Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Instalirah blue thundet ali pvr neće da učita liste...

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Menjaj portale, po difoltu je portal 1 i on je najoptereceniji. Imas ih 11, pa probaj neki drugi, resetuj boks i sacekaj da ucita kanale, moze da potraje...

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
 
Bravo, radi!!!


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ne moraš biti neki poznavalac, dovoljno je da nađeš listu koja radi u PVR ili u staljer client na kodiju. Taj blue tander i slični, to je dobra ideja ali u praksi je to loše. Ljudi koji to održavaju moraju neprestano tražiti liste koje po pravilu brzo prestaju sa radom. Kao što je neko pitao ovde neki dan kako da izvadi neki strim iz takve liste to ljudi i rade na jednostavan način i onda je postave javno da crkne. Malo više čitanja i druženja i sve se može naći.
Čak i ovako nešto....
https://i.imgur.com/s1y5NSj.png

Te liste sto idu na mac adresu cak i da izvade nista ne vredi jer ide play token za svaki pusten kanal, nekad kada su stavljali .m3u liste onda su mogle da se vade liste pa su padale svako malo.

Nikad nije bilo jasno zasto gurate te buildove da bi ste dosli samo do Stalker Middlwer-a (u ovom slucaju ToJeLako PVR-a) sve se resava mnogo jednostavnije golim Kodijem i instalacijajom PVR-a.
 
Te liste sto idu na mac adresu cak i da izvade nista ne vredi jer ide play token za svaki pusten kanal

Па није баш тачно. Имам их доста које немају плеј токен, а раде нормално. Додуше, нису вађене из СТБЕМУ, него генерисане проликом скенирања МАК адресе.

Poslato sa NOVA 5T pomoću Tapatoka
 
Mislio sam na ove liste sto stavljaju u Green Buildove, za njih nema svrhe vaditi jer ti portali idu sa play tokenom.
 
Te liste sto idu na mac adresu cak i da izvade nista ne vredi jer ide play token za svaki pusten kanal, nekad kada su stavljali .m3u liste onda su mogle da se vade liste pa su padale svako malo.

Nikad nije bilo jasno zasto gurate te buildove da bi ste dosli samo do Stalker Middlwer-a (u ovom slucaju ToJeLako PVR-a) sve se resava mnogo jednostavnije golim Kodijem i instalacijajom PVR-a.
Jes, no kad ne znamo doci do liste, sto da radimo?
 
Ljudi delili ovde sakom i kapom, ne znam sta bi vise, dovoljno samo da se ukucaju mac i adresa u PVR-u.

A i opet sve jedno, dovoljno je instalirati To Je Lako repo i iz njega PVR ne treba ceo build za samo to ali iskren da budem ne koristim njihove portale pa ne znam kako radi, znam samo da im se bune u grupi pa im stalno objasnjavaju kako se menjaju portali u PVR konfiguraciji.
 
Pratim i ja grupu, ah ljudi ne citaju, često vidim stalno ista pitanja, oce dzabe, bune se kad ne radi, ludilo.
 
Ajde da probam da pitam za NFL ako neko gleda ovde... The crew mi je najbolja za gledanje NBA utakmica pošto ne moram sve live, ima poseban deo sa reprizama koja rade extra.
Da li neko ima nešto slično za NFL?

Sent from my HD1903 using Tapatalk
 
da li treba kodi uredjaj ili moze da se instalira na kompjuteru da bi se gledao SK...?
 
Kodi može da se instalira na windowsu, ako je to pitanje. "Kodi uređaj" ne postoji, možeš ga instalirati na bilo koji android uređaj koji ispunjava potrebne specifikacije (mobilni telefon, android box, android / smart TV...).

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Blue thunder i pvr mi je radio prvo veče kako treba, odgledao sam utisak nedelje celu emisiju, ali već sutradan nisam mogaonda učitam opet kanale, pa sam nešto menjao portale, pa sam uspeo, ali sad radi par minuta i onda pukne kanal, i tako svaki.
Jel to normalno ili se samo meni dešava?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ajde da probam da pitam za NFL ako neko gleda ovde... The crew mi je najbolja za gledanje NBA utakmica pošto ne moram sve live, ima poseban deo sa reprizama koja rade extra.
Da li neko ima nešto slično za NFL?

Sent from my HD1903 using Tapatalk

Nekad bio jedan dobar adon, na žalost ne radi više -ako sam dobro shvatio šta pitaš. NFL ti je najjednostavnije ako su snimci u pitanju potražiti preko elementuma, naredni dan stavljaju na ru trackeru utakmice. Vidim da ima baš dobrog kvaliteta https://i.imgur.com/vUGgDwV.png
A za gledanje live ima dosta listi na kojima to radi, ako zatreba pomoć javi se na pp.
 
Live imam sve preko the Crew. I to radi dobro,nego zeznuto za one što su posle 01am

Probam elementum za snimke onda

Tnx

Sent from my HD1903 using Tapatalk
 
Blue thunder i pvr mi je radio prvo veče kako treba, odgledao sam utisak nedelje celu emisiju, ali već sutradan nisam mogaonda učitam opet kanale, pa sam nešto menjao portale, pa sam uspeo, ali sad radi par minuta i onda pukne kanal, i tako svaki.
Jel to normalno ili se samo meni dešava?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Normalno je, previse ljudi na mak adresu

ako ti pvr nije primarni izvor tv-a, obicna lista sa 1 koekcijom radi posao .... meni 5 njih radi oko 2 god bez problema.
 
Nisam siguran da sam te baš razumeo. Probao sam sad nodi kodi fork i sad trenutno sve radi odlično, videćemo u prime time ;-)
A kako da nadjem tu listu?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Koji je najbolji nacin za gledanje SporKluba RS ?
Najsigurnije a moze da bude i jeftino je Eon, 800din, jos nadjes nekog ortaka pa podelite trosak i eto za 3e Sport klub. Sve ostalo je klimavo i nesigurno, jurenje lista i adona...

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
 
Probao sam nadaleko i nacuveno hvaljeni Elementum i sta znam nije lose ali nije kao Plex a pogotovo nije iskustvo kao Netflix. Plex jeste dosta pesackog posla oko pribavljanja sadrzaja ali kada poskidas sve sto ti treba samo koriscenje je pesma i parira servisima sto se placaju. Elementum dugo bufferuje i to prikazuje po sred ekrana, trazi od mene da biram torrente. To bi trebala biti opcija a da po default se moze izabrati da recimo povuce prvi 1080p ili 4K sa liste. Kao i da se nekako sakrije buffer prozor u pozadini. Super radi kada krene film ali komplet iskustvo nije bas najbolje. Sve sto sam na Kodi probao je taj fazon, radi ali sa ekstra koracima i interfejs je prevazidjen. Vise su mi svidjali Stremio i Popcorn time, tamo imas biblioteku sve utegnuto, izaberes film i gledas. Elementum je zapravo torrent klijent unutar torrenta koji pravi liste filmova i pretrazuje torrent fajlove na trackerima, u prevodu sirovo iskustvo gledanja filma.

Hoce li oni ikada redizajnirati interfejs Kodija? Jer nacin dodavanja ovih addona nema nikakvog smisla. Gomila koraka za nesto sto bi trebalo da bude u dva klika, vidi se iz aviona da je program ostao isti vec 15 godina. Kad dodam addon i preko njega povucem film sam Kodi bi trebalo da to ubaci u movies a ne ja pesacki to da radim. Addoni bi trebali da mogu puniti te biblioteke. Plexu samo kazes gde da trazi i on odradi sve sam.
 
Probao sam nadaleko i nacuveno hvaljeni Elementum i sta znam nije lose ali nije kao Plex a pogotovo nije iskustvo kao Netflix. Plex jeste dosta pesackog posla oko pribavljanja sadrzaja ali kada poskidas sve sto ti treba samo koriscenje je pesma i parira servisima sto se placaju. Elementum dugo bufferuje i to prikazuje po sred ekrana, trazi od mene da biram torrente. To bi trebala biti opcija a da po default se moze izabrati da recimo povuce prvi 1080p ili 4K sa liste. Kao i da se nekako sakrije buffer prozor u pozadini. Super radi kada krene film ali komplet iskustvo nije bas najbolje. Sve sto sam na Kodi probao je taj fazon, radi ali sa ekstra koracima i interfejs je prevazidjen. Vise su mi svidjali Stremio i Popcorn time, tamo imas biblioteku sve utegnuto, izaberes film i gledas. Elementum je zapravo torrent klijent unutar torrenta koji pravi liste filmova i pretrazuje torrent fajlove na trackerima, u prevodu sirovo iskustvo gledanja filma.

Hoce li oni ikada redizajnirati interfejs Kodija? Jer nacin dodavanja ovih addona nema nikakvog smisla. Gomila koraka za nesto sto bi trebalo da bude u dva klika, vidi se iz aviona da je program ostao isti vec 15 godina. Kad dodam addon i preko njega povucem film sam Kodi bi trebalo da to ubaci u movies a ne ja pesacki to da radim. Addoni bi trebali da mogu puniti te biblioteke. Plexu samo kazes gde da trazi i on odradi sve sam.

Navika je čudo, meni eto na elementumu jednostavnije naći film nego na hbo ili netflix. To što te pita koji torent ćeš uzeti a ne povuče automatski ima smisla. Sam određuješ sa kojeg izvora, kvalitet, koliko sidersa, jezik koji je ubačen a ne mora uvijek biti orginalni....
Interfejs kodija, postoje razni skinovi - ja eto volim ovaj klasični jer mi je najpregledniji.
Baferovanje nije baferovanje već preventivno učitavanje da ti nebi baferovalo, naravno i to možeš podesiti.
Što se tiče "utegnutog" ne znam šta pod tim misliš. Ono što gledam , recimo seriju uredno obilježi šta sam pogledao. Ako povežeš sa trakt nalogom imnaš mogućnost više oko preglednosti šta si gledao i šta se novo pojavilo. Sve u svemu ništa ja tu ne bih dirao - sve idealno i nadam se da će ovako raditi i u budućnosti.

Meni dobar a ti se drži plexa :D
 
Navika je čudo, meni eto na elementumu jednostavnije naći film nego na hbo ili netflix. To što te pita koji torent ćeš uzeti a ne povuče automatski ima smisla. Sam određuješ sa kojeg izvora, kvalitet, koliko sidersa, jezik koji je ubačen a ne mora uvijek biti orginalni....
Interfejs kodija, postoje razni skinovi - ja eto volim ovaj klasični jer mi je najpregledniji.
Baferovanje nije baferovanje već preventivno učitavanje da ti nebi baferovalo, naravno i to možeš podesiti.
Što se tiče "utegnutog" ne znam šta pod tim misliš. Ono što gledam , recimo seriju uredno obilježi šta sam pogledao. Ako povežeš sa trakt nalogom imnaš mogućnost više oko preglednosti šta si gledao i šta se novo pojavilo. Sve u svemu ništa ja tu ne bih dirao - sve idealno i nadam se da će ovako raditi i u budućnosti.

Meni dobar a ti se drži plexa :D
Dobro si rekao. Verovatno nije uradio sinhronizaciju sa trakt nalogom. A sto se pocetnog bufferovanja, pa to je 1-2 min. Taman pustis film, odes po flasu piva i kokica. Ziv bio kodi i elementum! Kad se setim kako sam pre nekoliko godina gledao torrente uzivo preko ace playera. Ovo je daleko bolje iskustvo.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Ja ne razumem kakve veze uopšte imaju plex i elementum.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno