Šta je novo?

AMD Catalist additional settings won't open

vladakv

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
09.12.2016
Poruke
165
Poena
19
Instaliran drajver pre mesec i kusur dana, juče ga ažuriram i sada neće da otvori additional settings. Izbrišem preko DDU-a u safe modu, odradim čistu instalaciju drajvera (drajver skinut sa amd-ovog sajta) i vidim da je instalirana neka starija verzija. I ponovo mi pokazuje da je ažuriranje dostupno. Ja ponovo ažuriram i kad opet uđem u additional settings, ono opet izbacuje grešku. Išao sam i u device manager-update display driver-update manually-selektovao najnoviji drajver-instalirao i opet ništa. Da l' je realno da zbog ovoga moram da reinstaliram windows???
Ili da instaliram stari drajver gde nije bilo ovakvog problema i da izbrišem folder gde se nalazi CCC (exe fajl za additional settings) i zamenim ga sa starije verzije. Nadam se da će neko imati strpljenja. Hvala.
 
Poslednja izmena:
Obrisi drajvere sa ddu pa instaliraj 16.7.2 (linkovi sa guru3d ili techpowerup bi trebalo i dalje da rade) ako ti je kartica 270x.
Novije drajvere samo ako moras zbog neke igre dok je ne zavrsis jer ne valjaju za gcn1 karte (nakon koriscenja hw acceleration, karta ostaje u UVD klokovima dok se ne restartuje driver).
Na 16.7.2 to radi normalno, za novije verzije ne znam, ne koristim ih
 
Problem je rešen. Skinuo sam verziju 16.11.5, instalirao je i restartovao komp. Skinuo sam recentnu verziju drajvera i pokrenuo je. NISAM čekirao AMD settings i kliknuo na install (NE clean install!!!) i dobio sam najnoviji drajver sa gore pomenutim nedostatkom. Hvala ti svakako.
 
Zbog problema sa drajverima za Win 10 sam presao sa 6950 na 270X kad ono drugi problem gore pomenut na 17 i nesto karta ostaje UVD kloku, pa ispada da moras da imas zadnju generaciju karata, pa ko to moze na ovu krizu, kad ostane na tom cudnom kloku 450/1400 posle restarta se vrat na normalan klok 300/150 mhz al ako se igraju igre ili gleda HD video vrati na 450 jezgro i 1400 Mhz memoriju, dokle vise, ili se vratiti na zelene ? Al za te pare slabo sta zeleno moze da se pazari pogotovo 256 bita.
 
Zbog problema sa drajverima za Win 10 sam presao sa 6950 na 270X kad ono drugi problem gore pomenut na 17 i nesto karta ostaje UVD kloku, pa ispada da moras da imas zadnju generaciju karata, pa ko to moze na ovu krizu, kad ostane na tom cudnom kloku 450/1400 posle restarta se vrat na normalan klok 300/150 mhz al ako se igraju igre ili gleda HD video vrati na 450 jezgro i 1400 Mhz memoriju, dokle vise, ili se vratiti na zelene ? Al za te pare slabo sta zeleno moze da se pazari pogotovo 256 bita.

To je zato sto ne pazis na casu :D
Postavio sam skoro u driver temi kako da se izbegne bug delimicno. U zavisnosti od toga koji se dekoder i renderer koriste, karta zaglavi u UVD dok se ne restartuje drajver. U pretrazivacu treba ugasiti dxva (u mozili je ugaseno standardno jer su amd karte uvek imale nekih problema) a ako zaglavi u igri onda sta da kazem, igras igru u UVD klokovima ili skines 16.7.2 driver ako vrsi posao. Zbog toga ja vise necu kupiti amd kartu, bez obzira sto im serviras i kako da ga reprodukuju, njih to jednostavno ne interesuje.

Jos je gora cinjenica da ljudi govore kako je u redu ostaviti drajver u ovakvom stanju. Ja se samo nadam da nece poceti da ignorisu sve bagove, jer ako je za takve ovakav bag zanemarljiv, ne vidim zasto bi se trudili da ispravaljaju bilo kakav bag. Ljudi jednostavno ne shvataju da ovakve stvari mogu da imaju dugorocne posledice.
Ako se AMD izvuce sa ovim (ocigledno je da hoce jer ima previse onih koji su ili glupi ili ih ne interesuje jer oni nemaju taj problem), to ce poceti i nV da radi i zbog kolicine bagova koje budu pravili ce nas primorati da menjamo grafike kao carape. Mislim, ne bih mogao da ih krivim, ja bi mozda uradio istu stvar kad bi znao da nemam pravu konkurenciju na trzistu i da imam gomilu fanova koji ce da odrade posao za njih i da govore ljudima da kupe polaris. Meni ne treba jaca karta od 270x jos uvek to je prva stvar a druga stvar je da im ne bi dao ni 50 evra za 460.
 
To je zato sto ne pazis na casu :D
Postavio sam skoro u driver temi kako da se izbegne bug delimicno. U zavisnosti od toga koji se dekoder i renderer koriste, karta zaglavi u UVD dok se ne restartuje drajver. U pretrazivacu treba ugasiti dxva (u mozili je ugaseno standardno jer su amd karte uvek imale nekih problema) a ako zaglavi u igri onda sta da kazem, igras igru u UVD klokovima ili skines 16.7.2 driver ako vrsi posao. Zbog toga ja vise necu kupiti amd kartu, bez obzira sto im serviras i kako da ga reprodukuju, njih to jednostavno ne interesuje.

Jos je gora cinjenica da ljudi govore kako je u redu ostaviti drajver u ovakvom stanju. Ja se samo nadam da nece poceti da ignorisu sve bagove, jer ako je za takve ovakav bag zanemarljiv, ne vidim zasto bi se trudili da ispravaljaju bilo kakav bag. Ljudi jednostavno ne shvataju da ovakve stvari mogu da imaju dugorocne posledice.
Ako se AMD izvuce sa ovim (ocigledno je da hoce jer ima previse onih koji su ili glupi ili ih ne interesuje jer oni nemaju taj problem), to ce poceti i nV da radi i zbog kolicine bagova koje budu pravili ce nas primorati da menjamo grafike kao carape. Mislim, ne bih mogao da ih krivim, ja bi mozda uradio istu stvar kad bi znao da nemam pravu konkurenciju na trzistu i da imam gomilu fanova koji ce da odrade posao za njih i da govore ljudima da kupe polaris. Meni ne treba jaca karta od 270x jos uvek to je prva stvar a druga stvar je da im ne bi dao ni 50 evra za 460.

A šta je UVD?:cigar:
 
za Crazy Serb
Sve si u pravu i sve sam video i ranije, ali moje je da se pozalim, sto predjo sa 6950 na 270X ( a nista manje problema, samo su druge vrste i mogu 2 regularna drivera dalje da dobacim sa 270X a da nemam probleme ili da ih resavam a nisam placen za to ) :(
 
Nazad
Vrh Dno