Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Прича је била готова у реченици да му је попкорн тајм бољи од елементума. Даље нема потребе да се пише.
Е да, пореди га са нетфликсом, што је тотално апсурдно.

Poslato sa NOVA 5T pomoću Tapatoka
 
Nikakve, nego ljudi ne razumeju tehnologiju, pa onda lupetaju, porede babe i žabe, a to je sve posledica urušavanja napeg društvva, i instant hepi pink obrazovanja.
Torenti su revolucija bili barem za mene kad sam ih pre 15 godina otkrio, a onda i svi "šelovi" za filmove od popkorna pa do elemntuma. Svršeno, moćno, impozantno, torent rehnologiji treba podići spomenik...
Samo kod elemtuma mo smeta što ne zapamti i titl koji sam pridružio filmu? Ili ja negde nisam podesio?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imao netflix, bolji elementum milion puta.
Povezano sa Trakt nalogom, napravljeno 85 lista.
Kada izađe nova epizoda, bude mi pri vrhu.
Isti kvalitet kao na netfliksu, možda i bolji jer ima pravi 4k ili blu rej.
Podesiš bafer na 150 mb i tjeraj.
Ima skin kao netflix, ali treba imati bolji boks i internet.
 
Ja plaćam Netflix i imam HBO (uz SBB), ali je postao veliki problem segmentcija sadržaja
Ako hoćeš da gledaš sve zanimljivo morao bi da imaš i Apple TV i Amazon Prime i Disney + i ko zna šta sve još.

Da ne pominjem odvojeno za svaki sport pojedinačno.

Dok ne naprave sistem kao Amazon za knjige ili približno bar kao Spotify za muziku video streaming će biti ograničen.

Jedan servis za reda 30-40usd/mesečno koji objedinjuje sve trenutne servise plus sport bio bi apsolutni hit.

Ovako živeo kralj Kodi.
 
Ja ne razumem kakve veze uopšte imaju plex i elementum.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Nekadasnji popcorn time, sada stremio, elementum, plex i ovi servisi sto se placaju su sve nacini da se dodje do filmova i serija. Kome nije jasno sta to elementumu fali od korisnickog iskustva nek pokrene stremio, tamo je sve utegnuto kako treba ali fali podesavanja nazalost i nema app za android tv.
 
Nekadasnji popcorn time, sada stremio, elementum, plex i ovi servisi sto se placaju su sve nacini da se dodje do filmova i serija. Kome nije jasno sta to elementumu fali od korisnickog iskustva nek pokrene stremio, tamo je sve utegnuto kako treba ali fali podesavanja nazalost i nema app za android tv.

Super :smoke:ti uživaj na računaru a ja ću na tv-u. Promašio si temu......
 
Nekadasnji popcorn time, sada stremio, elementum, plex i ovi servisi sto se placaju su sve nacini da se dodje do filmova i serija. Kome nije jasno sta to elementumu fali od korisnickog iskustva nek pokrene stremio, tamo je sve utegnuto kako treba ali fali podesavanja nazalost i nema app za android tv.
Nije los stremio ali upitan je kvalitet videa. Mahom su to 1080p ripovi do max koliko 5-7 gb. Uglavnom su do 3-4 gb. Isto i popcorn ranije. Nisam koristio ali sam instalirao sestri stremio na laptopu jer je lak za snalazenje. Dok na elementumu se mogu naci 4k,truehd,remux,brripovi visokog bitrejta tj. odlicnog kvaliteta videa. Nije elementum toliko komplikovan, ima dosta podesavanja, dosta mogucnosti. Ako se sve lepo podesi, integrise sa trakt nalogom mislim da nema bolje.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Meni izbacuje 4K na prvih 3-4 mesta ali imaju malo seedera tako da ne rade bas najbolje. Dodao torrentio addon.
 
Probao sam nadaleko i nacuveno hvaljeni Elementum i sta znam nije lose ali nije kao Plex a pogotovo nije iskustvo kao Netflix. Plex jeste dosta pesackog posla oko pribavljanja sadrzaja ali kada poskidas sve sto ti treba samo koriscenje je pesma i parira servisima sto se placaju. Elementum dugo bufferuje i to prikazuje po sred ekrana, trazi od mene da biram torrente. To bi trebala biti opcija a da po default se moze izabrati da recimo povuce prvi 1080p ili 4K sa liste. Kao i da se nekako sakrije buffer prozor u pozadini. Super radi kada krene film ali komplet iskustvo nije bas najbolje. Sve sto sam na Kodi probao je taj fazon, radi ali sa ekstra koracima i interfejs je prevazidjen. Vise su mi svidjali Stremio i Popcorn time, tamo imas biblioteku sve utegnuto, izaberes film i gledas. Elementum je zapravo torrent klijent unutar torrenta koji pravi liste filmova i pretrazuje torrent fajlove na trackerima, u prevodu sirovo iskustvo gledanja filma.

Hoce li oni ikada redizajnirati interfejs Kodija? Jer nacin dodavanja ovih addona nema nikakvog smisla. Gomila koraka za nesto sto bi trebalo da bude u dva klika, vidi se iz aviona da je program ostao isti vec 15 godina. Kad dodam addon i preko njega povucem film sam Kodi bi trebalo da to ubaci u movies a ne ja pesacki to da radim. Addoni bi trebali da mogu puniti te biblioteke. Plexu samo kazes gde da trazi i on odradi sve sam.
Ne razumem kako mozes da uporedjujes plex i elementum. Dve razlicite filozofije, koristim ja plex kada imam vremena da skinem nesto na komp, alikada hocu da gledam odmah film jakog kvaliteta, a obicno gledam samo remux-e, elementum je neprevazidjen jer i neke privatne torrent trackere mozes da povezes, i tu se resavaju svaki problemi sa brzinom. Ja konkretno koristim rutracker, rutor i filelist koji jw fantastican tracker sa lepim brzinama i daje elementumu novu dimenziju.

Ja imam malo problema sa burstom, iz nekog razloga mi ne izbacuje svw rezultate i ne mogu da skontam sta je. Npr neki film mi prijavi da nema na filelistu oreko elementuma, a rrgularno ga nadjem pretragom na filelist sajtu.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Plex ima sad neku foru za legalno, plaćeno online gledanje. Verovatno na to misli.
 
Da li ima negde u opcijama da se podesi double tap za premotacanje(kao na yt) ili tako nešto pošto ne vidim nigde kako da premotam pomalo dok gledam neki film ili seriju(elementum)

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Da li ima negde u opcijama da se podesi double tap za premotacanje(kao na yt) ili tako nešto pošto ne vidim nigde kako da premotam pomalo dok gledam neki film ili seriju(elementum)

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk

Na čemu gledaš tj jel miš u pitanju ili daljinski. Na daljinskom to nije loše rješeno, na onoj srednoj tipci uvijek ima lijevo i desno - ne znam na pamet ali mislim da jednim klikom ide 10-15 sek
 
Na čemu gledaš tj jel miš u pitanju ili daljinski. Na daljinskom to nije loše rješeno, na onoj srednoj tipci uvijek ima lijevo i desno - ne znam na pamet ali mislim da jednim klikom ide 10-15 sek
Zar nije kod misa ubrzavanje tockicem.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Super :smoke:ti uživaj na računaru a ja ću na tv-u. Promašio si temu......

Naterao sam Stremio da radi na tvu ali nije to to, slabo baferuje remuxe. Samo 4K do 5 GB rade okej iako podignem bafer na 2 GB.

Nisam rekao da stremio bolje radi nego da mnogo bolje izgleda, onako kako jedan ovakav program treba da izgleda. Kodi je sav polupan, konfuzan. Ja i mogu da ga koristim ali nekom drugom ne bi mogao. Vidim ima nekih kao Netflix sinova, nekih addona što poboljšavaju iskustvo ali džabe kada moram eseje da čitam kako to instalirati. Nisam ja balavac nego srednjih godina i bas zato me smatra skinovanje, nemam ja vise vremena za to.

Jel ima neki brz način da se od default kodija dodje do nečega što izgleda kao stremio ili ne?

Ako nema bolje da se držim netfliksa i prajma, oni rade shodno ocekivanjima.

Inače prajm nisam platio nego sam kupio američku studentsku adresu i tako vozim 6 meseci. Bezosu pare dajem samo kad nema drugog načina.
 
Poslednja izmena:
Instaliraj elementum, napravi trakt nalog
Podesi filmom 515, serije po epizodama 504 view. Milina božija
Mrsko mi da slikam da vidiš.
 
Slikaj...to sa trakt nisam probao.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Da li mozda neko zna zasto elementum nece da mi ucitava torente na Mi box s?
Krene da u ucitava i posle par sekundi brznina pada skoro na 0.
Na sony smart tv mi radi normalno, oba su povezana na isti ruter, Mi box je pored rutera, sve radi ok osim elementuma...
 
Možda neće wifi?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
25Mb radi sve na mi boxu osim elementuma. radi youtube, netflix, stbemu najnormalnije. Problem je kod ucitavanja torenta.

na android smart tv radi elementum najnormalije, isti torent brzo ucita i pusti.

sve je isto podeseno i u boxu i na tv
 
Open subtitles i Titlovi ne nalaze ni jedan titl ni za jedan film na svežem Kodiju na tabletu. Na TV-u sve ok.

Treba li nešto da se podesi? Probao sam Open subtitles u koji se moram prijaviti, Elementum-ov Open subtitles za koji ne treba prijavljivanje a isto i za Titlovi.com sam instalirao oba, official u koji sam se prijavio i drugi za koji ne mora prijavljivanje. Niti jedan ne radi...

Šta treba podesiti da nađu titlove? Ni ručna pretraga ne radi, apsolutno ništa.
 
Da li si podesio jezike za koje treba da trazi prevode? nikako srpsko-hrvatski nego posebno.

To je nekad bilo tamo gde se podesava velicina i boja prevoda i karakter set (central europe (windows) da bi prikazivao slova sa kukicama)
 
Poslednja izmena:
Da li si podesio jezike za koje treba da trazi prevode? nikako srpsko-hrvatski nego posebno.

To je nekad bilo tamo gde se podesava velicina i boja prevoda i karakter set (central europe (windows) da bi prikazivao slova sa kukicama)
Na to sam potpuno zaboravio da se treba podesiti ali i dalje nema rezultata.

Skup znakova Central Europe (Windows), željeni jezik Srpski, titlovi se preuzimaju za Srpski, Hrvatski, Bosanski, podrazumevan servis za titlove je titlovi.com, Kodi sam zatvorio, uradio Force stop i obrisao keš za svaki slučaj ali ne nalazi titlove i dalje. Hmm...

Proveriću još jednom sva podešavanja.
 
Nazad
Vrh Dno