Šta je novo?

Komp se restartuje u prime95

ivanbass1

Čuven
Učlanjen(a)
25.04.2016
Poruke
11,114
Poena
765
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5700X, LC-CC-120
Matična ploča
AsRock X570S PG Riptide
RAM
Kingston 2x16GB 3400MHz CL14
GPU
AsRock Challenger Pro 6700 XT
Storage
Kingston A2000 1TB, Toshiba P300 3TB
Zvuk
HyperX Cloud II Wireless
PSU
Seasonic Core 650 GM
Kućište
NZXT S340 Elie
Monitor
AOC CQ32G1
Miš & tastatura
Logitech G502, HyperX Alloy
Ostale periferije
Mac Mini M1 16/512
Laptop
Macbook Pro M1 16/512
Tablet
Galaxy Tab S7
Mobilni telefon
XIaomi 12X
Pametni uređaji
-Galaxy Watch 3
-Mi Band 5
-Mi Band 4
-Mi Smart Humidifier
-Mi Air Purifier 2S
-Mi Air Purifier 3H
-Mi Mop Pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
Kad sam malo klokovao preko fsb-a i multipliera konfu iz potpisa, komp se posle nekog vremena u prime samo restartuje.

Sa istim tim naponom se nije restartovao ni posle skoro 2 sata u prime95 kad sam klokovao samo multiplier.

Klokujem preko fsb-a jer imam 1866mhz ram koji nece preko 1600 kad su sva 4 stika tu, za to imam posebnu temu

Posto se nije restartovao sa istim naponom i temperaturama kad je bio samo preko multipliera overklok, ne verujem da je napajanje..
Ideje? Napon procesora je 1.41v.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Smanji napon, do 1.4v max maxova za cc 120, mada i to je puno. Ja sam držao ako se dobro sećam fx 6300 na 4.2ghz i 1.3125v(hipotetički, tebi ako je baš loš primerak radiće na 1.35v) - nikad nijedan problem, procesor leden, a tih 200mhz više i ne znače nešto... I samo menjaj napon za proc, ostalo ne prčkaj. PS naravno pogasi cool & quiet i slično :)
 
Poslednja izmena:
Kakve vese ima napon sa hladnjakom?

Procesor ne prelazi 47 stepeni, socket 50ak, sve temperature su dobre ukljucujuci i vrm.
Edit:
Sve je pogaseno osim HPC u biosu od tih podesavanja.
Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Što je veći napon procesor se više greje - logično :)
 
Pa ako je temperatura i to maksimalna 47, ne vidim sto je to problem :D

Podesen mi je u biosu da pisti na 60c :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Leto + oslabiće kuler malo, lagano dolaziš na 65. I da preko multipliera klokuj ne fsb- to ti verovatno pravi problem.
 
Videcemo kad otopli kakva ce biti temperatura. U sobi sigurno nece biti 20c toplije jer je sad oko 20 i nesto stepeni.

Evo posle 15 minuta gta v i gta v benchmarka, max temp 39.
Prehladice se :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
FSB ima da poremeti sve ostalo, kada ides preko multi, samo je procesor kriv. Moguce da mu ram smeta, jer FX nije bas poznat da ima jak IMC i da tera 4 sticka na 1866MHz, to mu je neka granica za stabilan rad. Jesi li dirao napon od north bridge-a ?
 
Nisam dirao napon nb-a prvo, posle mislim da sam stavio na 1.25 i da je isto bilo, ne secam se bas je bilo kasno ujutru..

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Pazi i na PCIe bus da ostane na 100, bolje stavi na manual kada se igraš sa FSB.
 
Nigde nisam nasao podesavanje u biosu za Pcie?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Proveri i na koliko radi NB i SB. Prati samo frekvenciju PCIe da ostane oko 100MHz, mislim da ima delilac i za pcie i ram kada teras preko FSB. Davno sam se igrao sa phenom II pa se ne secam najbolje :/
 
Ima NB i HT trenutno, nema nista drugo.

Nb je na 2000 stock i ht je na 2400 stock. Obe vrednosti su ili tacno ili malo ispod stock vrednosti za oba.

Ht vrednost ne pravi problem, nb pravi problem cim predje 2000 crashuje, makar bilo i banalnih 2070 ne izdrzava nebitno koji je nb i cpu napon..

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Jesi li proveravao temperaturu oba ? Na mojoj staroj MSI 870-C45 NB se grejao ka oblesav do 70-80C. Nemas neku bolju opciju da ili ja ili ti kopamo po starijim temam o AMD OC da utvrdimo sta i kako, posto je to dotakao nisam 3 godine i pricam po secanju :/
 
Pa kako mogu da vidim temperature za njih?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
HWMonitor, AIda HWiNFO64 u zavisno od senzora piše NB ili motherboard za temp ako se ne varam ili PCH Temperature.:d Ima razlike klokovanje preko množioca ili radnog takta tako da bez obzira na istu dobijenu "brzinu" to ne znači da će ti test prime proći. Moj fx 8350 više je voleo referentni takt nego množioc a napon isti. Zato se i zove klokovanje naći sweet point.
 
Poslednja izmena:
Hahahhahhahahaaha PRST METODA famozna! xD

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Moja ploca je imala senzore za oba i bili su ispisani pod NB i SB u HW Monitor, HW Info i AIDA64. Ako nema onda metod prsta ili laserski termometar najbolje. I na toplinu hladnjaka dodaj jos 5-6C da je realna temperatura cipa ispod.
 
Nazad
Vrh Dno