Šta je novo?

Kaby lake CPU

Sanady

Poštovan
Učlanjen(a)
05.02.2017
Poruke
12
Poena
54
Dobar dan narode, studiram u Slovackoj programiranje, i hteo sam sebe da pocastim posto i radim i studiram, da sebi kupim Kaby lake CPU ali sada, najilazim na cudesne stvari, neki kazu da sa Kaby lake CPU koji podrzava socked 1151 moze da pasuje u maticnu ali intel kada je izbacio kaby lake izbacio je i novi chipset Z170, i jos neke ne znam oznake napamet. Sada je moje pitanje da li bi ja mogao da stavim Kaby lake i5 na GIGABYTE B150-HD3 DDR3 maticnu i da li bi to funkionisalo, posto necu da bacim novac a da mi nesto ne radi.
 
Kaby lake je sedma generacija i uz njega su izasli novi z270,h270 i b250 chipseti, socket je isti 1151 kao i Skylake procesori uz koje su izasle h110,b150,h170 i z170 ploce.

Kaby Lake procesor ce raditi na ploci koju si naveo, ali ako je vec nisi kupio nemoj je ni kupovati vec idi na ddr4 plocu, h110, b150 ili b250 chipset u zavisnosti sta ti treba od konektora.

Preporucljivo je da sacekas mesec dana, izlazi Zen i moze se desiti da ce biti cpu koji tebi odgovara po boljoj ceni, ili da intel obori cene svojim procesorima u zavisnosti od cene i kvaliteta Amd Zen.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Teško da će biti obaranja cena, ne sećam se u zadnjih 10 godina skoro kad se tako nešto desilo kod CPU ili GPU.
Ali biće zanimljivo videti šta će AMD da ponudi jer su stvorili veliki hype.
 
Kaby lake je sedma generacija i uz njega su izasli novi z270,h270 i b250 chipseti, socket je isti 1151 kao i Skylake procesori uz koje su izasle h110,b150,h170 i z170 ploce.

Kaby Lake procesor ce raditi na ploci koju si naveo, ali ako je vec nisi kupio nemoj je ni kupovati vec idi na ddr4 plocu, h110, b150 ili b250 chipset u zavisnosti sta ti treba od konektora.

Preporucljivo je da sacekas mesec dana, izlazi Zen i moze se desiti da ce biti cpu koji tebi odgovara po boljoj ceni, ili da intel obori cene svojim procesorima u zavisnosti od cene i kvaliteta Amd Zen.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Aha, znaci bolje je DDR4, ok, ali neverujem da cu uzimati AMD posto sam se jako jako razocarao do te kompanije em sto se tice CPU a isto tako i do GPU. A to za DDR4 razumem posto DDR3 vec je stariji.
 
Sta kazete za ovu maticnu: GIGABYTE B150-D3H
 
Cim ima broj 3 u imenu obicno je ddr3 ploca tako da izbegavaj
 
Ddr3...

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Sve zavisi od broja i konektora koji tebi trebaju.

H110 ploca ima 2 ram slota manje ali IMA m.2 slot dok b150 nema m.2 slot i ima 4 ram slota.
Naravno treba i cena da se gleda.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ako ti obe odgovaraju, uzmes jeftiniju :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Bolje dodati još malo za PRO-VDH,ima 4 RAM slota,HDMI i još jedan PS2 port(ako iko to idalje koristi).
 
Nazad
Vrh Dno