Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Ja sam u inostranstvu i koristim neku iptv listu od 6€. Ima dosta kanala ali desavalo mi se da mi rts ne radi bas kad Srbija igra neku utakmicu i zalio sam se i bilo je popravljeno ali opet se desi da seckaju kanali. Imam Mi Box pa nemam LAN ulaz tako da sam narucio adapter za dodatne usb ulaze i LAN pa da otklonim to kao problem prvo i testiram listu. Juce sam testirao neku listu koja je 10€ sa vise kanala ali takodje secka nekad. Te liste rade posao 98% vremena i izadje jeftinije nego u Srb placati silne pakete kod kablovske. A budu ukljuceni svi paketi od sportskih do filmskih.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Ove dve koje sam koristio bile su 6 i 7 evra za mesec ali ni jedan direktan prenos nije bio da ne secka... Meni treba samo Sport Klub 3 kanala na Srpski jezik i nista vise, platio bih punu cenu a da mi obezbede tih 3 kanala da rade uvek bez problema... Gledam po raznim forumima uglavnom svima secka, tako da ovo sto distribuiraju ljudi sa exyu prostora daleko je od dobrog. Imam mogucnost za Radijus ali ne daju bez igovora na 2 godine, odnosno daju ali sam prikljucak je 10000 din...
 
Ja planiram jos da testiram sekoiptv ali bilo bi dobro da nadjem nekog ko je koristio duze vreme jer ako bi to koristio onda bih platio paket od 12 meseci jer je tako najisplativije. (ne reklamiram ih, nit sam ikad probao njihovu listu, ali planiram)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Da li je neko imao problem sa Opensubtitle.org ?
Nece da mi downloaduje titlove . Izbacuje mi poruku Failded to download subtitles .
 
Moras imati nalog na tom sajtu i u kodi da se ulogujes za taj nalog...
 
Imam kreiran nalog. Ukucao sam user i password. Nekad hoce da ucita a nekad nece.
Nekad ucita odmah a nekad mu treba vise vremena.
 
Kupuje li neko ove iptv liste? Ja kupio od dvojice i od oboje krš. Lepo radi kada nema direktnih prenosa, kada ih ima uvek secka, ne može se gledati. Gledao bih ovu Evroligu u košarci naSk na srpskom, smorio sam se da jurim linkove pred utakmicu, jedna cetvrtina mi prodje dok navatam najbolji.
Neko da preporuci proverenog?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Instaliraj livetvserbia ili samo bikerdays tv listu nije hd slika ali ima sport klub slovenija nikada ne secka. Prenose evroligu.
 
...da li je bilo do Subtitle.org ili neceg drugog , ali nakon vracanja na stock stanje titlova , sada rade.
 
ja sam ovako probao ne tako davno i tada je radilo....sada sam probao par kanal i radi...jedino nema podele kao na Androidu,nego su svi kanali Djuture...
---------------------------
HOW TO INSTALL MOBDRO ADDON ON KODI 17 KRYPTON

Here’s how you can add Mobdro to your Kodi 17 video add-ons.

Launch Kodi and click on the Settings Icon in the top left corner.
Then, go to System Settings -> Expert Mode -> Addons.
Make sure to turn on ‘Unknown Sources.’ Otherwise, you will not be able to install third-party add-ons.
When the warning box pops up, click ‘Yes’.
Now go back to the Kodi homescreen, and click on the ‘Settings’ icon.
From here, go to File Manager -> Add Source.
Select None and then enter the following path without the quotes “http://archive.org/download/repository.streamhub”.
Name it ‘StreamHub’ and click ‘OK’.
From the Kodi homescreen, select Addons.
Click on the Package Installer Icon at the top left corner.
Choose ‘Install from Zip file’ -> StreamHub.
Select repository.streamhub.zip and install it.
Wait until you see the add-on enabled notification.
Now, select Install from repository.
Choose StreamHub Repository to open it.
Click on Video Add-ons -> Live Hub and press install.
Wait until you see the Live Hub Enabled notification.
Now go back to the Kodi homescreen and select the ‘Addons’ tab from the left hand column.
All the addons you install, including Live Hub TV, will appear here.
Finally, select Live Hub -> Android API -> Mobdro.
 
E taj repository jos nisam probao, probacu kad dodjem kuci pa javljam. Probao sam kodil, i jos par njih i nigde nece da pokrene modbro. Jeste iskoristili ovu promociju za dz za NBA pass do 25-og je za dzabe?
 
ja sam ovako probao ne tako davno i tada je radilo....sada sam probao par kanal i radi...jedino nema podele kao na Androidu,nego su svi kanali Djuture...
---------------------------
HOW TO INSTALL MOBDRO ADDON ON KODI 17 KRYPTON

Here’s how you can add Mobdro to your Kodi 17 video add-ons.

Launch Kodi and click on the Settings Icon in the top left corner.
Then, go to System Settings -> Expert Mode -> Addons.
Make sure to turn on ‘Unknown Sources.’ Otherwise, you will not be able to install third-party add-ons.
When the warning box pops up, click ‘Yes’.
Now go back to the Kodi homescreen, and click on the ‘Settings’ icon.
From here, go to File Manager -> Add Source.
Select None and then enter the following path without the quotes “http://archive.org/download/repository.streamhub”.
Name it ‘StreamHub’ and click ‘OK’.
From the Kodi homescreen, select Addons.
Click on the Package Installer Icon at the top left corner.
Choose ‘Install from Zip file’ -> StreamHub.
Select repository.streamhub.zip and install it.
Wait until you see the add-on enabled notification.
Now, select Install from repository.
Choose StreamHub Repository to open it.
Click on Video Add-ons -> Live Hub and press install.
Wait until you see the Live Hub Enabled notification.
Now go back to the Kodi homescreen and select the ‘Addons’ tab from the left hand column.
All the addons you install, including Live Hub TV, will appear here.
Finally, select Live Hub -> Android API -> Mobdro.

Radi ovo i na Kodi 16. Ima NBA TV nadam se da će potrajati barem neko vreme.
 
A čemu to sve služi, kad Mobdro može normalno da se instalira kao na telefon? Bolja rezolucija, ili šta?

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
mislim da ovo nekome treba ,ako juri Modbro za PC....jer Logicno da ako treba za AndroidTV,ide zvanicna aplikacija...:)
 
A, pa da, verovatno. Ali rezolucija je na tv negledljiva, možda na manjem monitoru i vrši posao.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
Da li je neko imao problem sa Opensubtitle.org ?
Nece da mi downloaduje titlove . Izbacuje mi poruku Failded to download subtitles .

Ja imam problem sa titlovima da se u opciji za skidanje uoste ne prikazuju kao da ne moze da ih pronadje. Vec dve godine koristim titlovi.com i radilo bez greske a sad nema koji god film da pustim. Odem direktno na njihov sajt i skinem sta mi treba ali preko Kodija ne ide nikako
 
A, pa da, verovatno. Ali rezolucija je na tv negledljiva, možda na manjem monitoru i vrši posao.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Dva primera iz mog okruzenja:

Laptop (star 10+ godina, pentium m cpu) na njemu kodibuntu (linux sa "ugradjenim" kodijem), kodi radi dobro i na rezoluciji 720p sto na ekranu od 15" je sasvim dovoljno.

HP mini (atom cpu, 10" ekran) na sd karticu od 2gb instaliran libreelec isto na rezoluciji od 720p radi odlicno.

Ova dva uredjaja su gotovo neupotrebljiva za koriscenje na win. os
 
Ja imam problem sa titlovima da se u opciji za skidanje uoste ne prikazuju kao da ne moze da ih pronadje. Vec dve godine koristim titlovi.com i radilo bez greske a sad nema koji god film da pustim. Odem direktno na njihov sajt i skinem sta mi treba ali preko Kodija ne ide nikako

Problem je što titlovi nikada nisu imali zvanično plagin za Kodi. Sada se nešto desilo i taj koji je radio, nema ga, tj. ne zna se ko je i problem se ne može rešiti. Titlovi mole ako neko zna da reši taj problem da im se javi i da ozvaniče taj plagin.
 
Ko ima iole jaču mašinu, bolje je instalirati Nox, pa na njega Mobdro
 
Dva primera iz mog okruzenja:

Laptop (star 10+ godina, pentium m cpu) na njemu kodibuntu (linux sa "ugradjenim" kodijem), kodi radi dobro i na rezoluciji 720p sto na ekranu od 15" je sasvim dovoljno.

HP mini (atom cpu, 10" ekran) na sd karticu od 2gb instaliran libreelec isto na rezoluciji od 720p radi odlicno.

Ova dva uredjaja su gotovo neupotrebljiva za koriscenje na win. os
ima li KodiUbuntu podrsku za sve nove pluginove koji idu u zadnji KODI?
 
Da ima, ali je potrebno update-ovati python u Lubunt-u (linux koji koristi kodibuntu) zato sto kodi za linux koristi python od linuxa za razliku od kodija za windows koji ima svoj, (ovo sam objasnjenje nasao na netu a kao sto znamo ono sto je na netu mora da bude istina :D ) i update-ovati kodi (obe stavke pomocu terminala u Lubuntu-u).

Ovo izgleda komplikovano ali u stvari nije, ja sam to odradio (uz pomoc google-a i youtube-a) a da o linuxu gotovo nista nisam znao.

Ja sam krenuo od kodija 14 (kodibuntu-14.0rc~helix_i386 je naziv iso fajla) zato sto je to poslednja verzija koja moze da se instalira na stare masine, pa sam update-ovao kodi na 16 a zatim i na 17 (uz azuriranje python u lubuntu-u, ovo sam uradio pre svega zbog https linkova).

Prilikom prelaska na kodi 17 (koji uopste ne podrzava integrisanu 915gm grafiku) slika se tresla pa sam presao na confluence skin i iskljucio HW akceleraciju i proradio normalno.
 
ja u zadnjih nedelju dana imam problem sa kodijem, osim sto naravno ne ucitava prevode sa titlovi.com , aj nekako se I tu snadjem ali je sada definitivno slabija slika nego ranije iako hocu da pogledam istu epizodu kao ranije,pise hd ali slika uzasna, isto mi je I na laptop I na android box preko exodusa ili covenanta, ne znam sta da radim , ako moze pomoc?
 
Hvala za info,probaću na nekim starim kantama..

Umi Super
 
Nema na cemu.

Sistem se podize direktno u kodi a izlaskom iz kodija ulazis u lubuntu desktop, tu mozes da menjas wifi podesavanja i moze da se koristi chromium web browser izmedju ostalog.
 
Ima li nacina da se kopira acestream link u clipboard i paste u plexus (kodi) pomocu daljinskog ili air mouse?
 
Jedno (možda glupo) pitanje: poslije instalacije osijek builda mogu li i kako da se vratim u "nomralan" kodi, ono sa mojim filmovima? Mislim da se "šaltam" između ove dvije stvari - kad hoću da gledam film idem "tu i tu" a kad hoću live tv "tamo i tamo".
 
Nazad
Vrh Dno