Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

uspeo sam iz drugog puta, ali ni sam ne znam kako...najpre nije htelo, ali kad sam po drugi put startovao wizard krenuo je da radi, skinuo ostatak, i instalirao se...sad imam drugi problem, ne vidim način da izađem iz video add ons na početnu stranu kodija? kako startujem kodi odmah se pojavi osijek build i ne mogu odatle da odem na sve ostalo, tipa music, pictures, video files itd...a hteo bih da mi se kodi startuje odatle a ne direktno da ide u video add ons...
 
Pozdrav, zanima me koji je najbolji addone za domace kanale, da namestim devojci da ima u domu da gleda ?
Unapred zahvalan! :)
 
Livetv Srbija, vidi na YT.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
Pozz Svima dosao sam u nemacku koristim kodi i live tv addon zanima me ko od vas koristi kodi u nemackoj i jel moze da se dobije kazna za to?
 
Ja koristim kodi već godinama u Švedskoj kao i torentovanje ali sa privatnih trackera. Nikad nisam imao problem ali ipak bih preporučio neku vpn zaštitu za svaki slučaj.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Juce sam gledao derbi na kodi-u. Prvo poluvreme mi je lepo radilo do 40 min, ugasio mi je kanal jednom. Ali u drugo pol mi je vec postalo negledljivo, ugasio mi kanal 5-6 puta za 10 min. Da li neko zna do cega je? Net mi je 60mbps.
 
Kodi već par meseci ne radi dobro ni za stream, a komoli za live tv :trust: to nema veze sa brzinom neta.
 
Juce sam gledao derbi na kodi-u. Prvo poluvreme mi je lepo radilo do 40 min, ugasio mi je kanal jednom. Ali u drugo pol mi je vec postalo negledljivo, ugasio mi kanal 5-6 puta za 10 min. Da li neko zna do cega je? Net mi je 60mbps.

Na čemu si gledao, ako koristiš neki od ovih besplatnih adona nije nikakvo čudo da ne radi kako treba - nakači se puno ljudi.
A ovaj komentar da ne radi dobro ni za stream a kamoli za live tv - ne kontam šta si mislio reći. Sve radi super.
 
Nasao sam addon Hbo Go ali za bugarsko trziste ne mogu da izaberem provajdera sbb...steta a taman se ponadao.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Zašto mi isključuje kanal dok gledam Kodi, npr kanal Fox, vrati me na stranu gde su kanali i isključi kanal? Dešava se samo od sebe, posle nekoliko minuta, nekad 5 nekad 20, internet mi je 20/1.5?
 
Vjerovatno to nema veze sa Kodijem nego sa izvorom sa kog gledaš. Pusti taj isti kanal u VLC-u pa vidi kako radi.
 
Poslednja izmena:
Vjerovatno to nema veze sa Kodijem nego sa izvorom sa kog gledaš. Pusti taj isti kanal u VLC-u pa vidi kako radi.

Gledao sam sada i film preko Exodus na Kodi-u, bio sam pauzirao video posle 40 minuta, ponovo pustio i gledao jedno 5-10 minuta i vratilo me nazad kao da sam stisnuo onu kockicu dole da stopira to jest da izađe nazad i ugasi trenutni video.
Da nije neka dirka na tastaturi da se sama obavi? Ne bi trebalo, kupio sam novu tastaturu baš skoro, ili je do Kodija ili ima neki drugi problem..?

edit: i na telefonu imam aplikaciju (Samsung Galaxy Grand i9082, android verija 4.2.2) instalirao sam stariju verziju, poslednja koja je izašla za android koji imam i takođe izađe iz kanala samo od sebe, to je već problem do Kodija? + ne dešava se samo na kanalima već i na film koji pustim, na pc i na kanal i na film, a na telefonu sam za sad primetio samo na kanalima jer sam samo to i gledao. Na PC mi je instalirana poslednja verzija, imam i developer verziju a na kad-kad i da se ubaguje program na računaru...
 
Poslednja izmena:
Ko živi u državi gde torrent nije zabranjen najbolje je da koristi quasar addon. Ima sve živo, još se mogu ubaciti privatni trackeri. Ja koristim Filelist od privatnih, ruski su izuzetno dobri.
Kasnje ću prekopirati tutorijal kako to radi.
 
Još nisam čuo za državu u kojoj je zabranjen torrent protokol a evo baš danas su npr. i Rusija i Ukrajina banovane na najboljem privatnom trekeru.

Dakle, samo ti popularizuj ghostleeching na privatnim trekerima pa se onda pitaj ko je skrivio banovanje Srbije na njima.

:thumbsdown:

Astal da blista bejbi!
 
Koji tracker je u pitanju?
Pa drzim ja preko quasara 48 sati film na seedu.
 
Gledao sam sada i film preko Exodus na Kodi-u, bio sam pauzirao video posle 40 minuta, ponovo pustio i gledao jedno 5-10 minuta i vratilo me nazad kao da sam stisnuo onu kockicu dole da stopira to jest da izađe nazad i ugasi trenutni video.
Da nije neka dirka na tastaturi da se sama obavi? Ne bi trebalo, kupio sam novu tastaturu baš skoro, ili je do Kodija ili ima neki drugi problem..?

edit: i na telefonu imam aplikaciju (Samsung Galaxy Grand i9082, android verija 4.2.2) instalirao sam stariju verziju, poslednja koja je izašla za android koji imam i takođe izađe iz kanala samo od sebe, to je već problem do Kodija? + ne dešava se samo na kanalima već i na film koji pustim, na pc i na kanal i na film, a na telefonu sam za sad primetio samo na kanalima jer sam samo to i gledao. Na PC mi je instalirana poslednja verzija, imam i developer verziju a na kad-kad i da se ubaguje program na računaru...

Za početak bi ti preporučio da reinstaliraš kodi. Ja sam prezadovoljan sa kodi 16 jarvis i nemam namjeru prelaziti na noviju verziju bez neke veće potrebe - samo ako nešto stane.
Obavezno snimi skriveni fajl negdje na disk tako da uvijek možeš vratiti na te postavke koje trenutno imaš, valjda znaš gdje je lociran.
Meni qusar nikad nije pucao, znao sam držati film po par sati na pauzi i normalno nastavim gledati. Ima u njemu nekih sitnih podešavanja, ako treba poslat ću ti.
A strim je druga priča, ako gledaš preko live tv tu je dovoljno da ti na sekund pukne lista ili ostaneš bez neta pa će izbaciti.
 
Još nisam čuo za državu u kojoj je zabranjen torrent protokol a evo baš danas su npr. i Rusija i Ukrajina banovane na najboljem privatnom trekeru.

Dakle, samo ti popularizuj ghostleeching na privatnim trekerima pa se onda pitaj ko je skrivio banovanje Srbije na njima.

:thumbsdown:

Astal da blista bejbi!

Nije na to mislio covek.
 
Koji tracker je u pitanju?
Pa drzim ja preko quasara 48 sati film na seedu.
Na HDBits.

A ako stvarno siduješ fajlove sa željom da vratiš sve što si uzeo od drugih, kako to uspevaš za 48h? Meni za većinu fajlova ne bude dosta ni 48 dana sa UL 40Mbps. Eto ne uspeva mi ni na FileList koji si spomenuo.

I opet, ako si torentaš zašto ne koristiš dozvoljeni torrent klijent sa željom da i vratiš ono što si dobio već biraš jednokratni p2p streaming? Kodi ti to ne brani.

@Scylia Privatni trekeri ne dozvoljavaju p2p streaming što je i sasvim logično kako sebični ljudi ne bi urnisali bandwidth onim korektnim. Odatle moj zaključak da se radi o ghostleechingu. Prosto, nalog na privatnom trekeru ne može dugo izdržati bez bana ako fajlove u stvari samo strimuješ. Zato, ako tvoj nalog izdržava, to samo znači da si ghostleecher [EDIT: ili ratio faker] i/ili da su skripta na tom trekeru i njegov staff bušni kao sito.

Ne želim da verujem da je tako i da ja i mnogi drugi i po više meseci sidujemo fajlove za takve tipove.

Astal da blista bejbi!
 
Poslednja izmena:
Pravilo je na Filelist moras drzati 48 sati, onda ga mozes pobrisati.
Kada hocu da gledam film necu uvijek izabrati privatni tracker, uzecu neki drugi.
Ovo je popularan film , tako da cu najvjerovatnije izabrati rutracker ili glotorrents
Ridym96.png

Ako skidam sa privatnih trackera, posle odgledanog filma prebacujem film na svoj torrent gde seedujem.
 
Pravilo je na Filelist moras drzati 48 sati...
Ne, najstarije pravilo u svekolikom torrent p2p sharing svetu je DA VRATIŠ SVE ŠTO TI JE POZAJMLJENO, a tih 48h postoji samo kako bi amortizovalo tu tvoju obavezu na pojedinačnom torrentu spram tvoje globalne obaveze da održavaš ratio na oko 1:1. Ako si jedan fajl aploudovao 3x onda je sasvim OK da neki drugi fajl aploaduješ samo 48h dakle.

Ako skidam sa privatnih trackera, posle odgledanog filma prebacujem film na svoj torrent gde seedujem.
I tu smo se vratili na sam početak - ako si već pošteni torentaš, nemaš potrebe za quasarom ili nekim drugim p2p streaming alatom koji ubija smisao torentovanja (i može da posluži kao razlog za banovanje cele zemlje) . Jednostavno, torrentuj poštujući druge i onda nikome ne može da smeta što ćeš fajl do koga si došao poštujući pravila torentovanja gledati u Kodiju ...ili bilo kom drugom plejeru.


Sent from my SM-T310 using Tapatalk
 
Ja sam držao kolekciju james bonda 8 mjeseci. Ratio mi bio 0.1 , sada držim OZ preko 3 mjeseca ratio mi 0,09. Uploud mi je 0,7 .
Da imam optiku sve bi bilo bolje ali da ganjam ratio 1:1 je nemoguće u mom slučaju.
Optika će doći za jedno 5 godina u moj grad , tako da više neću ni torrentovati, imaću drugih obaveza u životu.
 
Koji addon da koristim za gledanje domaćih serija, konkretno me interesuje Ubice moga oca druga sezona sinoć puštena na Top kanalu?
 
Nazad
Vrh Dno