Šta je novo?

Pitanje u vezi napajanja

Koja je razlika?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ko ima 500e za gaming konfu, mora da ima i 520 za istu konfu sa boljim napajanjem :)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Naravno lc je kralj do 5000 nego ako se vec daje za te corsair zajebancije 7000 onda mozes i seasonic
 
Цареви сте, одлучио сам да баталим чифтек, лц, раидмах и нџој и да узмем нешто квалитетно. Нађите ми најбоље могуће напајање за тренутну моју конфигурацију где се креће цена до 8000 динара. Размишљао сам сеасоник 12 620 w али кошта око 9500 код мађара са све поштарином. У обзир долазе антек, евга, енермах, хфх, корсаир па и кулер мастер са бронзе плус сертификатом. Може и још неки поуздани произвођач којег нисам навео. Ето, што каже лик. Ако сам дао доста пара на конфу нега иде на ту конфу добро напајање. Од 500W па навише. Огласе од мађара са примамљивим ценама имате на кп па. Вас молим да ми нађете најбоље могуће. Наравно ново са гаранцијом за те паре.
 
Kod nas antec vp600p za te pare najbolje napajanje.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
ANTEC VPF550 EC 80+ Bronze 550W
Шта кажеш за ово?
 
Okej je.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Enermax MAXPRO 600W - 62e
CORSAIR VS Series VS650 - 64e
ENERMAX Triathlor ECO 550W - 69e
ENERMAX Triathlor ECO 550W - 67e
 
Jeste Ivco. Antek VPF i evermax maxpro prave delta odnosno CW. Ali nisu ispitani za sada.
 
Након неколико прегледаних тестова између антека и енермакса, одлучио сам се за енермакс.
 
Gledam, ovaj EVGA Supernova G3 je stvarno top napajanje. Steta sto nema da se kupi kod nas, bas bih kupio 650 W varijantu. Ima li neko iskustva sa narucivanjem preko Amazona i sl.? Nikad nista nisam kupovao "kod Madjara", sta mislite, da li oni imaju i kako da nabavim? Poseta Segedinu?
 
Imas na kp, trzazi one prodavce sa najvise ocena. Pitas ih za model i za cenu. Odgovore ti i hoces ili neces ali u svakom slucaju ti se isplati. Mene privukao enermax platinax od 600 w ali njemu je cena 130 jura.
 
Da li je neko predlozio Thermaltake Smart SE 530w, kod nas u Em.... imas za 8k. Ja odusevljen njime za sad, kablovi dugacki, izgleda odlicno, polumodularno, necujno, dovoljno kvalitetno..
 
Koja je razlika?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Mislim da je HCG S12 kec, ne dvojka.

Valjda dvojka ima malo bolju regulaciju na 12V pod opterećenjem, ali nisam siguran, davno sam čitao. Ništa mnogo bitno u svakom slučaju.

Hcg je S12II Bronze, S12 je samo 80+, Hcg M je M12II Bronze stari model, jer postoji M12II Evo koji Full modular treba da ima DC-DC regulaciju.
 
Za 8000 antec vp600p, thermaltake sps nikako.

Edit: ne znam za taj termin "dovoljno kvalitetno".
Ako za isti novac ima bolja i proverenija jedinica, a gubi se na modularnosti i sleevovanim kablovima i dobija se malo vise W pride, nema sta da se razmislja.

Ionako ima kucista i za 3000 koja imaju Psu cover i kablovi idu iza ploce, pa je skoro pa nebitan sleeving/modularnost.
Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako nije prioritet na modularnosti, po meni do 8000 je najbolje XFX TS 550w.
Seasonic platforma, napon stabilan kao planina, ekstremno tiho i hladno napajanje.
Kod mene u kompu teralo do pre par dana i7 2600k (overklok na 4.5, ne mogu da se setim napona) i 2x970 strix, nisu klokovane.
Mene sluzi perfektno.

edit: Jedina zamerka je kratak kabl za procesor. Meni nije problem, jer mi je micro atx konfiguracija, ali dok mi je bila klasicna atx, morao sam da koristim ekstender.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno