Šta je novo?

Windows XP laptop nece na mreze sa sifrom i ne radi android usb tether

Solesoslav

Slavan
Učlanjen(a)
20.05.2008
Poruke
4,685
Poena
485
Imam laptop Asus Eee PC 1015PX i ne mogu nikako da ga nateram da ide online preko telefona. Iz nekog razloga nece da se konektuje na WiFi mreze koje imaju sifru(na mreze bez sifre radi), a USB tethering (i file transfer) sa android uredjaja nece nikako. Najgore od svega jeste sto sam ranije uspeo da se konektujem na nreze sa sifrom, ali mislim da je driver za lan ili mozda mnogobrojni driveri za USB tethering tu napravio problem. Imam Nexus 4 telefon i Lenovo S8 tab, ali sam ubacivao drivere samo za Nexus. Ubacivanje novijih drivera za WiFi nije resilo problem(kao ni ubacivanje starijih).

Ima li neko ideju kako da resim bilo koji od ova dva problema ili pak neki treci nacin da konektujem laptop preko telefona?

Zaboravih da kazem WiFi kartica je Atheros 9285
 
Poslednja izmena:
Treba da se instalira wpa psk dodatak za XP. Ne znam tačno kako se zove file.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Stavi vep nemoj vpa psk2 il kako se zove taj vid enkripcije.
 
Ne moze android da napravi wep enkripciju na hotspot, a i u milion drugih situacija ce mi trebati da se konektujem na wpa enkripciju. Hvala na postovima, videcu danas da li nesto od toga moze da upali.
 
Ne moze android da napravi wep enkripciju na hotspot, a i u milion drugih situacija ce mi trebati da se konektujem na wpa enkripciju. Hvala na postovima, videcu danas da li nesto od toga moze da upali.
 
Tvoja wifi u lap topune podrzava enkripciju koju koristis za hotspot. Jedino resenje ti je da koristish hotspot preko usb kabla ili da kupujes wifi adapter koji radi na xp i pordzava tip enkripcije.
 
Nazad
Vrh Dno