Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Evo postupak instalacije i podešavanja:

-Instalacija je u poslednjih mesec dana vrlo uprošćena gde od trenutka kad instalirate Quasar krene kroz korake da objašnjava šta da radite.

1) Pre nego što instalirate Quasar na vašem Kodiju idite u Settings > Service Settings > Control > pa uključite Allow remote control from applications on other system (to je obavezno da bi radilo) i restartujte Kodi.

2) Potom instlirajte Quasar preko .zip fajla. i sačekajte da Quasar pokrene svoj daemon.

3) Quasar će sam prepoznati i pitaće vas da namestite mesto gde želite da vam torent bude trenutno ili stalno skladišten. Takođe pitaće vas i da instalirate Quasar Burst, moja preporuka je da odbijete to za sada jer može doći do nekih komplikacija. Kad ste namestili mesto skladištenja torenta ponovo restartujte Kodi.

4) E onda kad ponovo Quasar pokrene daemon tada instalirajte Quasar Burst preko .zip instalacije takođe. I još jednom restartuje Kodi.

Napomena: Ova restartovanja jesu bitna za pravilan rad Quasara i Bursta jer će na taj način pokrenuti neki svoj cache, to je naglasio i autor add-ona.

-Opcije Quasara su nešto što mnogo buni korisnike Kodija ali je takođe i nešto što ga odvaja od drugih add-ona jer je zaista u tom pogledu najkompleksniji add-on za Kodi. Ja ću se zadržati malo više na neke bitnije dok ću ove ostale samo pomenuti.

-General
1) Download Path ste već sredili.

2) "Library Path" služi kako i samo ime kaže ako želite da Quasar .strm fajlove itegrišete sa Kodi bibliotekom.

3) "Resume playback from library integration" služi koje torente Quasar da prepozna sa vašeg lokalnog diska kada pustite nešto iz biblioteke. Znači pustite neki film preko biblioteke, odgledate ga i sačuvate ga. Hoćete za neki dan ponovo to isto da gledate, Quasar će prepoznati da već imate takav fajl na disku i pustiće ga odmah. Ovde možete to izbrati da radi za sve torent, aktivne (one koje se samo seedaju) ili da ne radi uopšte naravno.

4) "Move finished download to separate folders" je takođe jedna od novijih opcija Quasara. Služi da kad završite sa nekim torentom ga Quasar automatski prebaci iz download path foldera u foldere gde ste izabrali da ga posebno svrsta. Kada uključite ovu opciju pojaviće vam se još jedna i to da odredite koji su novi folderi gde želite da idu filmovi a posebno serije.
Iskreno pojma nemam zašto je ovo ubačeno ali neki dosadnjakovići su hteli da imaju ovu opciju gde će se automatski prebacivati iz jednog foldera u drugi pa je autor Quasara izašao u susret.

5) "Choose stream automatically" kako i sama rečenica kaže ovo je ako želite da vam Quasar izabere odmah najbolje seedani torent i pusti. Kad izaberete ovu opciju nećete dobiti listu gomile torenata već će odmah Quasar krenuti u reprodukciju najbolje seedanog.

6) "Do not ask to keep download", "keep files after playback stops" i ask to delete files after streaming vam sve koriste ako želite da seedati torente ili ne. Bukvalno onaj background handling koji je bio je ovo zamenilo. Ako recimo stavite uključeno, uključeno, isključeno.. kad odgledate film/seriju ništa vas neće Quasar dodatno pitati već će samo nastaviti da seeda torrent.

-BitTorrent
1) Buffer size je ustvari pre buffer. To znači da Quasar skine toliko koliko namestite MB-a pre nego što krene sa strimom. Na defaultu je na 20 MB-a ali ja bih ipak preporučio na malo više, makar na 30 jer ako je baš malo može da dođe do seckanja. Za one koje imaju vrlo brzu internet konekciju može i na 50 MB-a. Brzo se to izbufferuje.

2) Share ratio limit, seed time ratio limit i seed time limit su sve granice koje možete da namestite ako želite koliko i dokle želite torent na seedu. Vreme koje je na seedu, ukupan ratio torenta i ovo treće ne znam tačno šta predstavlja. Ko hoće može da ograniči ali meni ne smeta da ga ostavim da se seeda dok ga ja ne prekinem.

3) Disable DHT, Disable UPNP & NATPMP se preporučuje da se isključi kad se koriste privatni trakeri. Mada se sada to sve promenilo i trebalo bi da privatni torenti automatski to isključe u klijentu ali eto ima i ta opcija u Quasaru ako slučajno želite da budete sigurni.

4) Spoof user agent još jedna opcija vezana za privatne trakere. Mnogi privatni trakeri neće dozvoliti Quasar torrent klijent da koristi njihove torente zato ova opcija omogućava promenu torent klijenta. Ja koristim deluge 1.3.12 jer ga priznaju mnogi trakeri a i radi se o prlično stabilnom torent klijentu.


-Providers

1) Custom provider time-out je jedina bitna pomene opcija ovde. Obavezno Quasarov tajm out mora da bude viši od Burstovog. To je zato recimo ako Quasarov tajm out bude isti ili manji od Burstovog ako slučajno neki provajder ne radi Quasar će odmah izbaciti iz pretrage i pokazaće 0 nađenih reultata. Ovako Quasar će samo preskočiti pokvaren provajder i pokazati rezultate bez njega. Ali znači mora da ima veći tajm aut od Burstovog! Ja prepročujem da uključite opciju i da namestite na 15 sec. pošto standardnih 10 može da bude malo.

-Qusar Burst je multi provajder napravljen za Quasar. On sadrži gomilu otvorenih javnih trakera, a već sad i gomilu privatnih trakera. U njemu nema nešto puno opcija ali ima nekih korisnih. Kao što su biranje limita torenata koji će vam se pojavljivati u pretrazi i to posebno za filmove, epizode i sezone i naravno Burstov tajm out koji rekli smo mora da bude manji od Quasarovog. Ako smo stavili Quasarov da bude 15 sekundi, Burstov može 10.

-Quasar Burst radi na principu kao i pređašnji Magnetizer provajderi samo su ovi svi na jednom mestu i funkcionišu skladnije i brže sa Quasarom jer je autor Quasara prilagodio svaki ponaosob Quasarovom kodu tako da sada sve to ide bez greške. Ipak ono što sada baš funkcioniše dobro to je nešto što se tiče serija. Burst za one provajdere za koje je namešteno (iDope, Zooqle, Rutor) sada otvara čitave pakete sezona bez problema i ne samo to nego Quasar sada skida samo tu jednu epizodu iz paketa sezone koju ste izabrali umesto čitave sezone.

Veliko HVALA za dzone87 sa SF-a na ovom odličnom uputstvu. Nadam se da admini sa ovog foruma neće ovaj post obrsati.
 
Namestih i ja Quasar, posle dosta muke:d Dosta je bolji od Exodusa i slicnih, zaista odlican.

Nego imate li vi neku preporuku za addon na kome ok radi Sport Klub?
 
Namestih i ja Quasar, posle dosta muke:d Dosta je bolji od Exodusa i slicnih, zaista odlican.

Nego imate li vi neku preporuku za addon na kome ok radi Sport Klub?

Dobrodošao u Quasar klub :D
Što se tiče adona za sportske kanale, najbolji je ruya - ali se i plaća. Ostaje ti onda solucija da juriš liste koje su malo stabilnije, pa da sa njima gledaš.
 
Gde stavite da quasar skida fajlove, kad je u pitanju android box? Pošto nema dozvolu za pisanje po sd kartici, da li dozvoljava upis na usb flash?
 
Dobrodošao u Quasar klub :D
Što se tiče adona za sportske kanale, najbolji je ruya - ali se i plaća. Ostaje ti onda solucija da juriš liste koje su malo stabilnije, pa da sa njima gledaš.

Hvala za info za Ruya-u, pogledacu. Sto se tice lista, jel imas neki predlog gde da ih potrazim?! Mada opet, ranije sto sam gledao, to je bilo bas lose iskustvo:d
 
Ja bih ti preporucio da se ne mucis sa tim besplatnim listama...
 
Gde stavite da quasar skida fajlove, kad je u pitanju android box? Pošto nema dozvolu za pisanje po sd kartici, da li dozvoljava upis na usb flash?
Ja ga koristim na kompu. Pogledaj po temi, čini mi se da je neko objašnjavao postupak podešavanja za eksternu memoriju za quasar.

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
Primećujem da mi se na Live Srbija znatno smanjio broj kanala poslednjih dana, nema više Discovery, Animal, Id, i ostalih iptv programa, samo oni osnovni i pinkovi
 
Gde stavite da quasar skida fajlove, kad je u pitanju android box? Pošto nema dozvolu za pisanje po sd kartici, da li dozvoljava upis na usb flash?

Našao sam kako se radi, pa da se podsetimo...
Na usb ili sd kartici se napravi mapa:
Android\data\org.xbmc.kodi\files\Quasar
Zatim se usb/sd ubaci u box, u podesavanjima Quasara se doda putanja i to radi.
 
Dešava li vam se da se ukoči slika kad gledate nešto preko quasar-a? Čak i kad skine 100%! Recimo,danas skinem neki film u blu ray preko quasar-a, pustim, prođe malo i počne da se koči. Onda taj isti film prebacim u drugi folder, pustim preko kodija i onda nema problema.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Imam pitanje vezano za quasar. Mozda nisam dovoljno pazljivo citao ali bih volio ako neko zna da mi odgovori. Instalirao sam ga na amazon fire tv stick, kako amazon fire tv stick ima malo slobodnog prostora tj oko 3.5 gb. Zanima me da li postoji opcija da on automatski izbrise film ili seriju koju pogledam da ne moram ja rucno brisati? Hvala
 
Preko quasar nije moguće online strimovanje?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imam pitanje vezano za quasar. Mozda nisam dovoljno pazljivo citao ali bih volio ako neko zna da mi odgovori. Instalirao sam ga na amazon fire tv stick, kako amazon fire tv stick ima malo slobodnog prostora tj oko 3.5 gb. Zanima me da li postoji opcija da on automatski izbrise film ili seriju koju pogledam da ne moram ja rucno brisati? Hvala

Ima, član salacue je to napisao u svom postu, par postova iznad tvog, pod 6. stavkom.

Preko quasar nije moguće online strimovanje?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pa za to i služi, strimovanje. A čuvanje skinutih filmova / serija je samo opciono.
 
Poslednja izmena:
Ja koristim spinztv addon, ali dosta filmova i serija neće da mi pusti preko exodus.

Koji je trenutno najbolji addon? Quasar?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni Sport devils uopšte ne radi,tj linkove koje izbci nece ni jedan da otvori.Ne znam gde da gledam tenis!
 
Gledaj na L hunter ili na android app

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Ja koristim spinztv addon, ali dosta filmova i serija neće da mi pusti preko exodus.

Koji je trenutno najbolji addon? Quasar?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Exodus se ne ažurira redovno, ako uopšte (slična stvar kao i Covenant). Ubaci Placenta addon on je trenutno najbolji exodus fork.
Quasar je odličan ali samo ako ima seedova na određenom torentu. Drugim rečima nije za filmove i serije koje nisu aktuelne (nove).
 
Ma Qusar je odličan za sve. U zadnje vreme gledam serije i to one koje su prestale sa emitovanjem - nije mi se desilo da nema sidera, sve nađem u HD. Bitno je šta štiklirati u podešavanju, obavezno dodati u private trakerima - ru tracker.
 
Exodus se ne ažurira redovno, ako uopšte (slična stvar kao i Covenant). Ubaci Placenta addon on je trenutno najbolji exodus fork.
Quasar je odličan ali samo ako ima seedova na određenom torentu. Drugim rečima nije za filmove i serije koje nisu aktuelne (nove).

Da, i convenant mi prestao sa radom.

Jer moram da podesavam u podešavanjima da uvek traži samo placento ili?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Quasar je odličan ali samo ako ima seedova na određenom torentu. Drugim rečima nije za filmove i serije koje nisu aktuelne (nove).
Prva recenica, slazem se, ako nema seedova neces ni moci strimati kako treba. Ali druga recenica - potpuna glupost.
 
Jedini film koji nisam našao the celebtation 1998 , danski film.
Ima ga na rutrackeru ali nije 720p.
Ja sam čekirao 4K, 2K, 1080p i 720p.
Serije sve imaju.
Samo treba podesiti sve kako treba, nisam mjenjao ništa na Kodiju već 1,5 godinu.
 
Gde podesavate sve to? Meni automatski sam traži i veoma retko mi izbaca 1080p.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kad bi imao add on za stremio...on radi dobro.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno