Za gledanje istog sadržaja u drugom pakovanju. Ili stvarno ljudi misle da je to Add-on za džabe EON? :D
 
I takav addon bi išao u suprotnom pravcu od želja i namera SBB / United Group da se maximalno ograniči broj uređaja i broj korisnika koji lagodno gledaju Eon sadržaj na TV-ovima / da se "pozajmljivačima" maximalno otežava.
Ovako sa Kodi eto 5 drugara daljincem laganica kontroliše TV i niko nije frustriran a sve lepo "besplatno".
Plus paranoja da ćeš da im skidaš / snimaš / arhiviraš & re-distribuiraš sadržaj.
A Kodi ima reputaciju koja se na ovim prostorima vezuje isključivo za ilegalu i pirateriju.
 
fYTbISk.png

32v3Krn.png

Bilo neka davno a to kad je ugledalo svetlost dana tad se i ugasilo. Možda ga je neko i osposobio ali mudro ćuti - uglavnom nisam čuo da ga neko ima.
 
Poslednja izmena:
Jel ima neko mac address za foxx-iptv.eu, ako moze na pm?

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Koliko mogu da shvatim nikome ne radi sinhronizacija Trakta i Elementuma? Imam poslednju verziju Elementuma i dalje ne radi kako treba...

EDIT: pokušao sam po zvaničnom uputstvu ali vidim da je opet ista priča...

Rešio sam ovo ukoliko neko ima problem. Naime, prethodna verzija Elementuma je "zlostavljala" Traktov API i generisala poplavu zahteva. Iz tog razloga je Trakt blokirao moj nalog. Za rešenje je potrebna poslednja verzija Elementuma sa tom ispravkom, ali i javljanje korisničkoj podršci Trakta kako bi se nalog opet otključao. Sada je sve u najboljem redu :)

Zvuči čudno ali Elementum bez Trakta mi je gotovo beskoristan...
 
Koja vam je veličina Elementum addona? Meni prijavljuje 500-600 mb, a čini mi se da pre nije bilo toliko

Sent from my motorola one macro using Tapatalk
 
Koja vam je veličina Elementum addona? Meni prijavljuje 500-600 mb, a čini mi se da pre nije bilo toliko

Sent from my motorola one macro using Tapatalk
Udji slobodno i izbriši instalaciju samog addona, ima 5 verzija koje on skine i stoje bez potrebe

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Postoji li addon za Apple TV +?
 
Poslednja izmena:
Kada koristim kodi i kada dodam neke filmove ili serije, ne pronalazi mi uvek sve, kada zamenim scrapper, tokom prvog skena doda sve, i onda opet ne, pa opet kada zamenim u neki drugi iz prvog puta sve ok, ali posle opet ne.
Saveti?
 
Kada koristim kodi i kada dodam neke filmove ili serije, ne pronalazi mi uvek sve, kada zamenim scrapper, tokom prvog skena doda sve, i onda opet ne, pa opet kada zamenim u neki drugi iz prvog puta sve ok, ali posle opet ne.
Saveti?
Real Debrid
 
@vkozamar: Niđe veze tvog odgovor sa pitanjem nema.

@stefkoss: Kapiraš da mora da se startuje library update / rescan da bi se pojavljivao sadržaj koji si u međuvremenu dodao u te foldere sa filmovima i serijama? I da naravno treba da se doda koji je tip sadržaja u folderu (filmovi, serije, muzika... dakle nema mešanja u jedan folder zvekneš i filmove i serije zbrda zdola i onda samo folder koji sadrži sve to da dodaš kao "source" za Kodi library).


Ako si namestio da radi auto scan / auto update Library-a kao što sam ti objašnjavao u prošlom odgovoru a ne nalaziti ti nešto onda je problem sa folder i fajl hierarhijom za tu konkretnu stvar (tipa naziv, godina, naziv je na srpskom a ne na engleskom...) za koju ne uradi matching i ne skine "metadata" (poster, opis, glumci...).
 
Неком све неком ништа
 
Nazad
Vrh Dno