Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

@Pedja76: Znači isključio si DXVA i sad umesto da ti grafička dekodira video njakaš bzvz po procesoru... Još ako ikad budeš gledao 4K 10-bit HEVC sa iole ozbiljnijim bitrate mooooožda to CPU i dekodira :p
 
Nemam 4k tv - nemam nikakvih problema ovako .

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Pa pazi kad mi to uključeno Kodi radi ok dok se ne izgubi status bar onda, padnu frejmovi. b960 procesor intel hd. Kad sam to isklučio sve je ok. . . Šta imam ja da ga štedim ako pustim nešto na full screen? Šta da očekujem od taj procesor i grafiku? Niti on diže temperaturu ,ne patim za neki bitrejt da mi suze oči :) .

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Primetio sam da kada pustim film sa hard diska sa usb-a preko Kodija, zvuk kasni za slikom 0.3 sekunde, teško se primeti , ali ko je pažljiv primetiće, da li je to kod svih ili je problem kod mene, možda do HDMI kabela?

Vidim da je to globalni problem sa Kodijem, da na pomenem da mi se to samo desava na tv box-u, na windowsu nema problema, jel moguce da to niko od vas ne primecuje ili mu to nije bitno?
Instalirao sam MX player i radi ko sat.
 
Elementum biblioteka ne pronalazi 8x7 serije Homeland
Dok Quasar uredno pronađe
 
ja sam imao sličan problem sa zvokom ali se izgubilo tako što sam menjao u kodi sistem audio - directsound . Ili iz directsound u nešto pa opet nazad i izguubila se ta pojava u kodi. I u video mi isključeb dxva . Uostalom evo ti slike od podešenja . Napominjem - Kodi je u windows .
7e111e536139acbbe04557a328af0e21.jpg
a66c1fd3e210a5e20615437776adac9e.jpg
76ecf238a81e76e179f87fb74c9fe568.jpg


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Hvala puno ovo je pomoglo.
 
Elementum biblioteka ne pronalazi 8x7 serije Homeland
Dok Quasar uredno pronađe
Ubacice vec danas. Pretpostavljam da imas trakt nalog u elementumu. I meni se desavalo da nekih epizoda nema npr kada je epizoda izasla na taj dan, a vec sutradan je ima.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Homeland se zvanično emituje tek danas / jutros u 3 a iz ko zna kog razloga se neke Showtime serije (npr isti slučaj je bio i sa Ray Donovan) na torrentu pojavljuju dan ranije.
 
Videh sinoć na titlovi.com da je izašla nova epizoda, rekoh da je pogledam.
Pogledao sam preko Quasara i posle završetka epizode sam pomoću trakt addona dodijelio ocijenu.
Jutros na elementumu ima 7 epizoda.
Problem je i sa serijom Gomorra, malo mi nalazi torrenta.
 
Kada sam video proceduru, odustao sam
Ionako mi je služio kao triler u Elementumu.
 
I meni isto. Trazim neki film, i hocu na brzinu da pogledam sadrzaj, moram da izlazim pa da ukucavam na youtube...
Ovo je bilo prakticno bas...
Probacu malo kasnije veceras da ovo odradim, pa javljam da li funkcionise
 
Ima li nešto slično kao što je elementun addon? U elementumu imam problem sa zvukom posle dvadesetak minuta gledanja zvuk se pokvari počne da odjekuje i to traje jedno 4 minuta i prestane ali posle 20 minuta se ponavlja. Kada pustim nešto sa hard diska ovih problema nema. Probao sam da elementum koristi memoriju i da skida na hard disk i uvek se javlja problem sa zvukom
Koji uređaj? Da nije Fire stick?
 
I meni isto. Trazim neki film, i hocu na brzinu da pogledam sadrzaj, moram da izlazim pa da ukucavam na youtube...
Ovo je bilo prakticno bas...
Probacu malo kasnije veceras da ovo odradim, pa javljam da li funkcionise
Da citiram sam sebe. Malopre sam pokusao da resim problem preko ovog tutorijala i zapeo sam na drugom koraku. Ovo dugme "enable" na koje treba da kliknem, kod mene nije aktivno, ne znam zbog cega.
 
Ovo mi se pojavljuje kada pokusam da "enable" you tube API.
Verovatno negde na svom nalogu treba da omogucim neki "permision". Zna li neko sta je u pitanju?
cdb207f8696fc53f8c19d8a3046fb3a9.jpg
 
Nisi project owner projekta koji si napravio? :D :D Da li je uopšte uspešno završeno kreiranje projekta na Google Cloud?
Ja sam evo na brzinu bzvz na postojećem projektu koji imam (koristio sam ranije Firebase Cloud Functions, igrao sam se nešto sitno :D ) probao da enable-ujem taj "YouTube Data API v3" API i bez problema ga je aktivirao kad sam klinuo na "Enable" dugme.

Probaj ti to da odradiš na kompu pošto vidim po screenshot da to radiš na mobilnom & u Operi.
 
Greska jw bila u tome sto nisam kreirao API sa stranice gde sam kreirao project vec sa pretrazivao na drugom TAB-u. Nisam mogao da nadjem odmah odeljak gde mogu da kreiram API pa mi je bilo lakse da pretrazim, ali to ne moze.

Elem, kreirao sam sva tri kljuca koja su pptrebna, uneo sam ih u adon, ali i dalje mi stoji obavestenje da su potrebni API kljucevi, mozda nisam dobro uneo jer ima velikih i malih slova i jako su dugacki ti kljucevi, a ne radi copy/paste na kodiju. Ali sto je zanimljivo, kada odem u elementum i kliknem info na neki film, ukljuci se triler i radi bez problema sto je meni u stvari bitno. Nw znam sta je u pitanju, moguce je da nisam uneo dobro neki od kljuceva, pa.mi ne radi kako treba, ali eto, ja sam resio problem koji je bio meni bitan.
 
Instaliras Kore na telefonu (daljinski za Kodi) i ides send text to Kodi, pa neces valjda rucno unositi kljuc od tonu karaktera.
 
da li je moguće da kodi već kroz više verzija ne može da reši problem sa zaglavljivanjem programa kad pritisneš stop? šta god da gledam i zaustavim kodi zaglavi i moram da ga ubijam kroz task menadžer pa ponovo startujem...pretpostavljam da nekog pametnog rešenja nema...
 
Uvek je to bio problem sa Kodijem pogotovo kad je lista nestabilna ili kanal mrtav, resenje samo stabilna lista i to se ne dogadja.
 
To se dešava i kad ga koristim kao plejer sa ripovima...ja pre svega na to mislim...
 
imaš veliki problem kod sebe... jer to se skoro ne sme deševati.... baš kako je @jaffar spomenuo... to se uglavnom deševa ako imaš linkove koje ili ne rade ili rade veoma sporo...
 
@veljkoka: Sa tobom stalno neki problemi :D Naročito kad kreneš da impovizuješ umesto da pratiš tutorijal/uputstvo step by step... ili tako ostavljaš na pola puta...
 
da li je moguće da kodi već kroz više verzija ne može da reši problem sa zaglavljivanjem programa kad pritisneš stop? šta god da gledam i zaustavim kodi zaglavi i moram da ga ubijam kroz task menadžer pa ponovo startujem...pretpostavljam da nekog pametnog rešenja nema...
Isti problem i kod mene. Desi se ponekad kada gledam film preko elementuma. Ne smem ni da ubrzam niti da vratim par sekundi stream iako se film downloadovao poprilicno. Hoce ponekad da ukoci ceo kodi.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
@veljkoka: Sa tobom stalno neki problemi :D Naročito kad kreneš da impovizuješ umesto da pratiš tutorijal/uputstvo step by step... ili tako ostavljaš na pola puta...
Hahah, pa *mjau**mjau**mjau*, nije mi delovalo znacajno to sto ne otvaram API iz taba gde je otvoren project, sta znam. Ali eto, rade trileri iz elementuma ali kada udjem direktno u youtube adon onda nece. Verovatno nisam dobro uneo kljuceve, mozda ima neka greska, mada kazem, radi ono sto mi treba. Bas glupo sto nema opcija copy paste u kodiju, mogli bi to da rese, mnogo znaci u svakodnevnom radu.

Ma improvizujem, zato sto me stalno neko prekine, malo dete ili neko od ukucana, evo par dana ovo nisam bio uspeo da zavrsim hahhah. Jedan televizor, pa je konstantno zauzet.
 
Na čemu vam je taj kodi što zaglavljuje. Meni se to dešavalo dok sam gledao preko računara, od kad sam prešao na box sve je druga pjesma pa i to.
 
Na čemu vam je taj kodi što zaglavljuje. Meni se to dešavalo dok sam gledao preko računara, od kad sam prešao na box sve je druga pjesma pa i to.
Da preko racunara.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno