Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Ok,zahvaljujem xD

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
I to je hmmm onako, sinoc kod drugara podesavao niti jedan od 11 portala nije radio.
 
Nemam običaj potrčati za novim verzijama kodija ali zeznu se pa instalira ovu zadnju. Elem, sheba mi elementum:mad:čak sam ga uspio i pokrenuti ali sam morao deinstal komplet elementum.....a onda mi trakt vrisno... pa još svašta nešto se pohebalo u njemu. Na kraju ispade najbezbolnije deinstalirati kodi i staviti verziju koja mi je super radila - naravno imao sam snimljen onaj skriveni fajl pa je išlo bez problema. Ova pisanija samo kao upozerenje da vam se ne desi isto.
A ovo oko arene, ma nema tu sreće sa gledanjem na taj način. Ako treba pomoć nekome nek se javi na pp za neke bolje načine gledanja.
 
Jel u pitanju 18.7 verzija?
 
Aj' mozda neko zna a tipujem na jednog :)

Libreelec instalirao na neki stariji HTPC, ok sve radi ali jedan problem, eh kad ga ne bi bilo ...

Preko nekog starije IC prijemnika nadjem sve kodove od D3 daljinskog i radi, upisem kodove i smestim u /storage/.config/rc_keymaps/

Sve OK ali nece da se pokrene posle restarta.

Sad treba mi autostart.sh da mi pokrene ovo

etserial /dev/ttyS0 uart unknown
modprobe serial_ir
ir-keytable -c -w /storage/.config/rc_keymaps/moj_daljinac(napr.)

Prve dve linije mi startuje ali trecu nece, prakticno lirc se startuje ali ne pokrece moju mapu za daljinski, pa moram rucno preko ssh da ga startujem.

Se igra neko uopste sa LibreElecom?
 
Poslednja izmena:
@jaffar: Možda ti treba neki delay da dodaš da pričeka malo?
Ili ako LibreELEC koristi Systemd da to tvoje zvekneš kao systemd service koji se startuje nakon LIRC service-a.
 
Poslednja izmena:
Palo mi je na pamet isto to.
Ova treca linija treba da startuje sa odredjenim dilejom jer ptakticno ne moze da se startuje pre lirca.
Pogledam malo okolo sta ima na tu temu.
 
Kod mene na Mi Boxu još uvek 18.7 verzija. Play Store ne daje opciju za update.

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk
 
Ameni je moj Mi box 3 azurirao na 18.8.Videh pre neki dan. Eon box jos nije.
 
System - > Interface - > Skin, onda prebacis iz "Xonfluence" u "Estuary".


nije mi ovo resenje! Totalno mi odgovoara payout Blu Tundera (PVR centralni , dole je task bar sve je vrlo pregledno)... ne mogu nazad na kodi layout ;0))

prosao sam sva razna setovanja ali niakko da nadjem ovo za zvuk na uvodnom skinu (kada ona munja igra/taj zvuk da utulim)


Neko drugi pomoc?

Ili neki drugi skin koji je isti kao ovaj ili slican (on nidu razne da probam/download/nstall ali ima ih dosta...)
 
Nema boljeg skina od osnovnog tj Confluence - bar za mene. Jednostavan, pregledan ...ujedno je i najmanje zahtjevan resursima...
 
@jaffar: Možda ti treba neki delay da dodaš da pričeka malo?

Hvala reseno skriptica se dijejem pomogla

mozda nekog zanima ali verujem da ne, ovako izgleda autostart.sh

setserial /dev/ttyS0 uart unknown
modprobe serial_ir

#!/bin/sh
(
sleep 30
ir-keytable -c -w /storage/.config/rc_keymaps/castum_remote
) &
 
moram da pitam ovde, verujem da ima resenje ali ja ga nisam iscackao jos...

AndroidTV / kodi 18.7 Leia / Green wizard / Blue Tunder Build 1.3

1. kako da onaj uvodni deo kada se pojavljuje Green Wizard(nakon startovanj/ulaska u kodi),kako da taj zvuk ili ukinem ili smanjim barem?! To nije povezano sa pojacanjem na TVu (ako je recimo 15-20 volume sto je ok za normalno gledanje itd - tu toliko drekne jako da svi po kuci poskacu , cini mi se da i komsija zna da KODI starujemo!)

2. hocu da odredjene kanale ili jos bolje grupe stavim pod kljuc. Za to ide Green Eye-Lock 1.0.3 koji sam istalirao i setovao pin. tu jedino sto sam nasao jeste da se izabere Block Movies/ TV show without A Classification ali to je totalno glupa stvar! Ti startujes bilo sta, on to POKRENE (?) i drzi kljuc na sred ekrana dok ti ukucas.. a pozadi ide sve ?!

Takodje sam probao sa PVR/LiveTV Parental Control i tu kada se setuje PIN i menja Unlock duratation 5sec/1200sec (svejdne) - nista se ne desava.. on eventulno , po nekom svom algoritmu svrstava programe da li su za ili ne Parental...

Prosto je pitanje: kako setovati Green Eye-Lock za grupu ili direkno za taj TVprogram ? Ili ako to ne radi taj posao (A trebao bi) ima li sta drugo da se instalira pa da to fukcinise?
Ne verujem da ima veze sa Blue Tunder Buildom, ima li?


za sve forumase, posle X dana kopanja i citanja raznih foruma evo resenja ..

1. system . skin setting/ script / startup window !!

2. hvala @shamanNS na hintu, to je bilo pravo resenje.
 
Molim za pomoć.
Koristim Kodi, trenutno sam instalirao samo To je Lako add-on. PVR lepo radi, ali u određenom momentu, pri menjanju kanala, potpuno prestane da radi. Restart Kodija ne pomaže. Posle nekog vremena, krene sam opet da radi kako treba, a ja ne znam zašto. Ima neko ideju?

Sent from my AC2003 using Tapatalk
 
Jedino što je do tebe može da probaš da menjaš portove.Odeš u my addons-pvrclients-tojelako promeniš aktiv port i restartuješ kodi.Ako ne radi probaš drugi port i tako dok ne izgubiš živce.
Ali ništa od toga ne daje sigurnost,ako radi radi be happy u svakom trenu može da stane
 
Kolege,

Kako podesiti ovaj prokleti elementum da mi ne izbacuje uvek iste rezultate ma koja serija/film da ja u pitanju? Sta god da trazim... Kao rezultate dobijem Marvels agents i jos par nekih drugih koji veze nemaju sa onim sto sam tražio.

Primer: trazim the wire... Dobijem ovo ispod i uvek isto

IMG_20200814_174542.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa isključi taj EZTV, očigledno se frljaca rezultatima. Idope, rutracker i par sličnih i riješen problem.
 
zasto kodi (18.7 / blu tunder ) ''zaboravlja'' setovanje?
Znaci ucita se lista, sve ok, sve radi, PVR, itd itd - izaberem kanael bacim ih u favorite, takodje nasetujem parental control za odredjen kanale i to sve radi.
Onda ugasim kodi ugasi tv, i recimo za dan , dva opet u kodi .. favorite lista postoji(dole cosak zvedica) ali nece da ucita nijedan iz liste, sve sto sam zakljucao sa aprental ne radi/ne vazi itd

kao da zaboravi setup na izlasku?

gde gresim tj sta treba da do-setujem?
 
Ima li neki dodatni program za filmove (poput crew) a da nije spor ili kod Kodija mora tako?
 
Sve ti je to slicno Redux, The Crew, Tempest ..., tako ti je to, dok izvrti sorsove, pa dok ti nadjes neki koji radi ...
 
Ima li neki dodatni program za filmove (poput crew) a da nije spor ili kod Kodija mora tako?
Има и уопште не мора тако. Зове се елементум. Упутство за подешавање имаш у овој теми. Поставио сам 2-3х, мало се потруди.

Poslato sa NOVA 5T pomoću Tapatoka
 
А шта ти је плави гром ( blue thunder)?

Poslato sa NOVA 5T pomoću Tapatoka


AndroidTV / kodi 18.7 Leia / Green wizard / Blue Tunder Build 1.3

@jaffar - ne znam tacno, ovaj koji dolazi uz Green Wizard & BLue Tunder Build ....
Listu ucitava on (build), svaki put kada se startuje KODI ... i onda u PVR / Channals i tu je spisak (svi / Srbija / SPort itd itd)

ima li neko ideju kako da ga nateram da ne zaboravlja ili da svaki put snimi prilikom izlaska postojece Favorite/setup itd?
 
Tako što prestaneš da koristiš đubre build-ove i wizard-e i ručno podesiš šta ti treba.

A to za Favorites ako se menja URL do kanala svakih malo logično je da neće raditi. Jer Favorites je statična lista a neki addon ili skripta tu playlistu koju gledaš skroz kroz PVR verovatno redovno update-uje...
 
AndroidTV / kodi 18.7 Leia / Green wizard / Blue Tunder Build 1.3

ima li neko ideju kako da ga nateram da ne zaboravlja ili da svaki put snimi prilikom izlaska postojece Favorite/setup itd?

Имам ја идеју. Престаните да користите којекакве билдове и подесите коди сами. Радиће све супер. Ако не умете да подесите, питајте или овде или на ПП, увек ће вам неко изаћи у сусрет.
Подсећате ме на оне кориснике разних блек/блу верзија виндоуза, где су се људи мало, мало жалили да им систем не ради како треба. И када ставиш чист систем, гледају те бело.

Poslato sa NOVA 5T pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Isto pricao ovde barem 5x, kakvi buildovi, podesis sve sam sta ti treba.

Mozda ima nesto iz tih buildova sto ti treba ali zato ima jos vise toga sto ne treba.
 
Nazad
Vrh Dno