Šta je novo?

Gde kupiti delove za servis retro kompjutera

kovacm

Čuven
Učlanjen(a)
28.01.2005
Poruke
8,606
Poena
570
^ Pretpostavljam da i druge interesuje: u MG Electronic-u imaju sve moguce konektore koje nisam nasao nigde drugde. Imaju i DIN13 pinski za ST video out, cak ga i zovu "Commodore konektor" :D
 
MG Electronics nemaju Atari d-sub 19 pina priključak (za HDD). Izlistan je u katalogu, ali nemaju ga na stanju. Poslao sam im email sa upitom, ali mi nisu odgovorili ni nakon nekoliko dana.

Isti priključak sam našao u SD Elektronik. Malopre sam probao da prikačim jedan na Atari ST (samo priključak bez kabla) i to bi trebalo da je to.

Ovi priključci su se takođe koristili na Apple II računarima, ali verujem da su oni (Apple računari) kod nas vrlo retki čak i među posvećenim kolekcionarima.
 
Poslednja izmena:
Mislim da sam u interhitu nasao onaj deo sto se kvari u C= monitorima onaj trafo ili stavec
 
@bocke

svaka cast na pronalasku (d-sub 19 pin)!!!

Takav isti konektor se koristi i na Atari Falconu030 za video! Izuzetno je koristan kad hoces sam da napravis adapter za video...
 
Ако вам буде потребно нешто из поменутих фирми (а и познајем власника SDelektronik) а не може или је компликовано да пошаљу, могу да помогнем ... колико могу. Јел неко написао да су обе фирме из Ниша? ;)
 
mislim da je i interhit iz Nisa
 
@bocke

svaka cast na pronalasku (d-sub 19 pin)!!!

;)

Takav isti konektor se koristi i na Atari Falconu030 za video! Izuzetno je koristan kad hoces sam da napravis adapter za video...

Vidiš to nisam znao. Falcon je van mog trenutnog cenovnog dometa. :) Samo je u pitanju ženski priključak. Za ST spoljni disk je muški. Ali u SD imaju oba.

Ако вам буде потребно нешто из поменутих фирми (а и познајем власника SDelektronik) а не може или је компликовано да пошаљу, могу да помогнем ... колико могу. Јел неко написао да су обе фирме из Ниша? ;)

Držimo te za reč. :)
 
Да ли уопште постоји код нас неки електро отпад
или продавница старих рачунара и конзола ?
 
Да ли уопште постоји код нас неки електро отпад
или продавница старих рачунара и конзола ?
Ako i ima, bila bi već odavno "opelješena" od strane retro zaluđenika... :)
 
То је одлична бизнис идеја.
Један део електро отпада би се рециклирао ....кад би ова држава коначно то уредила....
а други део би куповали људи залуђеници ;)

И не би онда по рекама и шумама налазили дивље депоније
 
Zna li neko gde može u Srbiji da se pronađe 13pinski DIN konektor za video out na Atariju ST? U MG Elektronicu ga imaju u katalogu ali nema na stanju, a nigde drugde nisam uspeo da ga nadjem Googlajući po našim sajtovima :)
 
Zna li neko gde može u Srbiji da se pronađe 13pinski DIN konektor za video out na Atariju ST? U MG Elektronicu ga imaju u katalogu ali nema na stanju, a nigde drugde nisam uspeo da ga nadjem Googlajući po našim sajtovima :)
Ja sam ga našao par puta na buvljaku, konektor je isti kao za neki cd charger ili tako nešto što se koristi u automobilima. Elem, od produžnih kablova za to sam sebi napravio kablove za ST-ove. Buvljaka, kao i ostalih pijaca, neće biti još neko vreme...
 
Izgleda da je baš redak konektor, našao sam ga na nekim Roland kablovima za gitaru, ima tih kablova na KupujemProdajem, ali košta 55e par metara kabla i 2 konektora :trust:
 
Zna li neko gde može u Srbiji da se pronađe 13pinski DIN konektor za video out na Atariju ST? U MG Elektronicu ga imaju u katalogu ali nema na stanju, a nigde drugde nisam uspeo da ga nadjem Googlajući po našim sajtovima :)

Mislis na muski konektor? Ne znam da ima da se kupi u Srbiji. Ja sam kupio na ebay, samo ukucaj u ebay search "Din plug 13 pin male inline audio adapter connector for atari st kenwood icom"
 
Muški, muški :). Ma znam kako da ga nađem na eBayu i Aliexpressu, ali svi znamo kakva je situacija trenutno, tako da naručivanje iz inostranstva nije trenutno opcija baš.
 
Ali čitač kaseta *mjau**mjau**mjau*, pa zar se to ne zove kasetofon?
 
Pa vidiš da je napisao djojstik šta očekuješ kd takvog....

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Bolje i "čitač kaseta" nego "flopi rezač" ili "punjač za c64/zx/..."
 
Da li je neko od vas skoro kupio novi kasetofon?
 
Frizerska zadruga ?
Tamo kazu da su kupovali ovi za nagrizanje pcb ploca. Mada mislim da je taj od 30%.
Ja sam pre par godina u apoteci kupio od 30% trebalo bi ponovo da kupim posto ovaj nisam ga koristio godinu dana, tada je bio dobar .
 
Frizerska zadruga ?
Tamo kazu da su kupovali ovi za nagrizanje pcb ploca. Mada mislim da je taj od 30%.
Ja sam pre par godina u apoteci kupio od 30% trebalo bi ponovo da kupim posto ovaj nisam ga koristio godinu dana, tada je bio dobar .

Taj od 30% je prejak za retrobright jer oštećuje plastiku tj. previše nagriza i rezultat je veoma loš. Od 12% je najbolji mada sam na par mesta video i da ovaj od 6% sasvim dobro završava posao pa ću njega probati na kraju ako ne nadjem ovaj od 12
 
Pa napravi od 30%, razblazi sa destilovanom vodom do 12%, ili koristi 6% i umesto napolju, koristi uv lampu za ubrzavanje retrobrighta.

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk
 
Pa napravi od 30%, razblazi sa destilovanom vodom do 12%, ili koristi 6% i umesto napolju, koristi uv lampu za ubrzavanje retrobrighta.

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

To ću i da uradim samo mislim da sunce daje malo bolje rezultate a i nemam UV lampu a nije ni jeftina baš koliko znam. Ako znaš gde ima dobra lampa da se dobavi javi jer sam i ranije razmišljao da je kupim
 
Pogledaj na netu, uv led trake, odlicno vrse posao, a mogu se konfigurisati prema obliku suda u kom radis retrobright.

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno