Šta je novo?

zice i voltaze na napajanju

Nišlija_1992

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
08.03.2015
Poruke
706
Poena
30
zanima me koliko volti daju zuta i crna zica zajedno,a koliko crvena i crna? ubo sam dodatni ventilator u nekakav 4-pinski konektor na ploci da mi hladi grafiku,ali mozda bi bolje bilo da sam ga povezao direktno na zice od napajanja,mozda bi brze vrteo? ne mogu da ga kontrolisem,niti znam na koliko RPM se trenutno vrti,jer je to obican prost ventilator sa nekog starog napajanja skinut,on ima samo dve zice na sebi,crvenu i crnu. gde i kako da ga prikacim,a najbrze da vrti,pomoc?
 
tebra, ti si najveci car na ovom forumu, a mozda i sire :D

zakaci ga na zutu i crnu :D
prostim guglanjem se saznaje da zuta (plus crna) daje 12v, a crvena (plus crna) 5v. A ako zakacis na zutu plus crvenu, daje 7v
 
Kad smo vec kod zica... sta bi bilo kad bi prerezali jedine 2 zice od ventilatora i kontra spojili?
Da li bi radio vent, da li bi negde nesto pregorelo, da li bi normalno vrtio i na kraju da li bi vrtio u kontra smeru?
 
imao sam ventilator koji vrti u kontra smeru kad se zamene zice,ali ovaj nece da vrti tad uopste. sad je pitanje da li taj konektor na ploci gde sam ga ubo daje 5v ili 12v... :(
 
mozda mi necete verovati,ali ovaj Nislija je bas cudan i tvrdoglav. imao sam gtx275 koja je bila 55nm,a sad imam gtx280,koja je 65nm. i sta sad imamo kao proizvod? imamo nesto sto menja grejalicu u sobi za ove hladne dane i ventilator koji se cuje kao onaj prastari usisivac koji smo svi imali. al bilo kako bilo,mnogo skrecete sa teme,pobogu...ne dobih ja odgovor,kao i uvek. a i da sam dobio,znajte da vas - nebih poslusao. :smoke::eyebrows:
 
Verujemo ti, u tome je fora :-D
Dobio si odgovor, detaljan, ali tebi dzabe i nacrtati :-D

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno