Šta je novo?

Par pitanja oko Thermaltake Smart SE SPS-530M

Knjiški moljac

Poštovan
Učlanjen(a)
29.01.2017
Poruke
30
Poena
54
Zdravo narode! :)

Sledeća konfiguracija:

CPU Intel Pentium G4560
MB Asus H110M-K
GPU RX 460 2GB Saphire (konfa nije za hard core gaming :p )
RAM 8BG Crucial DDR4 2133 MHz
SSD Samsung 850 EVO 250 GB
HDD 1TB WD Blue WD10EZEX
Case Fractal R5 sa 3 standardna Dynamic GP-14 fan-a + controler.

Pitanje, da li napajanje Thermaltake Smart SE SPS-530M može da radi svoj posao?
A takođe me zanima kakvo je pomenuto napajanje po pitanju buke, tj under the load?

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Nije lose napajanje. Za tu konfu, a i neke jace konfe od te, je sasvim dovoljno.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Hvala Ivane na ekspresnom odgovoru! :)
Šta se dešava po pitanju buke tj kakav je fan unutar zna li ko? Ima li iskusnih korisnika ovog napajanja ili nekog jačeg Thermaltake-ovog?
Nije sada da je gaming pc u pitanju, ali ono, ne bi voleo mlaznjak u sobi kada upalim da igram nešto malo zahtevnije. :trust: :d
Ceo dan pokušavam da nađem neki sound test u vezi ovog napajanja i nažalost bez uspeha. :p

PS. Da li bi napajanje BeQuiet PURE POWER 10 500W CM, podržalo konfiguraciju?
I generalno, kako određujete potrebnu snagu za napajanje?
Sabere se okvirno maksimalna razvojna snaga svih komponenti u konfi?

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
S obzirom da ima 14cm ventilator, i da ta konfa u full load nece trositi ni 200w, ne verujem da ces ga uopste cuti.
Edit:

Otprilike tako se odredjuje koje ti napajanje treba.
Osobina napajanja nije samo koliko W moze da isporuci, bitno je koliko i Ampera ima na 12v grani, koliko je efikasno, od kojih komponenti je sastavljeno itd..

Za konfe koji su mali potrosaci kao ta tvoja moze gotovo bilo koje 500w napajanje, brendirano moze i 400, samo je pitanje koliko kvalitetnu jedinicu ti zelis i da li zelis da je nadogradjujes jacom grafickom kasnije.
Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ivane, ajde molim te samo mi reci kako si odredio full load snagu?
Ja videh na netu neki test gde su opteretili maksimalno grafiku i da je povukla oko 150w (malo manje +140w), procesor u full radu vuče oko 50w, malo sam sada zbunjen. xD
Šta se dešava sa ostatkom, Matična+ventilatori+HDD?
 
Ako ta graficka stvarno vuce 150w, mada mi je to malo verovatno, onda ce ici i preko 200.


Procesor 50-ak, grafika stotinak W u proseku, ovo ostalo sve kad se sabere nece potrositi vise od 40-50w ukupno nikad, pa potrosnja ne bi trebalo da bude mnogo veca od 200, u proseku.
Edit: Hard disk, ssd i ventilatori su bas mali potrosaci. Sveukupno ako potrose 30w bice dobro.

Glavni potrosaci su cpu i graficka.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Tesko da ce ici preko 200w, kod mene i5 na 4.2GHz i rx 470 jedva u fulu predju 200w.
 
Poslednja izmena:
Ok, ljudi verujem vam ali me generalno zanima gde mogu da proverim za potrošnju matične i ventilatora i ostatka sistema? I kako? Verujem ja u vaše iskustvo, ali kako ja to da proverim egzaktno?
Dalje, u manual-u za Thermaltake Smart SE SPS-530M nalazim sledeću tabelu:
+3.3V+5V+12V-12V+5VSB
18A16A41A0.3A2.5A
492W3.6W12.5W
U trećem redu piše zbirno za granu od +3.3V i +5V 110W (ta dva prazna mesta što sam ostavio)
To me isreno buni (jer kada pomnožim 3.3V sa 18A dobijem oko 60W, zatim 5V*16A je 80W, a to je valjda veće od 110w?), a i da li bi mi neko mogao da kaže koja grana se odnosi na koju komponentu?
Na šta se odnosi u tabeli grana od +3.3V, +5V itd?

PS. Dobrivoje, imaš li ti Thermaltake napajanje? Ukoliko poseduješ kakvo je po pitanju buke?

Poz
 
Poslednja izmena:
To 110W je kombinovana snaga 5 i 3.3V zajedno, a one druge pojedinačno, znači ako ti je 5V na 80W za 3.3V ti ostaje 30W.

5V je usb malo hdd i ploča, a 3.3v memorija, 12V grafa, cpu, hdd i sve ostalo, sve u svemu imaš više nego dovoljno na svim granama.

Grafa max 100W, cpu 54W, Hdd možda 10W, matična možda 20W, ostalo jako sitno, sve zajedno ne prelazi 200W.
 
Poslednja izmena:
PS. Dobrivoje, imaš li ti Thermaltake napajanje? Ukoliko poseduješ kakvo je po pitanju buke?

Poz
Nemam Thermaltake napajanje, niti planiram da isto uzimam, ali sam skoro koristio ne taj model nego 650w, i po pitanju buke meni ne odgovara. Nije ono bucno i to sto meni ne odgovara nemoj da te odbije od kupovine. Meni je osim buke bitno i koji padove napona na 12v grani daje napajanje u ful opterecenju, jer na mnogim napajanjima nalepnice sa tabelama su spisak lepih zelja, dok u stvanosti sve je to drugacije.
 
Maticna ne trosi struju, trosi struju ono sto je ubodeno u maticnu :D ventovi ne trose vise od par W svaki.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Je l` se napajanje uzima kod nas ili Mađara?Što se tiče ventilatora u ovom napajanju,on je Sleeve Bearing ventilator i ne bi trebalo da bude preglasan(tiši je uglavnom od Ball Bearing,ali ima nešto kraći životni vek,pogotovo na većim temperaturama).Mana im je što vremenom postaju glasniji ako su postavljeni horizontalno(kao u napajanjima),mada mislim da se kod tebe neće desiti,jer napajanje neće biti puno opterećeno.
 
Poslednja izmena:
Pa trosi nesto smesno, ne uzima se u racunicu..

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
b3b4d98ce24de5f627f7ce4222f0ca37.png


f7a2c8f91687c3c434451d9c7d1783ef.png

Izvor: overclock.net odgovori od strane dugogodisnjih korisnika.
 
Ja ti kazem sa testova koliko su imerili, sad naravno da tih 30ak w ne utice al samo kazem posle proc i graficke ploca trosi najvise. Idi na pcpartpicker i odaberi maticnu posle procesora pa ces videti da kalkulator vataze povecava broj.
 
Hvala svima još jednom na odgovorima! :)
Rick, hvala za detaljno objašnjenje grana i komponenti. :)
Kod nas ima napajanje da se nađe od 8-9k, mada sam razmišljao i o BeQuiet marki preko KP, ali ona su malo skuplja, i mora duže da se čeka dok stignu. Neko bešumno BeQuiet od 500W bi pretpostavljam bilo idealno, kako mi konfiguracija ne troši ni 300W (da se harcore ograničim xD) u full loadu. (verujući vašim odgovorima)
Ne znam koliko bi bilo pouzdano uzimati napajanje preko Mađara, kako ide garancija u tom slučaju i slično... :trust:

PS. Još jedna mala preporuka, jel bolje uzimati HDD i SSD po lokalnim i online radnjama ili preko KP? Ne mislim na cenu, već ovako što se tiče garancije i same prirode hardware-a.

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Uvek je bolje imati domacu garanciju.
Ako su slicne cene, nema razmisljanja gde uzimati.

Ako je razlika u ceni tebi osetna, moras sam da odlucis gde ces.
Svakako je bolja i pozeljnija domaca garancija.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Taj thermaltake je bajat, treba imati u vidu da ne podrzava C6 i C7 stanja za taj CPU sto hoces da uzmes.

http://www.thermaltake.com/content.aspx?id=3751

Mada uglavnom nove maticne dolaze sa disableovanim tim stanjima po defaultu ali ipak treba imati na umu.
Licno bih trazio nesto novije.
 
b07bec99d19b642d07d321271e6e9773.jpg


Slika sa Thermaltake sajta na kojoj se vidi sa pise haswell ready, ovo iznad je sps 530m gold za koje pise n/a

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno