Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Meni ova nova verzija netflix addona 1.3.2. pravi probleme kod učitavanja titlova. Kada pokušam da pronađem prevod moram ručno da ukucam naziv filma a ranije mi je to išlo automatski. Sada samo piše neki broj umesto naziva filma i mora ručno upisivanje, dok za serije ide automatski a ispod, takođe broja, stoji i naziv serije. Na Elementumu i Green addonu nemam takvih problema, instalirao sam i Subloader i sam mi pronađe najbolji prevod. Ne znam da li sam ja možda nešto pogrešno uradio jer sam reinstalirao netflix addon, ovo mi je sada nekako smor sa upisivanjem naziva filma, ranije samo kliknem na film i automatski krene i prevod.
 
Meni radi sada sve ok i titlovi.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Коди верзија 18.7 изашла, то би требало да је све од верзије 18. На реду је 19 Матрикс.

Послато са NOVA 5T уз помоћ тапатока
 
Jel ima nov update neka znacajnija poboljsanja?

Meni ovaj radi sad ko Svajcarac, ne bih da ga diram nista, a i ne znam dal ce se nesto pokvariti sa ovim skinom koji imam, posto rekli da Bingie vise nece updateovati :D
 
Poslednja izmena:
Imam mi box s moze li mi neko reci sta je to ESN i gde se tacno nalazi na mi box u?
Zatim,gde u kodiju prepisati ESN?
Na kraju kako da udjem u Settings Inputstream Adaptive?
Hvala
 
Vec sam napisao....u about na Mi Box pa skoro na dnu.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ovaj Inputstream Adaptive sam nasao na kodiju u windowsu a na kodiju mi box a ne postoji?
 
Ovaj Inputstream Adaptive sam nasao na kodiju u windowsu a na kodiju mi box a ne postoji?
Isto i kod mene. Ima ga na PC a u kodi na mi box s u videoplayer inputstream nema, ne postoji inputstream adaptive, ima samo RTMP input. Nasao sam na netu inputstream adaptive ima verzija na githubu ali kako instalirati na mi box-u? Nece preko usb (formatirao nekoliko puta i fat32, NTFS). Pokusao i preko Git Browser addona (program addon) nadjem, downloaduje se, instalira se inputstream adaptive ali posle wtf nema ga nigde. Probao sam i preko x-plore file managera nekako da ubacim u mibox ali ne ide.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Reinstaliraj najnoviju verziju Kodi v18, pa proveri onda. Neko je već pisao da ima sličan problem i da je rešenje bilo reinstaliracija Kodi-a.
Za razliku od Windows-a Android verzija Kodi već dolazi sa pre-installed inputstream.adaptive (i beše ne može da se instalira direktno update iz repo-a nego se čeka komplet Kodi update? pa zato ovde nema zip za Android?)

Inputstream.adaptive je takozvani "binary addon" (kod je pisan u C/C++ i kompajlira se za određeni operativni sistem i za određenju arhitekturu procesora [x86, arm...] za razliku od većine drugih addons (među njima i ovaj za Netflix, za HBO Go) koji su pisani u Python jeziku (gde zip sadrži source code koji se interpretira, tako da je jedan isti zip za više / za sve operativne sisteme i arhitekture CPU)... i to što vidiš na Github repo-u je source code za taj addon (to treba kompajlirati za Android i armeabi-v7a ili AArch64)i taj zip ne može da se instalira direktno u Kodi-u.
 
Poslednja izmena:
Da li može neko da mi napiše gde u kodiju da prepisem ESN iz mi boxa?
Procitao sam desetak stranica unazad i nigde ne piše gde se kopira?
 
Reinstaliraj najnoviju verziju Kodi v18, pa proveri onda. Neko je već pisao da ima sličan problem i da je rešenje bilo reinstaliracija Kodi-a.
Za razliku od Windows-a Android verzija Kodi već dolazi sa pre-installed inputstream.adaptive (i beše ne može da se instalira direktno update iz repo-a nego se čeka komplet Kodi update? pa zato ovde nema zip za Android?)

Inputstream.adaptive je takozvani "binary addon" (kod je pisan u C/C++ i kompajlira se za određeni operativni sistem i za određenju arhitekturu procesora [x86, arm...] za razliku od većine drugih addons (među njima i ovaj za Netflix, za HBO Go) koji su pisani u Python jeziku (gde zip sadrži source code koji se interpretira, tako da je jedan isti zip za više / za sve operativne sisteme i arhitekture CPU)... i to što vidiš na Github repo-u je source code za taj addon (to treba kompajlirati za Android i armeabi-v7a ili AArch64)i taj zip ne može da se instalira direktno u Kodi-u.
Ok. Hvala. Pokusacu. Mada skoro je izasla verzija 18.7 ali na google play je jos uvek verzija kodija 18.6. Sacekacu da updejtuju.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
@mwsavko: Skini apk sa Kodi sajta i instaliraj, ne moraš čekati Play Store update.

@antosa: Kad bi nešto radio sa razumevanjem umesto puke reprodukcije šta je neko napisao jasno bi ti bilo prvo šta je ESN, drugo za šta se koristi i ko ga koristi pa samim tim i gde bi logično bilo da se unosi podatak.

Dakle, u podešavanjima Netflix addon-a, u "Expert" sekciji skroluje na dno i eto ga "Manual ESN" polje:

Screenshot-2020-05-24-21-41-29.png
 
@mwsavko: Skini apk sa Kodi sajta i instaliraj, ne moraš čekati Play Store update.

@antosa: Kad bi nešto radio sa razumevanjem umesto puke reprodukcije šta je neko napisao jasno bi ti bilo prvo šta je ESN, drugo za šta se koristi i ko ga koristi pa samim tim i gde bi logično bilo da se unosi podatak.

Dakle, u podešavanjima Netflix addon-a, u "Expert" sekciji skroluje na dno i eto ga "Manual ESN" polje:

Pogledajte prilog 285559
Deinstalirao kodi i instalirao ponovo kodi sa play stora 18.6 i sada ima inputstream adaptive.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Eto :D Kako si uspeo da ga izgubiš ko zna... Jes trpao neki "build"-ove i čudesa?
 
Ako se čačka ESN, da li će to uticati na zvaničnu Netflix aplikaciju?

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk
 
Pošto sam totalni amater u ovoj oblasti, a tek odnedavno koristim Kodi, preciznije Elementum, nadam se da neće smetati jedno pitanje.
Prilikom korišćenja Elementuma, od pre par dana često je počela da se pojavljuje poruka: "Playback failed. One or more items failed to play. Check the log for more information about this message."
Može li mi neko pojasniti uzrok i ima li rešenja?
 
Udji u podesavanja elementuma, idi na poslednju karticu i izbrisi kes. I meni se to javlja povremeno za privatne trackere. Kad se izbrise kes vrati se u normalu.
 
Ajde ako neko vidi ko gleda netflix u kodiju , pusta li mu Black Beauty u HD rezoluciji, meni samo pusta u SD

GeOOFPe.jpg
 
Prikazuje SD ali pusta Full HD

a06cdcbbe1e4edac902a3c953e733cc2.jpg
b28e44fe810c168fc7745d7bd69a6c87.jpg


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
I ja sam to primetio da za neke naslove piše da su u SD a kad ih pustiš onda vidiš da su u full HD a neki čak i u 4k.
 
Nestao mi zvuk na Kodiju?!? Pojavila se oznaka u gornjem desnom uglu (crveni megafon i X, kao Mute simbol).
Kodi je na PC Windows 7.
Zvuk radi normalno u kompu.
U audio settings Kodija sam menjao izvore i ništa.
Reinstalirao sam najnoviji Leia Kodi i opet ništa. Ne bih da sve addonove izbrišem, za clean install...

Zvuk je nestao tokom gledanja filma sa Green addona, dečiji film Cars. Dete je možda diralo miša, tastaturu ili kablove , ali film je bio jedini aktivni proces.
Rešenje?
 
Nazad
Vrh Dno