Šta je novo?

Pitanje u vezi napajanja

MilanBre

Poštovan
Učlanjen(a)
13.01.2015
Poruke
553
Poena
95
Ovako priljatelji, resio sam 95 odsto konfiguracije ali nisam upotpunio na stotku zbog napajanja. Da li ce napajanje nJoy 600 w titan bronze plus da gura sledece.

INTEL Core i3-6100 3.70GHz 1151 BOX
Gigabyte GA-Z270-HD3P
GIGABYTE GV-N1050WF2OC-2GD GeForce GTX 1050 2GB GDDR5 Windforce OC
AVEXIR 8GB Core DDR4 2400MHz CL16 AVD4UZ124001608G-1CORE
MS Titan pro kuciste sa 3 plus 2 coolera.
 
Uzimas jako skupu plocu a jako slabu grafiku.

Komotno bi mogao da prodjes sa jeftinom plocom i dosta boljom grafikom ako je za gamig racunar.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nije za nenormalni gejming. Normalno koriscenje uz po neku igricu. No, to nije bilo pitanje.
 
Opet, jedino ako ta ploča ima neki neophodan konektor, koji ne možeš pronaći na nekom jeftinijem modelu.

Ili ako ćeš u doglednoj budućnosti prelaziti na k procesor, pa klokovati. Mada ti onda treba i napajanje bolje od nJoy.

Napajanje je za trenutnu konfiguraciju dovoljno, mada bih ja išao na neki provereniji Antec ili SeaSonic model.
 
Poslednja izmena:
Znam da ima ljudi koji cene LC power za tu neku jeftinu varijantu (i ja sam bio medju tim ljudima) ali mislim da su im novija napajanja krs. Od 4-5 napajanja koja sam preporucio ljudima pre 2-4 godine, nijedno sad ne radi.
Evo liste sa tierima, ja bi generalno trazio neka iz prva 3 tiera, nista ispod jer i ova iz drugog tiera mogu slabija napajanja da se nadju za manje od 50 evra, sto generalno nije mnogo vise od ovih LC power i slicno.
https://i.imgur.com/tgrbCnr.jpg
Ovo je malo novija lista ali je manje pregledna a i nema vecih razlika osim novih serija:
http://www.tomshardware.co.uk/forum/id-2547993/psu-tier-list.html

Pre manje od 2 godine kada je izgorelo prvo od ovih LC power napajanja, drug je uzeo superflower golden green 450W za 6500 dinara i ima samo "3 ampera manje od LC power" ali na jednoj grani. To je pod navodnicima jer me ne bi cudilo da LC power ima i mnogo manje. Pogotovo kad uzmem u obzir da LC power od 600 W koje je drug imao nije moglo da izadje na kraj sa HD 7770 i fx4350 ako se ne varam i imao je stucanja u igrama sve dok nije ubacio normalno napajanje.
http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story&reid=250
 
Poslednja izmena:
Ploca i napajanje su osnova kompa, a ne kuciste i procesor.

Ploca je kicma a napajanje srce.
Slaba kicma - kilava masina, slabo srce - "srcani bolesnik"... ;)

Preporucio bi ti da ne uzimas Gigashit plocu, bilo koju, nadji ASUS pandan ili MSI eventualno.
Uvek brljave sa biosima, cesto nekakva musicavost po pitanju komponenti...

Bolje ti je da se sada isprsis za kvalitetno napajanje, 600-750W koje ima "zlatni" standard i onda si miran narednih 5g a i komponente ce sigurno biti bezbednije.

Vidi sta to ima Z270 a sto nema Z170 i da li ti to u stvari treba.

edit: Nadam se da ces uzeti i pristojan hladnjak za 20-30e a ne zujalicu od box kulera.
 
Poslednja izmena:
Da kupi 600-750w GOLD napajanje za konfu koja ne trosi 200w?

Ja se nadam iskreno da je ovo neka sala.. neki antec vp500pc,vp600p, seasonic s12ii 520(ako nadje po normalnoj ceni), cm 500 b2, 600b2 i ni makac dalje od toga.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
A zasto da ne kupi neko dobro napajanje od 600W?
"Sutra" ce da uzme jacu graficku, "prekosutra" ce uzeti jos memorije, pa jos hdd...
Svako napajanje vremenom gubi na snazi tokom godina, rezerva za gubitak barem 20%...
GOLD zato sto je struje "cistija", stabilniji naponi i sigurno isporucuje ono sto pise na njemu, zastite su bolje i ima ih vise...

Koliko su losa napajanja sahranila ploca, grafickih a tek memorija i hdd-ova...
 
Sve to sto "sutra" uzme moze da potera na bilo kojem od napajanja koja sam ja naveo.

Napajanja godinama gube snagu.
Napajanje po meni treba da ima vrednost od 10%~ celokupne konfe, ako konfa kosta lupam 500e nema logike davati 100e na napajanje.

I kupi obavezno intel g4560, a ne i3 6100, isti procesor za dosta manje para.
Taj novac ulozi u gtx 1050ti, znacice ti, ili uzimaj ssd neki od 240gb uz doplatu..

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
G4560+RX470 a izbaciti ovu plocu i ram avexir nego neki kingston ili crucial jos jeftiniji i napajanje EVGA 500w preko mađara

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Konfiguracija je vec uzeta. Sad samo napajanje ostalo da se uzme. Sta kazete za CHIEFTEC CPS-650S 650w. Ko pravi ovo napajovoe odnosno ko im je manufacturers?
Sad da li sam uzeo ovo ili ono, to sad nije bitno. Taj pentium dizete u nebo a tek je krenuo sa radom. Pitao sam za napajanje u temi a ne za vase savete sta sam trebao drugo da uzmem od komponenti.
 
Znači zeznuo si se i uzeo i3-6100 iskusno veoma :D
To napajanje nije potrebno za ovu konfu,napajanje si mogao da uzmes samo za razliku od pentiuma za i3 nadam se da si barem rx470 uzeo...


Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
CORSAIR VS 450W
XFX TS 430W

Sasvim dovoljno i kvalitetno.

Chieftec je kineska,Corsair americka a XFX takodje kineska firma tj Hong Kong.
Koje su platforme unutra ne znam,nisam strucan.Mozes da izguglas.
 
Poslednja izmena:
Cena je 41 euro za Corsair,43 cini mi se za XFX,naravno iz EU. :)
 
Mozes preko mađara EVGA 500W ali debelo si se zeznuo 1)uzeo si tu preskupu z plocu na i3
2)uzeo i3 6100 procesor a imao si isti pentium za 2xmanje para
3)skup avexir ram kao i skupo kuciste a oces da ustedis na slaboj grafici i napajanju...:(

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
CORSAIR VS 450W
XFX TS 430W

Sasvim dovoljno i kvalitetno.

Chieftec je kineska,Corsair americka a XFX takodje kineska firma tj Hong Kong.
Koje su platforme unutra ne znam,nisam strucan.Mozes da izguglas.
Xfx ts je pojam napajanej za Corsair Vs.

Ne mozes gledati koja je cija firma, Lc power ima Seasonic napajanaja medju svojim, uvek se gleda koja je platforma, a ne marka.

Ovo sto si napisao da je ova firma americka, a ona kineska je totalno nebitna stvar kada se bira napajanje.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Skocila cena za XFX,nisam video,Corsair je i dalje toliko i za te pare ima samo Chieftec 450-500w.
 
Corsair je kontam smece onda bolje dodati za seasonic s12II
 
Poslednja izmena:
Seasonic S12II uzeti preko Mađara,ako je preko 70€,kod nas Antec VP600P 600W ili Antec HCG 520W.
 
Ima i kod nas Seasonic SS-520GB za 9.100,00 din
 
Aj kad vec pominjete ova napajanja, ja merkam Seasonic SS-620GM2 (full modular, bronze). Ono je nešto preko 100 jura.

U našim radnjama je vrlo siromašna ponuda full modularnih napajanja, a želim isključivo takvo napajanje, jer me nervira svaki suvišan kabl u kućištu (perfekcionista sam kad su te stvari u pitanju). Sledeci komp koji budem uzeo neće imati sata drajvove, već će biti kompletno m.2 baziran.

Naravno, za te pare je moguće uzeti gold polu-modularno ili ne-modularno napajanje, (CM V serija, npr. koja je odlična), ali ne želim. Full modularna gold napajanja idu preko 20000 din, za šta bih se, na kraju krajeva i otvorio.

Ne treba mi ništa jače od 650 W.

Da li može i šta da se uzme kod Mađara da se uklapa u to: gold, full modular, 650 W? I da mi neko kaže koliko je pouzdano uzimati na tu foru?
 
Corsair RMx ili EVGA G2/G3 su ti oko 100€ za 550W/650W u Nemačkoj,trebalo bi da su i kod Mađara slične cene.Oba su odlična napajanja,nećeš pogrešiti sa njima sigurno,takođe imaju veoma dugu garanciju(7-10 godina im je propisana od strane proizvođača,treba proveriti koliko prodavac daje).Ja generalno nisam imao problema ni sa čim što sam kupio preko granice,mada ni kod nas.
 
Seasonic S12II uzeti preko Mađara,ako je preko 70€,kod nas Antec VP600P 600W ili Antec HCG 520W.
Ovo sam pricao, i pricacu.

Ne postoji stvar kao prejako napajanje, mozda ce efikasnost biti manja ako se uzme napajanje sa 600w na konfi koja bas malo trosi, ali si miran duze vreme i imas mesta za upgrade.

Antec hcg 520 je isto napajanje kao i Seasonic S12ii 520.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ovaj HCG 520W koji se kod nas prodaje ima fiksne kablove i platforma je od Delta Electronics-a.Svejedno,odlično napajanje za 9.490 RSD.
 
Poslednja izmena:
Platforma je od Seasonica.

Pitao sam na tomshardware vise puta i objasnio mi je covek, i link mi je dao svih napajanja sa gb platformom.
I to onaj njihov SR-Blackbird.
Nije azurirana ona psu tier lista na kojoj pise da je Delta proizvodjac.

To je Seasonic GB platforma.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno