Šta je novo?

EVGA GTX 780 Ti SC crash

CommandeR

Poštovan
Učlanjen(a)
30.12.2014
Poruke
180
Poena
70
Imam problem sa gore navedenom karticom. Kada se optereti, neka igrica, ili benchmark test, odmah crashuje. Zabode ceo komp, kartica počne da duva na 100%.
Nakon restarta sve radi normalno, ne greje se, čak je iz 4.-5. pokušaja uspela da pređe ceo Heaven Benchmark, ocenjena normalno. Temperatura nije prešla 80C za vreme testiranja.
Imam Raidmax 735W 80+Bronze napajanje, dajver je najnoviji, skinuo sam neki stari od pre godinu dana, opet isto. Koristio sam pre nje R9 280X i 290 jedno kratko vreme i nikada nisam imao problema.
 
Imam problem sa gore navedenom karticom. Kada se optereti, neka igrica, ili benchmark test, odmah crashuje. Zabode ceo komp, kartica počne da duva na 100%.
Nakon restarta sve radi normalno, ne greje se, čak je iz 4.-5. pokušaja uspela da pređe ceo Heaven Benchmark, ocenjena normalno. Temperatura nije prešla 80C za vreme testiranja.
Imam Raidmax 735W 80+Bronze napajanje, dajver je najnoviji, skinuo sam neki stari od pre godinu dana, opet isto. Koristio sam pre nje R9 280X i 290 jedno kratko vreme i nikada nisam imao problema.

Nesto mi je prevelika ta temperatura za tu custom 780Ti . Tolike temperature imaju referentne 780Ti. Pogotovo sto je zimsko vreme, kolika ce biti temp. na leto, 90c ? I ko zna kolika je temper. VRM sekcije ? Mozda i preko 100 - 110c ?

Mozda je problem u visokim temperaturama ? Probaj sa MSI AF da postavis custom fun profil i prati na OSD kako se krecu ( temperature ) i ostali parametri.

Ovde su dali temperature raznih 780Ti modela.
https://www.techpowerup.com/reviews/EVGA/GTX_780_Ti_Classified/28.html
 
Poslednja izmena:
Nesto mi je prevelika ta temperatura za tu custom 780Ti . Tolike temperature imaju referentne 780Ti. Pogotovo sto je zimsko vreme, kolika ce biti temp. na leto, 90c ? I ko zna kolika je temper. VRM sekcije ? Mozda i preko 100 - 110c ?

Mozda je problem u visokim temperaturama ? Probaj sa MSI AF da postavis custom fun profil i prati na OSD kako se krecu ( temperature ) i ostali parametri.

Ovde su dali temperature raznih 780Ti modela.
https://www.techpowerup.com/reviews/EVGA/GTX_780_Ti_Classified/28.html

Ovo i jeste referentna kartica, ne ACX. :)
 
Moguće je da ti se VRM sekcija pregrijava. Čistio si od prašine unutar hladnjaka?
 
Jutros je očistio celu, stavio Cooler Master pastu. Temperatura ne prelazi 82C na benchmarku. U igrici neki put ni ne pokrene još load, već zakuca komp.
Rest BIOS, DDU, probao više drajvera, sve je ok sa te strane. Pri opterećenju se gasi.
Do prekjuče sam koristio 780 SC, sve je normalno radilo.
 
Uzeo je drugar da proba sutra kod njega. Ali do sad sam koristio 780 SC, i menjao je za 780 Ti SC i ona puca. A u potrošnji nema nikakvih razlika...
 
Dobro, da vidis kako ce da se ponasa na drugoj masini.
Moze da bude i do biosa, pa probaj i da fleshujes poslednji izdati bios za tu karticu ili mozda i noviji bios i za plocu itd.
 
Kod njega radi, i Benchmark i Far Cry Primal, sve. Kod mene neće ni da loaduje igru. Izgleda da ovaj moj Raidmax 735W ne valja, dugo ga i koristim. Uzeću danas Corsair AX650 Gold od prijatelja pa da probam kod mene.
 
Nazad
Vrh Dno