Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

25Mb radi sve na mi boxu osim elementuma. radi youtube, netflix, stbemu najnormalnije. Problem je kod ucitavanja torenta.

na android smart tv radi elementum najnormalije, isti torent brzo ucita i pusti.

sve je isto podeseno i u boxu i na tv
Kod mene kodi+elementum radi super na mi boxu. Net 20/4. Koju velicinu fajla (torrent) pustas pa imas problem? Ja sa mojom brzinom mogu maksimalno torrent od 16-17 Gb. Ali uglavnom su to brripovi od 10-14 Gb. U podesavanjima elementuma manje vise nisam nista menjao. Download storage type - use memory, jedino povecao buffer size na 150 mb.
445e1aab752708580c7b05f6a52d0b3c.jpg
03e180a28545f0b639ecd940565660a9.jpg


Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Nisu veliki torennti oko 2GB. Čudno mi što na TV-u pusti isti torennt bez problema,sa istim podešavanjima.
 
Elementum-settings- Appearance
Ja sam postavio 250 rezultata po stranici


screenshot000.png

screenshot001.png

screenshot002.png

screenshot003.png

screenshot004.png

screenshot005.png

screenshot006.png
 
Heh, kod mene ne može više od 50 rezultata po stranici...
 
Kada gledam film i recimo krenem na back da pustim neki drugi, kodi i dalje pusta taj film sve dok ne pustim drugi.
To mi smeta, mogu li kako staviti da cim krenem na back da kodi odmah ugasi taj film?
 
Поздрав људи, могу ли да се гледају спорт клубови и даље преко кодија? Инсталирао сам на телефону верзију 17. 6, читао сам и неке коментаре да су укинули то на кодију, шта је истина?

Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
 
Nemo' se ljutis ali gotovo na svakoj strani isto pitanje i isti odgovori, listaj malo, niko nista nije "ukinuo".
 
Pozdrav, do juče mi je radio normalno Blue Thunder build tj strimovi radili super, medjutim sada više skoro ne radi nijedan strim (menjao portale). Provajder je sbb. Zanimljivo da sam prijatelju postavio Blue Thunder, on je isto na sbb i njemu sve radi. Probao sam i preko laptopa i androida, preko wifi i kabla, ali neće. Čim se nakačim na komšijin wifi ili na vip mobile - sve radi.Da li je moguće da mi je SBB blokirao većinu strimova, jer nema drugog objašnjenja? Da li mogu nešto da učinim da ukinem tu blokadu?
 
Ne mogu da verujem da SBB daje sebi za pravo da blokira strriming ili bulo šta što nije pedofilija ili tako nešto.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ne blokira SBB, iako mi nisu simpaticni nema sanse da je to u pitanju, pre ce biti da ti je IP blokiran ili vec nesto drugo.

Msm razmisli logicno zasto bi kod tebe bilo blokirano a kod drugih nije, ja sam kod njih pa jos i iza nat-a gde je mogucnost za blokom ip adrese znatno veca pa mi nije nista blokirano.
 
Pa ok.. pretpostavljam onda da je tako. Ali eto nekasno mi je da sve radi, net, filmovi preko kodija, ali odjednom ne radi nijedan (skoro) kanal preko Blue Thunder, ni sa jednog portala, ni na jednom uredjaju. Čim probam preko druge mreže - sve radi. Ali ok, uradiću danas reset rutera pa ću videti. Hvala na sugestijama.
 
I ja sam sinoc imao iste muke. Drugar ima sbb-ov neki novi ruter, ista prica, nece Kodi nikako, cim se nakacim na komsijin, ok...ali ovako nema sanse, ugasio, upalio ruter, i opet nece.
 
Не може само да се угаси/упали рутер. Мора ресет да би повукао нову ИП адресу. Најлакше је из подешавања рутера (192.168.0.1)

Poslato sa NOVA 5T pomoću Tapatoka
 
Drugari jedno pitanje za nas sa jevtinijim kartama (laici/neznalice) ali ljubitelje:
Ako pustim film na Kodi-ju da li mogu da ubacim prevod koji sam skinuo na flešku ili direkt na TV?
Ako može značilo bi mi ako bi mi neko objasnio kako a ako je već objašnjavano da me uputite na kojoj strani.
Može i na PP, hvala unapred. :wave:
 
Naravno da može, mada ja to nikada nisam probao, evo slika ti na brzinu... Ja koristim confluence skin i tako je kod mene...
e63eba035e7b8bafe7f2b7e3d130c520.jpg
096938b46d9509a263fcb29416d0d62d.jpg
 
tu gore pustaš titlove koje si skinuo ,a ovde namestaš folder gde da gleda kodi
7f7215386aba112911fa9a8ceecd3c38.jpg

npr napraviš folder titlovi. tu ubaciš titlove. i kad klikneš na browse kodi ti odmah otvori taj folder. korisno npr kod nekih serija gde ne možeš da nađeš prevod na titlovi.com ili opensubtitles već moraš ručno d skineš sa prijevodi-online.org , napuniš taj folder i teraj :)

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da ali kad ide ovamo gde sam slikao, kada klikne na "browse for subtitle..." onda bira koji će već skinuti prevod pustiti, izabere particiju i folder u kome je prevod i to je to. Ako mu je prevod na usb izabere usb/folder/prevod koji hoće. Kažem nisam nikada probao tako da pustim prevod jer uvek nadjem ako mi treba na nekom od ova tri online provajdera koja koristim...
 
Zaboravih -moj primer je kad se gleda nešto onlajn npr serija ,a prevod mora ručno da se skine. Jer tad kad klikneš na browse nema folderi pa da se šetaš gde hoćeš... barem kod mene Kodi na pc.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Jel neko ovde zaista napisao da gleda Remuxe preko Elemntuma ili mi se ucinilo? Meni nece rutracker da dobaci preko 1 MB/s iz Kodija na Android TV, sa PC hoce preko 10 MB/s komotno. U cemu je trik? Speed test na androidu javlja oko 100 Mbits sto bi trebalo da je dovoljno.

Sad sam probao preko Kodija sa PCja i DL ide od 2 MB/s do 6 MB/s. Jel moguce da je ova torrent client ugradjen u Kodi toliko djubre? Meni qbittorent uredno baca preko 10 MB/s.
 
Poslednja izmena:
Promeni torrent klijent u podesavanjima.
 
Na koji da promenim? Gde je to podesavanje?

Ne postoji vise Transmission addon ako si na to mislio.
 
Ууупссс, јутјуб адон
Неће то, пријатељу. Батали.

Елементум - пронађи слике подешавања. Објављивао сам више пута. Тражите да их модератор убаци у први пост.
Poslato sa NOVA 5T pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Radi i kod mene 4K sada ali ne mogu da se ulogujem.
 
Na koji da promenim? Gde je to podesavanje?

Ne postoji vise Transmission addon ako si na to mislio.
Elementum/settings/bittorrent/spoof user agent
Default je disable. Tu biras koji ti odgovara.
 
Nazad
Vrh Dno