Šta je novo?

Grejanje na struju

Ja planiram za sledecu sezonu jednu 24-ku inverter za dnevnu od nekih 36 kvadrata a da ostavim dve TA peci od po 2kw-a. Imam u dnevnoj 12-ku redovnu on off za hladjenje ali bi tu skinuo i stavio 24ku. Koje su ok klime za grejanje prvenstveno? Fujitsu je odlicna ali tu je cifra stravicna za 24ku. Hisense? Gree?
I koliko bi mi smanjio racun u odnosu na TA pec od 5Kw-a ? Da li ima neko poredjenje izmedju ta dva grejna tela? TA pec kad se zagreje mi aktivno radi nekih 5-5.5h nocu
Po tvojim rečima TA peć ti troši 5kW*5.5h=27.5kWh
Što znači ~1.2kW toplotne snage u proseku. Ovo daje dobra 12-ca sa 300-400W potrošnje. Može i 18-ca, 18KMTA, dokazano lepo radi u sličnim uslovima, spušta do 300W. Mada je dobra12-ca bolji izbor, ako imaš dobru izolaciju.
 
Izolacija 10-ka, pod je pola izolovan stirodurom a druga polovina nije. Pvc stolarija, spoljna jedinica nije pod direktnim vetrom, na dosta dobrom je mestu. Imam neki plan da prvo vidim sezonu sa jednom klimom u dnevnoj pa cu onda opciono staviti jos ako se pokaze dobro. Ako je 12-ka onda Fujitsu to sam prilicno siguran ali bi ja pre isao na 18-ku.
TA pec u proseku trosi 25 do 30kw dnevno max. U prostoriji bude 25-26. E jedino sto ne znam je to strujanje vazduha i zagrevanje prostorije jer bi klima bila na jednoj strani a suprotna strana zida je udaljena nekih 8.5m.
 
Ne znam gde da upitam ali da li neko od vas koristi kotao na struju za centralno grejanje i kakva su iskustva sa potrošnjom?
Moje mišljenje je da je apsolutno neisplativo. Ako greješ 24h na ciljanih 23°C, pri prosečnih 0 do 5 stepeni napolju, 100m², sa 5cm izolacije, solidnom stolarijom, radijatorima (nisi nikakav podatak dao), trošiće mnogo. Po meni bar 2500 do 3000kw. Koliki je tu račun izračunaj. Ovo je sve jako paušalno, ali i dalje mislim da je neisplativo.
 
Moje mišljenje je da je apsolutno neisplativo. Ako greješ 24h na ciljanih 23°C, pri prosečnih 0 do 5 stepeni napolju, 100m², sa 5cm izolacije, solidnom stolarijom, radijatorima (nisi nikakav podatak dao), trošiće mnogo. Po meni bar 2500 do 3000kw. Koliki je tu račun izračunaj. Ovo je sve jako paušalno, ali i dalje mislim da je neisplativo.
Ovo je kuca od roditelja. Otac je racunao za 11 mjesec nekih 9 eura je trosilo po danu,to je malo jace od 2 vrece peleta dnevno. Njihova pec je kombinovana i zato sama od sebe trosi vise peleta od standardnih peci koje su samo na pelet,kad bi zamijenio pec isplativije bi onda bilo na pelet nego na struju. Cekamo racun za 12 mjesec jer se 2 prostorije i na gornjem katu grijale nekih 15 dana pa cemo vidjeti
 
Ovo je kuca od roditelja. Otac je racunao za 11 mjesec nekih 9 eura je trosilo po danu,to je malo jace od 2 vrece peleta dnevno. Njihova pec je kombinovana i zato sama od sebe trosi vise peleta od standardnih peci koje su samo na pelet,kad bi zamijenio pec isplativije bi onda bilo na pelet nego na struju. Cekamo racun za 12 mjesec jer se 2 prostorije i na gornjem katu grijale nekih 15 dana pa cemo vidjeti
Jeftinije ti je da staviš kinesku toplotnu pumpu nego dobar kotao na pelet. TA peći, klime, šta god samo ne kotao na struju ili pelet. Da li je kotao
 
Izolacija 10-ka, pod je pola izolovan stirodurom a druga polovina nije. Pvc stolarija, spoljna jedinica nije pod direktnim vetrom, na dosta dobrom je mestu. Imam neki plan da prvo vidim sezonu sa jednom klimom u dnevnoj pa cu onda opciono staviti jos ako se pokaze dobro. Ako je 12-ka onda Fujitsu to sam prilicno siguran ali bi ja pre isao na 18-ku.
TA pec u proseku trosi 25 do 30kw dnevno max. U prostoriji bude 25-26. E jedino sto ne znam je to strujanje vazduha i zagrevanje prostorije jer bi klima bila na jednoj strani a suprotna strana zida je udaljena nekih 8.5m.
Meni je klima u prostoriji 2*8m. Sa leve strane imam dve prostorije od 10m2 i 16m2 i kupatilo 3m2. U prostoriji gde je klima postigne temperaturu koju zadam a u ostalim bude 2 stepena nize. Ako si se odlučio za Fujitsu onda pitaj u temi za Fujitsu koji model da uzmes.
 
TA pec u proseku trosi 25 do 30kw dnevno max. U prostoriji bude 25-26. E jedino sto ne znam je to strujanje vazduha i zagrevanje prostorije jer bi klima bila na jednoj strani a suprotna strana zida je udaljena nekih 8.5m.
Koliki račun ti obično dolazi sa tolikom potrosnjom?
 
Kombinujem racune ali bude 16-18000 din
Jedno je brojilo i dosta potrosaca da ne duzim
 
Ovde u temi je bilo reci o konvektorskim grejalicama, a treba mi jedna za grejanje, odnosno povremeno grejanje/dogrevanje sobe od 9m2.
Gledam ovde dve, pa ne znam dal' je za Tesy opravdana razlika u ceni koja je vise nego duplo veca...:unsure:

 
^ racunaj da je home 2kw a tesy 1kw
 
Панел грејалице су углавном скупље од тог Теси. За 9 квадрата нема потребе за више од 1000 вати.
 
@Webb
Da, znam to. Na Home moze da se izabere 750, 1250 i 2000W, ima 2 grejaca verovatno, a Tesy je samo 1000W.
Ne treba mi za konstantno grejanje, decja soba je u pitanju, grejemo se klimama, a u toj sobi nema klima, pa kad zatvori vrata, da malo odrzava toplotu.
Smatram da je 1000W sasvim dovoljno... :)
Nego da li je razlika u ceni opravdana, mozda bi i ova Home "zavrsila posao"...?!
Ako izuzmemo snagu grejaca, koja je generalno razlika izmedju njih, vidim da Home ima ventilator, dok Tesy nema, koja bolje/brze zagreva?
 
Poslednja izmena:
Uzmi vigo konvektor,turski proizvod. Od 2kw 9.5kg je tezak. Uzeo nedavno za vikendicu home konvektor bez ventilatora od 2kw,tezak 4.5kg igracka
 
Za Home ne znam, Tesy imam 2 komada i jedna kod burazera, sasvim korektno su se pokazale. Tesy u odnosu na Home ima IP24 sertifikat, može da se koristi i u kupatilu.
 
Tesy nije sigurno losa marka,samo kod njih mi se ne svidja neki modeli ako hoces na zid moras kupiti nosac za zid koji naplate 20€
 
@Webb
Da, znam to. Na Home moze da se izabere 750, 1250 i 2000W, ima 2 grejaca verovatno, a Tesy je samo 1000W.
Ne treba mi za konstantno grejanje, decja soba je u pitanju, grejemo se klimama, a u toj sobi nema klima, pa kad zatvori vrata, da malo odrzava toplotu.
Smatram da je 1000W sasvim dovoljno... :)
Nego da li je razlika u ceni opravdana, mozda bi i ova Home "zavrsila posao"...?!
Ako izuzmemo snagu grejaca, koja je generalno razlika izmedju njih, vidim da Home ima ventilator, dok Tesy nema, koja bolje/brze zagreva?
Slicnu situacju imam ja i za te svrhe vec 2 godine korixtim xioami grejlicu i mogu reci da sam odusevljen tim uredjaajem. Doduse vidim da mu je cena narasla na 14k dinara... ja je platio 7..
 
Slicnu situacju imam ja i za te svrhe vec 2 godine korixtim xioami grejlicu i mogu reci da sam odusevljen tim uredjaajem. Doduse vidim da mu je cena narasla na 14k dinara... ja je platio 7..
Koliku prostoriju greješ sa tim Šaomi čudom?

Ja se ubih motajući oglase da nađem neku pristojnu norvešku marku, al šta se sve nudi čini mi se da će morati da padne nova.

Soba ima oko 15 kvadrata, izolovana, još samo da se zameni stolarija i nabavi nešto za dogrevanje.
 
4x3m zgrada iz 1979 Beton kocke znaci izlocija ne postoji jos sam u prizemlju ispod mene garaze... Najgor moguca varijanta ali saomi zagreje lagano
 
Al kao što ti kažeš, pre je bila oko 8k, sad je 14. Koliko je sada pametno uzimati Xiaomi pored norveških marki pitanje je sad...
 
Ja imam taj Xiaomi, i mogu da kazem da ima manu sa termostatom brljavi. Kad nabijas malo jace temperature on zagreje i ugasi se. Ali kad oces tipa da ga ostavis na 18 stepeni celu noc on pobrljavi ukljuci se i ne gasi se do ujutru nabije temperaturu ne moze da se dise probudim se bez vazduha u sobi. Ja sam uspeo da napravim sam tajmer da sat vremena pred spavanje ga ukljucim da podigne temp i onda sam napravio da se na svakih sat pali na 15 i ugasi i tako mi odrzava temp u sobi a kad je mnogo ladbo stavim na 25 stepeni da se pali gasi a kad je 5-6 stepeni napolju stavim ga na 19c da se pali gasi.
 
@Webb
Da, znam to. Na Home moze da se izabere 750, 1250 i 2000W, ima 2 grejaca verovatno, a Tesy je samo 1000W.
Ne treba mi za konstantno grejanje, decja soba je u pitanju, grejemo se klimama, a u toj sobi nema klima, pa kad zatvori vrata, da malo odrzava toplotu.
Smatram da je 1000W sasvim dovoljno... :)
Nego da li je razlika u ceni opravdana, mozda bi i ova Home "zavrsila posao"...?!
Ako izuzmemo snagu grejaca, koja je generalno razlika izmedju njih, vidim da Home ima ventilator, dok Tesy nema, koja bolje/brze zagreva?
Pogledaj ovo, 700w, wifi, pracenje potrosnje u aplikaciji, ima u crnoj i beloj boji, kaljeno staklo, moze da stoji samostalno ili na zid, jako je tanak, greje do 30kv

 
Nazad
Vrh Dno