Šta je novo?

Nvidia nema RGSSAA da li postoji prava zamena?

Kodi

Poštovan
Učlanjen(a)
21.01.2017
Poruke
33
Poena
54
Za sve one koji vole starije igre pravi ssaa je fantazija. Jedan idealan test da li ssaa radi ili ne jeste Richard Burns Rally. Ako se aktivira bilo koji drugi model AA na svakoj stazi pojavice se horizontalne linije. Da li nesto nije u redu sa drajverima ili nvidia ne raspolaze sa harveskim SSAA? Kad altiviram ssaa u nvidia cp texture budu samo mutnije u odnosu na msaa. Na Radeon karti ssaa radi izuzetno.
 
Hvala ti Lukija, ali nema ipak nVidia hardverski SSAA sto mali smak sveta :( Malo ustedeli na kvalitetu slike zarad performansi. Na starom Radeonu HD5870 starije igre sa SSAA izgledaju kao san...
 
Verovatno imas mutnu sliku jer lod bias vrednosti nisu kako treba. Ako koristis SGSSAA ili OGSSAA trebas da ukljucis negative load bias na allow i u zavisnosti od vrednosti supersamplinga da ides od -0.5 pa na nize. Mozes da bacis pogled na vrednosti ovde: http://naturalviolence.webs.com/sgssaa.htm

Takodje, mozes da koristis i DSR (downsampling) iz nvidia panela pa odaberes veliku rezoluciju u igri posle, ali obavezno smanji smoothness factor na sto nizu vrednost da bi imao sto ostriju sliku.
 
Hvala ti Lukija, ali nema ipak nVidia hardverski SSAA sto mali smak sveta :( Malo ustedeli na kvalitetu slike zarad performansi. Na starom Radeonu HD5870 starije igre sa SSAA izgledaju kao san...

Mozes li da napravis animirani PNG da vidimo sta te konkretno muci? Ja sam imao slicnih problem sa rFactorom i AMD karticama jer nisu podrzavale (tj Catalyst nije) negative LOD bias clamp (sto Nvidia ima). Problem je bio sa previse "ostrim" teksturama (LOD < 0) pa se javljao takovzani shimmering. Na AMD-u sam to resio na dva nacina: forsiranjem SSAA (sto daje nesto meksu sliku ali ima veliki performance penal) ili patchovanje AMD drajvera tako da LOD ne moze da bude negativan (sto je bolje ali je problem sto sam morao da patchujem DLL svaki put kada izadje nova verzija).

http://www.nogripracing.com/forum/showpost.php?p=1213759&postcount=7

Sto se tice SSAA, znam da je potojao tool (GeForce_SSAA_Tool.exe) kojime se "otkljucava" isti, samo je to bilo davno i ne znam da li ima efketa sa novim drajverima.
 
Ne znamo sa kojom nvidiom igras? ali koliko ja vidim nigde problema!?
Sta ce ti SSAA?

1080p

richardburnsrally_2017_02_16_00_12_46_834.jpg

2060p

richardburnsrally_2017_02_16_00_35_09_039.jpg
 
Nazad
Vrh Dno