Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

I ja kod burazera isto imam problem na Miboxu. Preko wifi mreze nema sanse da pusti film ili seriju preko elementuma. Pocne onako da baferuje i posle pukne. Sve sam mu isto podesio kao kod mene na beelinku. Kod mene radi normalno a kod njega nece.

Sent from my Nokia 7.1 using Tapatalk
 
Ono što sam uspio naći o tome jeste da mi box nema problema na 5 GHz toliko. Znači ili 5 GHz ili ethernet
 
Kod mene je na ethernetu, pa opet zeza. Npr elementum nadje film i pusti ga podesim titl sve extra, i onda krece patnja. Zabode mi ceo box kao da hardver ne moze da podrzi reprodukciju. Na kraju ili ispadne u Kodi, ili se iznerviram pa ga ugasim, i tako svaki put kad pustim nesto. Znaci ne baferuje niti tome slicno, vec zakuca sve. Jel to mozda do podesavanja plejera, ja sam na ovom Eon Boxu? Jel ima neko resenje?
 
Koristi li neko Titan Bingie mod skin na Kodi 18? Pokušavam da ga instaliram ali svaki put kada pokrenem ili mi zakucava (pa moram da brišem skin folder) ili mi prikazuje samo samo Addons, Settings i System tabove, ne vidim Movies i TV Shows iako je omogućeno.
 
Imam isti problem sa mi box s om
Kada pustim film sa usb a hoce cesto da secka, iscupam napajanje pa vratim i onda radi sve normalno.
Iskljucim ga i kad ga sledeci put ukljucim opet isti problemi
Na aliju sam narucio enternet i videcu kako se ponasa
Uredjaj ima odlican chromecast i jos ponesto, ali sve u svemu za mene je ovaj uredjaj razocarenjei
 
Mene isto mibox razocarao kako radi. Bolja je kupovina gt1, sa njim nikad nikakav problem nisam imao i sad radi kao i prvog dana.

Sent from my Nokia 7.1 using Tapatalk
 
evo probao sam na racunaru (na kom je mnooogo jaci hardver, naravno na windowsu), ista stvar, sve super krene i zabode, tako da ipak sumnjam u neka podesavanja. jel ima neko sa istim boxom da mu radi kakao treba, da podeli svoja podesavanja?
 
Da li neko zna neku krstenu alternativu za Phoenix Reborn posto mi je EON box automatski upgrade-ovao Kodi sa 17.6 na 18.0 i od tada u mom skromnom domu vladaju tuga, cemer i jad...
Nisam nesto spektakularno strucan za Kodi, zato pitam.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 
Jel ti prebačeno u Elementumu da koristi memoriju ili tvoj skladišni prostor (HDD, SSD bilo šta?)?
 
Meni isto prestane posle 10 - 15 min download na elementumu

Zato Hbogo radi ekstra
CRxibRw.jpg
 
Tako hoće da se ponaša Elementum kad izaberete umesto memorije da vam čuva skinuto na vaš HDD ili neki skladišni prostor. Tad mu prvo treba vreme da krene sa downloadom a onda posle nekog vremena 5,10,20 minuta stane sa downloadom, pa opet krene i tako. Bar je tako bilo kod mene dok sam ga koristio.
 
Moze li neko ko ima bilo koji android box i kome radi sve "skoro" savrseno da napise svoja podesavanja?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Nemam puno iskustva sa elementumom. Kad sam ga imao instaliranog uvijek mi je služio kao backup za qusar i bio na disable. Par puta sam ga koristio i primjetio da mi puno troši procesora, stalno nešto handrlja po kompu. Samim tim i ne vidim razlog za korištenje, qusar sve isto radi....
 
Ja imam na gt1 elementum i bukvalno sve default podesavanja i radi perfektno. Još sam i preko wifi mreže. Na mibox-u ni da mrdne.

Sent from my Nokia 7.1 using Tapatalk
 
Koji Mibox imas?meni na Mibox 3 koji ima android 8 radi sve kako treba. Snimicu video ovih dana pa cu ga stvaiti na yt.
 
Baš taj i isto oreo 8. Uradio sam i factory reset i opet ne radi kako treba, ne znam koji mu je đavo.

Sent from my Nokia 7.1 using Tapatalk
 
Radio je i meni do juče pogledao jutros pola filma i samo prestao da baferuje
 
Skidate film ili ste stavili da koristi memoriju? Ja uvek stavim da koristi memoriju,i to postavim na max. Nikad nisam imao problema sa njim,osim npr ako probam da pustim neki film od 40gb pa mi kaze da ne moze da ppstigne tu brzinu. Ove do od 5-15 pusta ok. Za ove od par Gb nikad nije zabaferovao.Podesim jos da kad pauziram nastavi skidanje u pozadini,i da odmah brise nakon sto se odgleda. Ne znam sto to stavljam jer ne povlacim film na box ili usb,ali tako radim oduvek i to mi radi kako treba. Posle samo dodam naloge za privatne trakere koje imami to je to. Inace na brzinu kad hocu da pustim nesto uglavnom biram sa najpoznatijeg javnog trakera da ne navodim odakle,znate svi.
 
Koristim memoriju
Nego sam pronasao jos jedan ruski addon
https://kino.pub/plugin/kodi
treba se registrovati i uplatiti 2 eura preko pejpala, vidim da imaju preko 300 filmova 4k
ako neko ima pejpal neka ga testira
 
I naravno podesiti da prvo izbaci film,seriju sa najvise sidera.
 
Gileb, daj neki tutorial za sve to podesavanje?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
То је RC верзија. Има да се чека до финалне верзије.

Послато са Mi 6X уз помоћ Тапатока
 
Nigde ne hitamo,kada bude u fulu biće odlično.Nama je potrebnije nekih dobrih addonova nego taj abdejt za kodi

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
 
Meni isto prestane posle 10 - 15 min download na elementumu

Zato Hbogo radi ekstra
CRxibRw.jpg
Хвала за ХБО адон. Стварно екстра ради..

Послато са Mi 6X уз помоћ Тапатока
 
Beelink mi pušta samo 480p preko aplikacije.
U kodiju biram bitrate.
A lakše je nego sa muškom se zezati.
 
Koristi li neko Seren addon sa RD? Koja je brzina interneta potrebna da se na Seren RD torrent linku odgleda bez trzanja 4K Dolby Atmos od 70 GB?
Ja neki dan gledao 4k sa truedolby hd bez problema ... Imam na sbb 150 mb ali kod mene posle eon nije presao 125, imam takodje i vpn koji ide na nekih 60 - 70 mogu da probam pa da ti kazem ..
Baci koji film hoces pa cu ga propustim kroz vpn to ti je otprilike 60 mb kod mene..
 
Poslednja izmena:
Ja neki dan gledao 4k sa truedolby hd bez problema ... Imam na sbb 150 mb ali kod mene posle eon nije presao 125, imam takodje i vpn koji ide na nekih 60 - 70 mogu da probam pa da ti kazem ..
Koji VPN koristiš pa ti tako prepolovi brzinu? Definitivno 4k traži veće brzine. Evo sinoć sam probao neki 4K rip koji je baš lagan 6-7 GB. Krene i nakon pola minute izbaci da brzina nije dovoljna. Istovremeno BR rip 1080p od 20 GB pusti bez problema od početka do kraja.
 
Nazad
Vrh Dno