Šta je novo?

Koliko traje mastilo?

Kodi

Poštovan
Učlanjen(a)
21.01.2017
Poruke
33
Poena
54
Imam Canon inkjet kupio pre tri godine u s*inku navodno originalne nemacke OCT boje. Problem je sto te boje imaju tako losu da nazovem crnu koja je jadno siva, cim stavim original Canonov original kertridz crna je ko noc. Pitanje, da li boje gube na kvalitetu(uredno pakovane)nakon odredjenog vremena?
 
Ajde mora da jos neko pljucka??
 
Ja samo ujutru kad se umivam i prociscavam grlo... :d

A cena mastila... do sada si bacio celi jedan obicni laserski stampac...
Pa kad jos zapekne...

Inace ne bi trebalo da se menja nesto specijalno kvalitet mastila, crno je crno a ne sivo...
 
Jednom u tri godine kupim mastila. Iskreno pre mnogo godina sa HPom sam imao problema sa susenjem kertridza nakon dva punjenja sa Canonom ne. Nisi mi bas dao odgovor uopste
 
Ako me pamćenje služi mislim da je za Canon 2 godine. Ajde pogledaću sutra, imam prazne boce u kutiji od štampača, videći da li nešto piše.

Sent by homing pigeons
 
Heh, pogledao i ništa ne piše za rok trajanja ni na samoj boci ni na pakovanju. U pitanju je Canon mastilo "Made in Japan" za njihov CISS inkjet štampač.

Sent by homing pigeons
 
Rok trajanja kod mastila NE postoji ukoliko je pravilno uskladišteno. U za to predviđenim posudicama, zaštićeno od vlage i svetlosti, i neizloženo prevelikim temperaturnim razlikama.
Drugi je problem ako se čuva u neadekvatnim uslovima, suprotno navedenim,
A najveći problem je što neka nazovi kvalitetna i originalna mastila nemaju veze sa životom i deklarisanim osobinama. Još ako si kupio pogrešna (ima pigmentnih, klasičnih - dye, solventnih, itd, zavisno od proizvođača).
To original OCT okači mačku o rep. Nažalost. Ne kažem da nije original, nego je daaaaleko od kvaliteta Pixma mastila. Mislim i da je ispod kvaliteta Amerikan InkJeta.
 
Poslednja izmena:
Ovi u Smile I*ku se kunu u to oct original nemacko, a posebno sam naglasio da je za inkjet i koji model, sto je on kao ukucao i pogledao. Boje su u redu ali crna je smece nikad gore a razlika nebo-zemlja u odnosu na Canonov original japansko. Boki jel' znas gde imaju najkvalitetnija mastila kod nas?
 
Nisi pomenuo koji model štampača imaš.
Inače, za kenon kažu da nijedan no name proizvođač mastila ne daje taj kvalitet. S obzirom da sam se dugo bakćao i sa HP-om i Lexmarkom i Epsonom...originali kod svakoga daju najbolji kvalitet otiska. A najviše su mi se isplatili Epsoni sa CISS-em.
Ne mogu znati za tvoj printer koje je najpribližnije mastilo, ni gde da ga kupiš. Probaj sa Amerikan Ink Džet-om, uostalom da kupiš jednu bočicu pa probaš neće skupo da te košta. Pokušaj i da nađeš baš Canon, sada su dostupni i kod nas koliko znam, ranije su ljudi morali da ih poručuju iz inostranstva.
Samo proveri da li koristiš dye ili pigmentno pixma mastilo, i pre sipanja novog očisti printer.
 
Otiđi na sajt proizvođača farbe
http://ocp.de/products-91?view=products
ukucaj tvoj model štampača, i pokazaće ti koje on boje koristi. Onda vidi koje boje ti imaš. Šifra za crnu bi trebalo da počinje sa BKPxxx jer Canon obično koristi pigmentnu crnu. Možda su ti dali pogrešne.
 
Hvala ljudi. Korisne informacije nisam znao da ima kod nas Canon mastila, fino iznenadjenje bas cu da pogledam.
Poz
 
Imam Canon inkjet kupio pre tri godine u s*inku navodno originalne nemacke OCT boje...

Originalne boje su samo ono što prodaje Canon pod svojim brandom. Sve ostalo nije originalno.

Pošalji mail Canonu da pitaš koje su "originalne" boje drugih proizvođača najbolje za njihove štampače. :p
 
Mislilo se na originalne OCT u smislu postoje OCT fejk(nasi mesali, buckali/muckali) i netaknute OCT boje(originalno pakovanje i sl.)

A da su orignalne boje Canon koje proizvodi Canon pod svojim brandom Canon to cu vec nekako ukapirati, bas ti hvala :d
 
E, dobro si mu i rekao [emoji1]

Neki ovde komentarišu kao na blic.rs, ni ne pročitaju o čemu se radi ali su mnogo pametni.
 
Nazad
Vrh Dno