Šta je novo?

Koji fotoaparat za 500 evra?

wwwz

Slavan
Učlanjen(a)
16.10.2011
Poruke
1,896
Poena
200
Prijatelj pita koji fotoaparat za oko 500 evra? Glavna namena će biti fotkanje rasvete i sličnih svetlećih objekata.
 
Ili je samo dao malo informacija ;)

Ajde mao više informacija, da li raspolaže sa nečim od opreme, da li će rasvetu raditi u nekom iznajmljenom studiju ili će fotkati to sve na stolu, ako sam dobro razumeo šta se fotka, ako nisam molim objašnjenje :D eto za početak malo više informacija i biće i odgovora
 
Pretpostavljam da nema ništa od dodatne opreme.

Fotkaće završenu rasvetu u raznim objektima - npr. kako izgleda kad je upaljena rasveta u nekom lokalu, prodavnici, tržnom centru i slično. (Znači, ne u studiju i slično).

Ako niko nema savet za tako nešto, onda jednostavno molim predlog za najbolji foto-aparat u vrednosti od 500 jura :)
 
Sobzirom da će fotkati u zatvorenom prostoru onda svakako mora da obrati pažnju na širinu objektiva, ako će kupovati DSLR, mada i prozumeri isto zavise od širine, mada je suludo za neki prozumer davati tolike pare. Ako mu nije presudno da kupuje nov aparat, onda u polovnim varijantama ima dosta ponuda. Počev od recimo Nikon D300, D90 ili D7000 sa objektivom 18-105mm ili normalcem 35mm na 1.8, zatim može i Canon da dođe u obzir 600D, 550D, čak može i 5DC to je full frame aparat gde su objektivi dosta skuplji ali eto da ga pomenem, ja sam lično na Nikonu ali verujem da će neko dati predlog za Canon. Takođe tu je i Sony koji takođe ima dobre aparate. Ima baš dosta šta se može naći u tih 500 eura. Ono što bih takođe predložio je da kupi jedan stativ, sa njim može da radi duže ekspozicije ukoliko su mu potrebne radi efekta svetla koje fotka. U glavnom to bi bilo to, malo neka pogleda na KP cene i bitno je da obrati pažnju na objektive, može da radi posao i kit objektiv 18-55 ali po meni neka gleda ipak neko kvalitetnije staklo od kite :D

Nadam se da sam pomogao
 
Poslednja izmena:
Hvala, valjda će ovo pomoći.

A šta mislite duzme Canon s120 ili tako nešto? Da li bi neki takav kompaktan aparat mogao da bude OK rešenje?
 
Preterano..fotka rasvetu, rafove, prodavnice itd...dakle nista ozbiljno, prema tome bilo koji kompaktic sasvim dovoljno, uopste ne mora da daje 500e.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Hm... Fotke će se koristiti za sajt, FB i povremeno za poneki katalog te rasvete.

Ja mislim da bi mu pomenuti Canon s120 (ili nešto slično) verovatno bio dovoljan, ali nisam siguran kako se taj aparat ponaša kada se fotka npr. luster koji sija ili neku malo jaču LED rasvetu (da li će se tada videti lepo svi detalji, pošto će relativno jako svetlo sijati ka aparatu).
 
Koliko je meni poznato ne postoji ništa kompleksnije za fotografisanje nego to što on želi. Mislim na nepomične stvari. Em mora da ima širok kadar em u tom kadru ima nekoliko svetala koji moraju lepo da izgledaju.....
Pretpostavljam da se to slika sa zatvorenom blendom, ali tu je kvaka da objektiv mora lepo da crta svetlo. Prostudirajte malo na dpreview obojica kako se to slika, pa se odlučite za konkretan objektiv i aparat......
 
Prostudirajte malo na dpreview obojica kako se to slika, pa se odlučite za konkretan objektiv i aparat......
Uh... Ne znam tačno koliko se on razume u sve to, ali ja mu po tom pitanju ne mogu pomoći (ja i svoj Canon s110 stalno koristim u AUTO režimu rada ;) ).

Ali, preneću mu i taj predlog.
 
Poslednja izmena:
Pa daj mu onda taj svoj canon s100 na par dana pa ako mu radi posao neka pazari s110 ili s120 i sam ćeš sebi odgovoriti na pitanje za pomenuti compact.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Prvo nemojte da kupujete foto opremu u gigatronu, winwin itd... Drugo, pisao sam već o tim kit objektivima 18-55 nisu oni loši, da me neko ne napadne, ali ne daju ni nešto puno. Ali proizvođač eto mora da vam da bar neki objektiv pa je to 18-55, pa ne očekujte bog zna šta da ćete moći sa tim objektivom. Ako smem da napišem za jednu osobu sa kojom sam sarađivao a nikada ga upoznao nisam, a znam mnoge da su sarađivali sa njim, korekntne cene a i čovek je sam korektan, koliko sam shvatio lično isporučuje aparate i opremu na teritoriji BG ili po dogovru se negde nađete sa njim. Dobijate domaću pisanu garanciju dve godine. Sve u fulu. Zove se Aleksandar, Axel foto, 061/444-85-88 ima sajt ali cene nisu ažurne, mislim da su merodavnije na KP nalogu ali u svakom slučaju pošalješ poruku, pitaš, odgovoriće kad stigne ili nazoveš kako god.

Što se tiče konkretno tog aparata, ako ne misliš ozbiljno da se baviš fotkanjem, ceo komplet za amatersku/porodično/turističku upotrebu savršen :)
 
Да ли је ваш пријатељ потпуно нови у фотографији? Ако је тако онда желите да се уверите да сте добили онај на чему је лако научити. У овом буџету можете одабрати ДСЛР који је старија технологија или фотоапарат без огледала који је новија технологија која обично ради боље, дизајнирана је мања и јефтинија за спецификације.

https://thetechreviewer.com/tech-tips/best-dslr-camera-under-500/

Овај чланак каже да је Никон Д3400 најбољи ДСЛР испод 500 евра, док је Сонијев модел а5100 најбољи модел без огледала. Препоручујем да проверите и видите којег вашем пријатељу воли боље. Оба долазе са кит објективима који су добри за почетак, али ћете их ускоро желети надоградити како бисте добили бољи квалитет слике.
 
Nazad
Vrh Dno