Šta je novo?

Pomoc, koji RAM je u pitanju?

banezi23

Cenjen
Učlanjen(a)
11.07.2013
Poruke
179
Poena
169
Pozdrav drustvo,

Imam neki izuzetno skup Beckhoff PLC, u kojem su ugradjeni razni delovi bez specifikacija. PLC je vrisnuo, pa bi ja da probam da nadjem istovetan RAM modul i da probam da ga zamenim ili mozda da probam sa slicnim.

Slika modula je u attacu. Na njemu se nalaze 8 cipova, sa po 4 na obe strane plocice. Ozneke cipova su 46M36V16. Ono sto sam uspeo da izguglam je da je u pitanju valjda micronov DDR SD RAM. Ako moze neko detaljnije da pogleda ove oznake i da mi kaze jel to to u pitanju sto sam nasao. I sta ove oznake znace 8Meg x 16 x 4? Jel to neki DDR1 ram u pitanju ili sta? :)

Ako je samo sa jedne strane zalepljena termalna traka za odvodjenje toplote, onda cipovi sa druge strane nemaju odvodjenje toplote?

Kontroler radi na OP sistemu windows embeded standard 2009, ukoliko to ima neke veze.

Hvala na svakoj informaciji.
 

Prilozi

  • RAM PLC.jpg
    RAM PLC.jpg
    69.6 KB · Pregleda: 70
  • RAM data.jpg
    RAM data.jpg
    138.9 KB · Pregleda: 75
Koliko pinova ima modul? Meni izgleda kao redovan SO-DIMM. Potrazi na cipovima oznake, skracene poput MT i itd.
Gde je tacno zalepljena termalna traka?
Oznake opisuju raspored registara u modulu. Znaci 4 banke od po 16 regisatara od kojih je svaki od po 8 MB. Konkretno taj modul bi imao 512MB.
SO DIMM ddr ima 100 pinova kao i DDR2 dok DDR3 102 sa svake strane. Toliko mogu da ti kazem a kad bi bilo jos koja bolja slika mozda bih nesto vise da i kazem.
 
Nazad
Vrh Dno