Šta je novo?

Problem sa brzinom

91popcorn

Poštovan
Učlanjen(a)
25.06.2015
Poruke
12
Poena
54
Pozdrav svima
Imam problem sa brzinom WiFija na laptopu, ASUS VivoBook x541sc. Imam SBB-ov kablovski net 100/6. Kad se povežem preko telefona, speedtest pokazuje maksimalnih 40mb brzine. Wifi na laptopu pokazuje nikad više od 27-28 dok kad priključim LAN pokazuje punu brzinu. Laptop je nov, kupljen pre mesec dana.
 
Ako pogledaš na web strani asusa za tvoj laptop piše ovako:

Wi-Fi
Integrated 802.11b/g/n
Integrated 802.11 AC (On selected models)

Ako imaš N standard tvoja brzina je maksimalna.

Wi-Fi_Standard.jpg
 
Imam N standard, i na konekciji pise 802.11n ali ne prelazi 30.
 
450 Megabit/Second (Mbit/s) = 56.25 Megabyte/Second (MB/s) i podeli to sa 2 i dobiješ tvoju brzinu koja je maksimalna.
 
Не видим да негде помиње да има малу брзину у MBps, претпостављам да мисли на Mbps (јесте да је лоше написао у поруци али speedtest у старту мери у Mbps) па ти је рачуница погрешна.

Решење је да се прочита мало по форуму јер је то стална тема, конкретно би помогло да се потражи слободан канал ако га има и да се укључи WMM Support или тако некако беше. Ја сам на лаптопу само на једном каналу извлачио тада максималних ~75Mbps.
 
U pravu si calexx. Ali to je već druga tema.
Morali bi da znamo koji router je u pitanju, koliko je odaljen od router-a i još puno stvari.
 
Calexx mislio sam na Mbps, moja greška.
Ruter je SBB-ov Ubee Home Gateway. Laptop je udaljen oko 3m. Trenutni kanal je 11, WMM uključen, radi u B/G/N standardima, probao sam i sa Only N i opet isto. Na mobilnom izvlačim maksimalno 40 Mbps što je donekle u redu, ali laptop ne ide preko 30 Mbps.
Recite šta vam još treba od informacija.
 
Јеси ли проверио канале, можда је тај оптерећенији па неки други боље ради? Јеси ли пробао 5G?
 
Probao sam standardne 1, 6 i 11 i kanal 7, radi isto na svim kanalima. Wifi na laptopu mi je b/g/n , ne vidi ac tako da nisam, ali na mobilnom je i 5G okej.
 
Donekle sam rešio problem, možda nekome bude od koristi.
Prebacio sam Bandwidth na 40MHz, sideband Lower, kanal 8 i uspeva da izvuče koliko i telefon, do 40Mbps. Pokušavao sam na 20 Mhz sve kanale, najbolji rezultat su dali 7, 8 i 9 ali sve do 33-34 Mbps.
 
Па ту се прво експериментише, ја сам баш са тим подешавањима имао добар резултат. Изгледа да је канал 8 конза, сви га прескачу. ;)
 
Ma te WiFi kartice po laptopovima su njesra obicno (nisu ko nekad), bas bas lose antene, a jos uglavnom imaju i bluetooth integrisan i dijele istu antenu, i ako nema 5GHz, ne moze se korisiti i BT i WiFi u isto vrijeme. Ja imam Dual Band USB Wireless i miran sam na neki nacin.

Kod mene je jedan stream 2x2 antena, znaci max 150Mbps. Sve ok brzina, ali signal je prelos. Da nije pod garancijom, kupio bih antenu, onaj SMA navoj i kabl i izveo vani prikljucak, da se moze uvrtati. Izbusio bih rupu na plastici i stavio navoj da imam prikljucak. Doduse sprceno je i tanko, tesko da ima prostora. Nije mi jasno da to proizvodjaci ne ostavljaju, pa ko hoce da ima ako zatreba. Ili racunaju da za ozbiljnije brzine treba kabl. Svakako kad mi uvedu optiku, racunam preko na ethernet, ovako sa 15Mbps/512Kbps nema potrebe.

http://www.instructables.com/id/Dell-Laptop-WI-FI-High-Gain-Antenna-Mod-Increase--1/
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno