Šta je novo?

Grejanje na struju

Konvektorska grejalica? Imaš npr Gorenje Optiheat 2000 MP za 7000.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Trebalo bi da ima, ali dobro da si me potsetio. Mada je novi lokal u istoj zgradi...

Taj eksperiment bi te koštao puno para. Dobro je da si pitao. A šta je iznad drugog (novog) lokala? Ako imaš uslova, postavi izolaciju po ploči sa gornje strane

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Iznad lokala su kancelarije tako da je sa svih strana ušuškan osim naravno sa ove gde je izlog :)
 
Poslednja izmena:
Da li je dovoljno staviti 10 cm kamene vune kao izolaciju na ploču ili bi trebalo pojačati?

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Ja bih ipak to malo pojačao, ako imaš mogućnosti naravno

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Naravno, uvek je vise bolje ali 10-15CM je neki minimum ispod koga ne treba ici. Za vunu se preporucuje 2x 5cm pa da se postavlja unakrs, tako se zarobi jos vise vazduha koji je i izolator u samoj vuni.
 
Šta mislite o Xiaomi Mi Smart Space Heater S, modelu koji se prodaje kod nas? Planirao sam kupovinu panelnog radijatora za dogrevanje radne sobe koja se indirektno greje klimom, pa mi treba čisto da podigne 1-2C kad krenu minusi. Cena mi deluje odlično (7.990RSD), pogotovu kada se uzme u obzir da je "smart" i da je od 2200W. Ali nisam našao neka iskustva sa tim modelom.
 
Svaka grejalica ce ti zavrsiti tu posao, one malo skuplje imaju bolji termostat pa preciznije odrzavaju temp. Nema tu sta da bude smart, koliko trosi toliko daje ali je sustina da greje vazduh efikasno jer vazduh je ono sto osecas. Uvek su bolje grejalice koje imaju ventilator jer tako bolje zagrevaju prostor. Obicna konvektorska ce ti zavrsiti posao za to sto ti treba, oko 3500din su.
 
Smart je zbog načina kontrole. Ima ugrađen WiFi i može se povezati sa Google Home i praviti rutine za rad. Cena ove grejalice kod nas je odlična kada se uporedi sa cenama i u inostranstvu. A opet računam da je kvalitet mnogo bolji od tih konvektorskih grejalica od 3.5-4k.

Bilo bi dobro kada bi mogla da se upari sa Xiaomi termostatom, pa da napravim rutinu da ukoliko temperatura u prostoriji bude pala ispod X, u vremenu od Y do Z, da se uključi grejalica kako bi zagrejala prostoriju do temperature T...
 
Malo van teme, ali pošto ovde ima govora o pumpama:

Da li bi pumpa pomogla kod slabijeg pritiska vode? Stan je u potkrovlju kuće, pa je slabiji pritisak vode. Jedni kažu da bi u tom slučaju pumpa pomogla da se pojača pritisak, a drugi kažu da treba rezervoar.

Štos je u tom da ako se dole tuširaju, gore opadne pritisak. Ume i dole da se smanji pritisak, jer vodovod ima neke druge prioritete(pojačana gradnja koju sistem ne može da izdrži).
 
Trebaju ti hidropak ili hidrofor.

Ali ovde stvarno nije tema ni mesto još i za to. :(

Idi na neke majstorske forume, vodovodžijske i slične.
To svakako ne možeš sam ugraditi (obzirom na nivo na kojem si postavio pitanje), tako da se posavetuj sa majstorima vodovodžijama. Vidi i šta koriste komšije.
 
Poslednja izmena:
Hvala. Jedan od komšija se priključio na vodovod iz druge ulice(ima dva placa, pa je mogao da provuče cevi), a drugi komšija ima rezervoar.

Potkrovlje se do ove godine nije koristilo, pa smo ga mi renovirali. Od leta su krenuli problemi sa vodom. Jedan majstor je i nama predložio rezervoar.

Pitaću čika Gugla. :)
 
Dovoljno je ali se na plocu stavlja mineralna staklena vuna, jeftinija je a vrlo slicnih karakteristika. Kamena je za fasade.
Zar se ne stavlja kamena vuna? Koliko sam čuo od ljudi, u TA peć treba kamena vuna, i ona se stavlja i fabrički, a staklena vuna je toksična. Kad počne da se raspada, ili kako to šta već, da se kruni, tad u vazduh iz peći dopire nešto kancerogeno. Navodno, i u TA peći se i fabrički ugrađuje kamena vuna, a ljudi često ugrađuju staklenu jer je jeftinija i jer se sa njom lakše barata - staklena je elastičnija, a kamena je kruta i nešto praši dosta dok se seče.
 
Nemas ti slab pritisak zato što ti je potkrovlje na 7 spratu nego zato što imaš mali protok. Pumpa ti tu ne može pomoći samo rezervoar. Ako je kuća dobra rezervoar može i na krov potkrovlje i sl tj da imaš visinu to daje pritisak [emoji16]

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Pa kakav bi grejač drugačiji bio, nego spirala od nihroma, neizolovana, osim na mestima kontakta sa držačima?
Pozdrav
 
Imam ja tu Tesy vec 2 godine, radi super

Sent from my phone
 
U Francuskoj od 2021 se zabranjuje grejanje na gas, od 2022 na loz ulje, a od 2023 na drva( ne znam da li to znaci i pelet ). U opticaju ce biti samo greanje na struju.
 
Nazad
Vrh Dno