Šta je novo?

Problem sa brzinom interneta

CikaKURE

Cenjen
Učlanjen(a)
27.03.2011
Poruke
543
Poena
180
Moja oprema  
CPU & Cooler
i7 4770K / Noctua NH-U12P SE2
Matična ploča
AS Rock Z87 Pro3
RAM
12gb
GPU
GTX 1060 6gb
Storage
NVME + SSD + HDD
PSU
Zalman ZM850HP
Kućište
Chieftec Dragon Full Tower
Koristim SBB-ov kablovski internet. Brzina bi trebalo da bude 60/4. Preko telefona, lap topa i bilo kojih drugih uredjaja dobijam oko 50/4. Jedino preko desktop racunara iz potpisa brzina varira od 30-40 za D i uvek 1.2 Upload. Probao sam i da zakacim neku wireless antenu medjutim i preko antenice daje istu brzinu. Znaci nije do lan porta. Googlao sam ali nisam uspeo da pronadjem resenje. Jel cuo ko ovako nesto?
 
Jasno da nije do LAN porta kad se problem pojavljuje samo na WiFi :D Promeni kanal na ruteru, nadji neki bolji.
 
Menjao sam kanal ali ne vidim nikakvu promenu. Na svim uredjajima osim na ovom racunaru brzine su dobre.
 
Posto nemas maksimalnu brzinu nigde, ocito da ti nisu jos pustili - zovi podrsku ili jos lakse, posalji im poruku preko FB. Cudno je da nemas punu brzinu na LAN-u, jel ti u LAN1 portu kabl? Imas li drugi kabl za probu?
 
Preko lap topa istim tim kablom imam oko 50/4, jedino da desktopu Upload nece da predje 1,3/1,4.
 
Preko lap topa istim tim kablom imam oko 50/4, jedino da desktopu Upload nece da predje 1,3/1,4.

Iskreno niti sam čuo niti ima neke logike,
logiku jedino možemo tražiti u software-u,
npr. da postoji neki software na tvom računaru koji bi pravio tu vrstu problema.
 
Nista ne vuce protok. Pratim protok u stanju mirovanja i nista ne vuce, skinuo sam program koji ima merac D/U. Za vikend sam resio da obaram ceo sistem i instaliram od nule pa cu da vidim sta ce da bude.
 
Nista ne vuce protok. Pratim protok u stanju mirovanja i nista ne vuce, skinuo sam program koji ima merac D/U. Za vikend sam resio da obaram ceo sistem i instaliram od nule pa cu da vidim sta ce da bude.

Nisam specifično rekao da vuče protok,
možda ga ograničava,
možda imaš problem sa drajverom mrežne(mada si kačio wifi antenicu pa sam ovo isključio),
možda još neka slična glupost.
 
Imam identičan problem pa ću se nadovezati na ovu temu.

Kupio sam Archer T2UH bežični adapter i problem koji sam ranije imao sa drugim adapterima je naizgled bio rešen, dobijao sam punu download brzinu dok ranije nisam imao stabilnu download brzinu, nekad je bila skoro puna ali vrlo često je bila na svega 2-3 Mbit/s dok trebam imati 15-ak Mbit/s. Dakle uređaj je radio perfektno 2 nedelje no juče se događa jedna situacija od koje se još uvek nisam smirio a nisam ni spavao. Naime isključio sam modem tj. isključio sam mu adapter zbog čišćenja paučine i prašine. Ništa nije dirano, ni na komjuteru ni na modemu, jedino je adapter bio isključen pola sata. Uključio sam adapter modema i ustanovio da me stiglo prokletstvo koje prati moj kompjuter od kada ga imam (nov kompjuter je u pitanju). S tim što sada ne dobijam više od 2-3 Mbit/s i konekcija više kasni, a ima i veća trzanja. Ono đubre od bežičnog adaptera koja sam imao pre radi isto kao ovaj novi adapter, ali gore no ranije. Upload nije pogođen. Modem i provajder nisu deo problema jer na telefonu imam punu brzinu.

Dajte mi bilo koju ideju jer jedva da mogu koristiti kompjuter. Jako mi je loše i beznadežan sam jer ovo više nema smisla.


Nisu kanali i drajveri, resetovao sam i modem i network postavke sistema. Sistem je čist i uredan, pažljiv sam korisnik.
 
Menjanjem kanala moguće je popraviti stanje ali i to je nestabilno i na kraju bude isto. Da li neko ima predstavu šta može biti?
 
Ako se menjanjem kanala privremeno popravi stanje u pitanju je zagusen etar/los signal na mestu gde se nalazi komp imajuci u vidu da drugi uredjaji koji se kace nemaju taj problem.
 
Nazad
Vrh Dno