Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

@DUSANSUNI: Verovatno zato što sva 3 servisa su zaštićena sa Widevine DRM a Kodi tim (i eventualno sami developer-i tih addons) neće sebi da prave potencijalne probleme koji bi verovatno isplivali brzo kad bi dozvoljavali Cast tj bilo kakav dalji share decrypt-ovanog videa jer tako nešto otvara prostor za dalju "zloupotrebu" i snimanje / trajno čuvanje.
Sa logikom kome treba Cast taj ne koristi Kodi već zvaničnu aplikaciju, Kodi je za tamo gde ne može da se ima Cast?

Samo nagađam... ali me to što si pitao automatski asociralo na situaciju da Kodi tim godinama ne dozvoljava da PVR IPTV Simple a(ddon kao deo zvanične Kodi addon ponude) ima mogućnost da snima random HTTP streamove...

sasvim si u pravu...zato i nema zvanično HDR na winsima... i zato na kodi forumu ako staviš log fajl u njemu ne sme da bude ni traga o nelegalnim addonovima...
 
ОК. Ја лупам, а ти плаћај real debrid. И уживај у најбољем квалитету 1080р филмова од 1.5-2 GB. Претерах - има их и чак од 4 GB.
Ја лупам и гледам blu ray remux од 40-50 GB, или 4К од 80 GB.

Poslato sa HRY-LX1T pomoću Tapatoka

Preko kojih provajdera gledas takav kvalitet, a ujedno da ima seeda?
 
Poslednja izmena:
@nikki999 ljenštino jedna, sad svi znamo, da ti znaš da koristiš Google :D
E ovako to ide:

Treba je pronaći fajl episodes.py i u njemu par puta promjeniti:

Promjeni: zip.read('%s.xml'
SA OVIM: zip.read('%s.zip.xml'

Ja koristim scrubsv2:
c:\Users\TVOJEIME\AppData\Roaming\Kodi\addons\script.module.scrubsv2\lib\resources\lib\indexers\

U folderu addons vjerovatno treba umjesto script.module.scrubsv2
tražiti script.module.IMEvašegADDONA....
 
Poslednja izmena:
Na tabletu i firesticku mi ne pronalazi smb1 usb, a na telefonu da.
Izbrisao sam sources.xml fajl, i prebacio iz telefona isti taj da vidim hoce li naci, ali nista.
Saveti?
 
Gde se može gledati fudbal sr-uk osim na nova s tv.
Našao sam novu na orion apk, ali samo vrti logo.
Koji addon da instaliram. Dobro su se sakrili. 10% naroda ima privilegije da gleda kako igra državni tim. Sramota.
 
Samo nova s, a i svakako nece imati sta da se vidi, katastrofa smo
 
U vezi sa Elementumom nameštam sad samo preko memorije po Salacue podešavanjima i dodajem provajdere da probam kako to ide. Što se tiče privatnih trackera ako vec seed-ujem na kompu FL, IPT da lo mogu i ovde da ih dodam ili će mi banovati nalog na dotičnim jer koristim na dva mesta?

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Zato što koristim nalog na kompu i na kodi-ju. Na Kodi bih samo u memoriji drzao dok bih gledao sadrzaj zato i pitam kako se to vodi na privatnim trekerima.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kod mene exodus neće da pušta serije

Nesto im se yeyenuo server za listanje serija ima tri metrode za sada da se ovo prevazidje:

1. Pogledaj par postova navise
2. Koristi my calandar opsicu u Exodusu
3. Instaliraj neki addon koji radi recimo the crew...i to je to...
 
Ima li neki razlog zašto na kodiju kad pustim film (sa fleša) imam pikselizaciju pa je film praktično negledljiv? Ima li neki addon za kodeke, ili za neki drugi player umesto tog "fabričkog", da provereno pušta sve formate? Ne bih da koristim druge playere (android box) jer mi je kodi najelegantnije rešenje.
 
Ima li neki razlog zašto na kodiju kad pustim film (sa fleša) imam pikselizaciju pa je film praktično negledljiv? Ima li neki addon za kodeke, ili za neki drugi player umesto tog "fabričkog", da provereno pušta sve formate? Ne bih da koristim druge playere (android box) jer mi je kodi najelegantnije rešenje.
Коди проверено пушта све формате. Нема други "плејер".

Poslato sa HRY-LX1T pomoću Tapatoka
 
Sta je ovo sa elementumom? Jako sporo radi, nw mogu da udjem u recimo neke sekcije. Udjem na filmove i posle odem u sekciju zanrovi, nece da mi udje u nijednu podsekciju? Samo vrti u nedogled. Jedino gde udje posle nekog vremena je trending sekcija..
Sinoc sam krenuo da gledam neki film i radio je normalno, kada sam hteo da pustim drugi javili su se ovi problemi.
 
Lepo radi poslednji Elementum i poslednji Kodi za Shield sa Play store. Hvala svima koji su ostavili podešavanja.
S obzirom da mi secka sve preko 15-20GB kolika je brzina potrebna za veće fajlove? Trenutno sam na 50/10.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Sa tom brzinom bi mogao da gledaš filmove od 40 gb ako film traje 2 sata.
Koliko si stavio da ti bude bafer?
 
150 kao što je Salacue postavio. Sve secka od 20+GB pa na više od public provajder pa i od IPT-ja gde imam nalog.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Lepo radi poslednji Elementum i poslednji Kodi za Shield sa Play store. Hvala svima koji su ostavili podešavanja.
S obzirom da mi secka sve preko 15-20GB kolika je brzina potrebna za veće fajlove? Trenutno sam na 50/10.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
Ja sam na 50/8 i mogu bez seckanja da pustim file od 30GB. Fora je da koristis rutracker koji ima najvece brzine i da pustis par min da izbaferuje. Kada krene film stisnes pauzu i pustis elementum da izbaferuje do maksimuma. Posle toga nema seckanja.
 
Е zato sam ja uvek volio više qusar, ako je veliki fajl a malo sidersa samo ga pustiš koliko treba da skine ili ga skineš celog pa gledaš. Qusar i dalje radi super na SPMC, nisam ga mogao pokrenuti na ovim novijim verzijama kodija.
 
Е zato sam ja uvek volio više qusar, ako je veliki fajl a malo sidersa samo ga pustiš koliko treba da skine ili ga skineš celog pa gledaš. Qusar i dalje radi super na SPMC, nisam ga mogao pokrenuti na ovim novijim verzijama kodija.
Pa u tome je i fora. Najcesce nemam vremena da ga pustim da skida, vec gledam odmah,u tome je i glavna prednost elementuma.


Sada se setih,za ovu gore dvojicu sto im secka. Promenite i torrent klijent u samom elementumu. Nisam kuci, pa ne znam koji sam ja stavio, ima ih nekoliko ponudjenjih, znam da sam ih isprobao sve i da su mi se brzine povecale kada sam promenio onaj sto je fabricki postavljen.
 
Malo je za filmove od 30 gb 150.
Stavi 250 ili 300 mb.
To je samo bafer od 15 sekundi
Zato je zakon Quasar ili Elementum da se skida na eksterni hard disk.
Makar da učita 10 % filma.
 
Kad sam instalirao kodi na nvidiu nisam ništa dirao u podešavanju, reko poslije ću. Kako ništa ne šteka sve ostalo na fabričkom.
 
Ja sam na 50/8 i mogu bez seckanja da pustim file od 30GB. Fora je da koristis rutracker koji ima najvece brzine i da pustis par min da izbaferuje. Kada krene film stisnes pauzu i pustis elementum da izbaferuje do maksimuma. Posle toga nema seckanja.

Znači nešto je do mene. Mogu da pauziram ali sam mislio na 150 da će biti dovoljno. Na koliko si stavio buffer?

Е zato sam ja uvek volio više qusar, ako je veliki fajl a malo sidersa samo ga pustiš koliko treba da skine ili ga skineš celog pa gledaš. Qusar i dalje radi super na SPMC, nisam ga mogao pokrenuti na ovim novijim verzijama kodija.

Nije problem da probam i Quasar ali ne bih da skidam(što već svejedno radim na kompu) nego iz memorije ako može.


Malo je za filmove od 30 gb 150.
Stavi 250 ili 300 mb.
To je samo bafer od 15 sekundi
Zato je zakon Quasar ili Elementum da se skida na eksterni hard disk.
Makar da učita 10 % filma.

Probaću večeras onda sa većim bufferom.


Kad sam instalirao kodi na nvidiu nisam ništa dirao u podešavanju, reko poslije ću. Kako ništa ne šteka sve ostalo na fabričkom.

Misliš u Elementumu si ostavio onako by default? Mogu i to da vratim na fabrička samo Elementum i Burst.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Da, nisam ništa dirao. Naravno odabrao provajdere.
A qusar, ne moraš skidati film, kad završiš gledanje obrišeš.
 
Nazad
Vrh Dno