Šta je novo?

Periferni uređaji Koja bezicna tastatura?

Miševi, tastature, štampači, skeneri i sl.

prowler13

Poštovan
Učlanjen(a)
13.08.2016
Poruke
50
Poena
59
Potrebna mi je nova full size tastatura a da je bezicna. Imam vec Logitech k800 illuminated i ok je ali sad mi treba neka budzetska varijanta. Nije za gaming vec za rad i stoga ne mora da bude mehanicka, rgb i te varijante. Ne mora da bude osvetljena....stalno ce biti rad u osvetljenom ofisu. Kod Logitecha ima jeftinija k400 ali mi je nesto mala, ne znam da li nesto imaju Microsoft, Genius ili tako neko? Razer i sl firme pretpostavljam da nemaju nista sto nije high end i mehanicko :/
 
Koliko vidim to je komplet s misem koji vec imam. Drugo, ne vidim i taj komplet hde bas ima da se kupi kod nas. Tu racunam i "madjare" naravno....ne mora da ide pre distributera u Srbiji.
 
iskren da budem u srbiji ne znam da li ima. znam da ima 4000 u gigatronu ali je ona zicna. doduse razlika 4000/7000 je samo kabla i mis (kojeg i ne gledam)
 
Da...ta mozda dodje u obzir. Ne deluje lose a slicna je onoj mojoj k800. Voleo buh da je jos malo jeftinija ( treba mi par komada za office)...ali ok, izgleda da ni nema wireless za manje.
 
prowler13@ sta bi na kraju?
Ja bih nesto kao K360 ali da je osvetjena i da ima numericki deo i te velicine, ako ima neki predlog? Sta ima i od zicanih tako kao sto sam opisao?
 
Porucicu k360....k350 mi je malo kabasta i ne volim estetiku tih erogomskih testatura a i ne vidim ni kod Madjara ni kod nas da ima da se uzme :/. K360 je mozda malo mala ali nije ni k800 velika a odgovara mi u principu. Volim estetski jednostavne tastature...pa cu zrtvovati i malo komfora u radu zbog toga ;).
 
Preko HU K360 se ne isplati iz dva razloga izaci ce ti skuplje nego kod nas za neki dinar i drugo nemas YU slova, tako sto se tasture za office tice nezgodno je zbog nasih slova, ko kuca slepo nije problem, gledao sam i nisam video nista slicno a da je bezicno, kada bih isao na zicano gledao bih da ima osvetljenje, nekako mi je najzgodnija i ja planiram da je uzmem uskoro.
evo nekih komentara http://www.itsvet.com/proizvod/logitech-k360/comp_comp_keyboard/31/1090
Ima i ova http://www.itsvet.com/proizvod/logitech-wireless-keyboard-k340/comp_comp_keyboard/31/770 koja je jeftinija ako mozes da je nadjes (stariji je model) https://www.youtube.com/watch?v=o9NqcrA7oo8 nije losa postoji takva ista samo zicana (imam je) i mogu ti reci da je vrlo izdrzljiva, jedina razlika gde je ova moja u prednosti sto ima nozice koje je podizu pozadi a ova to nema i ako gledas nju obrati paznju na veliki enter kod oba modela tj. postoje obe verzije.
 
Konacno stigla tastatura, evo kako izgleda sa YU raspredom 20170216_191427.jpg jer ja na netu nisam mogao da je vidim sa YU rasporedom, pored tastera za ukljucivanje nalazi se jedina lampica za caps lock, sto se hoda tastera tice nisam ocekivao da budeo kao na laptopu, znaci losiji je sto je i za ocekivati za 4.620,00 din. na slici je mat to je zato sto nisma skinu foliju sa nje a i ne nameravam nekako je lepsa ovako mat. merkao sam je dugo trazeci nesto sa osvetljenjem ovako isto alio je ipak ona bila sudjena. Ovako na prvu, zadovoljan sam ima veliko enter, na caps lock ima izbocinu sto je dobro, strelice su male sto mi s svidja za osecaj na slepo kao caps lock, numlock nema izbocine ali je razmak malo veci tako da se oseti gde je.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,

Hocu i tastaturu da skinem s kabla. I nadjoh YU Hama Cortino za 2.000 din. Napaja se na jednu AAA bateriju.

Imam lose iskustvo s jeftinim miševima troše brzo batetiju, a sa Logitech zaboravim na bateriju :)

Da li imate neko iskustvo s jeftinijim tastaturama, koristi se za office stvari ne za gejming?

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Meni trebala bezicna sa tacpedom i na osnovu preporuke za brend alcatroz uzeo airpad 1. Probao pet minuta i sad moram da vratim nazad. Tacpad radi uzasno, ispada iz lezista i glavi se. Defaul windows drajveri ukljucuju gestures u win10 stp znaci da ako nisam u centru tacpeda pozivam active window screen, ne moze da se iskljuci u windowsu. Tastarutura je kao n key ali preskace slova i osecaj kucanja je grozan. Anti preporuka za Alcatroz Airpad 1 ibrend Alcatroz. Da je crvenu pa da razumem ali za 3k ovo je katastrofa.

Edit: Ovo je jedina moderna tast koju imam, inace koristim po 15 godina stare Logi membranske i one su za ovo spejs satl.
 
Poslednja izmena:
Meni trebala bezicna sa tacpedom i na osnovu preporuke za brend alcatroz uzeo airpad 1. Probao pet minuta i sad moram da vratim nazad. Tacpad radi uzasno, ispada iz lezista i glavi se. Defaul windows drajveri ukljucuju gestures u win10 stp znaci da ako nisam u centru tacpeda pozivam active window screen, ne moze da se iskljuci u windowsu. Tastarutura je kao n key ali preskace slova i osecaj kucanja je grozan. Anti preporuka za Alcatroz Airpad 1 ibrend Alcatroz. Da je crvenu pa da razumem ali za 3k ovo je katastrofa.

Edit: Ovo je jedina moderna tast koju imam, inace koristim po 15 godina stare Logi membranske i one su za ovo spejs satl.

apsurd,em ti je primerak falican,em sto ocekujes savrsenstvo od budzet brendova...logicno da ce budzet brendovi imati lose komade koji se provuku,vratis i uzmes novi.
 
Meni trebala bezicna sa tacpedom i na osnovu preporuke za brend alcatroz uzeo airpad 1. Probao pet minuta i sad moram da vratim nazad. Tacpad radi uzasno, ispada iz lezista i glavi se. Defaul windows drajveri ukljucuju gestures u win10 stp znaci da ako nisam u centru tacpeda pozivam active window screen, ne moze da se iskljuci u windowsu. Tastarutura je kao n key ali preskace slova i osecaj kucanja je grozan. Anti preporuka za Alcatroz Airpad 1 ibrend Alcatroz. Da je crvenu pa da razumem ali za 3k ovo je katastrofa.

Edit: Ovo je jedina moderna tast koju imam, inace koristim po 15 godina stare Logi membranske i one su za ovo spejs satl.

Ne znam sta si ocekivao za 20 evra ?
Inace ta tastatura je predvidjena kao daljinski (tastatura+mis) za Android TV box a ne za neki ozbiljan rad na njoj.
Voleo bih da vidim tog znalca koji ti je ovo djubre preporucio...
 
Poslednja izmena:
Očekivao sam da radi malo bolje nego kineska kopija rii i8, što nije slučaj.

@Orchard je preporučio Alcatroz/Trillium na temi. Trebao sam dodati još 1500 i uzeti Logi K400 Plus ili poručiti Rii K18 iz Kine.
 
Očekivao sam da radi malo bolje nego kineska kopija rii i8, što nije slučaj.

@Orchard je preporučio Alcatroz/Trillium na temi. Trebao sam dodati još 1500 i uzeti Logi K400 Plus ili poručiti Rii K18 iz Kine.

Kao sto si i sam rekao , bolje da si dodao 1500 i da ne razmisljas sa Logitech-om,inace nikad ne veruj dok ne cujes misljenje vise ljudi i utiske.
Da si ovde pitao odmah bi ti rekao da je djubre,a taj sto je preporucio dabogda ne imao nikad za nesto skuplje kad te je navukao na ovako s*ranje!
 
ja mu nisam niti preporucio taj model niti brend vec sam drugom decku preporucio btr 1 model pod drugim brendom,a ova prozivka i kunjenje sluzi vama na cast,ne meni.
 
koristim genius smart 8100.stari model,ali sljaka godinama pod opterecenjem. mada sam cuo da su se neki zalili na ovaj model da gubi vezu sa risiverom,ja nisam imao ti problema.mada zna da ometa mobilni wifi i slicno....
 
imam tu sto je mnogo hvalite k-400+. Kupio sam je za novi tv samsung, jer svuda pise da je za tv. I slova kuca ok, ali je interpunkcija totalno izmesana i nista ne mogu da otkucam normalno, dok mi one najjeftinije bezicne "Jetion" sa misem rade bez greske.
 
Logitech K360 je meni bila savršena kao zamena za laptop tastaturu, ako se i dalje prodaje. Nova MX keys je takođe odlična, ali ima nešto šire tastere i veći razmak od klasične laptop tastature, a i skuplja je.
Sad sam bacio pogled na IT Svet, 99% da sam ja Gagi koji je komentarisao 2011, tastatura se i dan danas svakodnevno koristi. :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno