Šta je novo?

Instalacija SCSI CD-ROM drive-a u MS-DOSu

ripkid

Cenjen
Učlanjen(a)
17.04.2016
Poruke
812
Poena
115
Pretpostaljam da ovde neki od vas i dalje dobro barataju sa MS-DOSom pa mi možda može neko pomoći u vezi sa instalacijom SCSI CD-ROM drive-a u istom. Radi se o PC286 konfiguraciji, Adaptec SCSI kontroler, Plextor CD-Rom.
CD je ispravan i vidljiv u Bios-u samog kontrolera kao SCSI ID:1. Driveri su podignuti, instalirao sam i MSCDEX, prilikom boot-a sistema sve prodje OK, DOS prijavi da je pronadjen i vidljiv Plextor CD i da su podignuti driveri za isti medjutim ono što nikako ne uspeva je da mu dodeli "letter" za drive tj. ne mogu nikako da pristupim CD-u u Dos-u i stalno šta god da probam (D: E: itd.) stalno mi izbacuje "invalid drive command" ili tako nešto.
Probao sam sve moguće opcije, editovao config.sys i autoexec.bat medjutim nema nikakve promene. Gde može da bude problem ? Da nije možda do nekih podešavanja jumper-a na samom CD-u ? Da li je neko imao sličan problem i kako ga je rešio eventualno ? E i da, MS-Dos 5.0 je verzija, tnx
 
Poslednja izmena:
Koliko se sećam, SCSI lanac mora da bude terminisan na oba kraja. Posle toga se kod učitavanja drajvera daje koje slovo će da bude dotični cd. krastavac, zaboravilo se :( Još ako hoćeš da drajvere podigneš van osnovne memorije, počinje žurka :)

pogledaj ovde:
http://www.computerhope.com/issues/ch000038.htm
 
Poslednja izmena:
Čisto da se javim da sam rešio problem, naime uradio sam upgrade sa Ms-Dos v5.0 na 6.22 verziju i sve je proradilo bez problema. Tragao sam po internetu kasnije i video da CD-Rom/DVD uredjaji zapravo rade samo pod MSCDEX 2.22 verzijom koja je integralni deo Ms-Dos v6.22

Eto ako nekoga zanima
 
Nazad
Vrh Dno