Šta je novo?

Grejanje na struju

termostat kao što sam stavio sliku (carrier) je oko 100€ a on nema daljinsku kontrolu. tako da što se cene tiče ne znam šta su nudili ali mislim da i nije bilo šišanje [emoji41]. ali ako su nudili onda sigurno i da može [emoji12]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
@ZAP

Konacno je stigao i montirao sam ga, ali ne otvara ventil. Sve radi super, zakacio se na wifi, brzine venta skroz rade, ali nikako da otvori ventil. On cak prikaze ikonicu za ventil kad je otvorena ta termo glava, ali ja znam da nije otvorena jer ne greje, a na samoj glavi ima indikator koji pokazuje da li je otvoren ili zatvoren. Probao sam i da zamenim mesta zicama koje idu na termo glavu, no luck...

Ovo je termo glava: https://www2.imi-hydronic.com/srb-r...alansiranje_i_kontrola/Pogoni1/Pogoni1/EMO-T/
Ovo je uredjaj koji sam montirao: http://www.becaenergy.com/index.php/Home/New/productsinfo/id/75.html

Znaci da potvrdim jos jednom da ja imam fancoil sa 2 cevi, termo glavu sa 2 zice i taj termostat.

Sutra cu da probam drugu termo glavu, skinucu sa drugog cisto da iskljucim tu opciju. Ne znam kako jos da ga testiram...
 
ono što ja vidim je da ta termoglava poštoji u dve varijante 24V i 240V? znaš li koja je tačno tvoja

ako dobro videh termostat daje izlaz 240v??? moj savet da proveriš napon koji termostat daje na izlazu ka termoglavi.

ps
nadam se da nisi spalio postojeću [emoji848]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ok, hvala provericu, nadam se da nisam, ali ako jesam sta cu, kupicu novi :)

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Odmah da kazem, nisam procitao celu temu, vidim da ima raznolikih pitanja.

Meni treba jedna grejalica, koja treba da dodatno greje sobu povrsine 5x 5 metara.
Imam centralno grejanje, sa kojim sam generalno zadovoljan (kad zagreju usred zime u stanu sam u sorcu i majici), al zena nije :D, a treba beba da dodje...
A nocu znaju da iskljuce, zavisi sve od temperature naravno.

TA peci su mi preskupe, vidim da su preko 300e.
Znaci, jel ima neko neki savet za klasicnu grejalicu na struju.
Vidim da ih ima raznih, ali ne znam sta je kvalitetno.
Dakle, treba da dogreva prostoriju, ne da samostalno greje.
Budzet 50-100e, ako ima i nesto malo skuplje a da stvarno vredi, napisite.

Hvala.
 
Bilo koji 'norveški' radijator će završiti posao. Elektronski termostat je precizan, pa će raditi samo kad ima potrebe za dogrevanjem. Uzmi neki veći od 1-1,5 kW ako može da se nađe za te novce.
 
@ Sand_Man
I ja sam u slicnoj potrazi ...i nesto guglajuci, nesto raspitujuci se sam sveo izbor na atlantic radijator, norveski ali francuski, oko 14500 je

Poslato sa NEM-L21 pomoću Tapatoka
 
Odmah da kazem, nisam procitao celu temu, vidim da ima raznolikih pitanja.

Meni treba jedna grejalica, koja treba da dodatno greje sobu povrsine 5x 5 metara.
Imam centralno grejanje, sa kojim sam generalno zadovoljan (kad zagreju usred zime u stanu sam u sorcu i majici), al zena nije :D, a treba beba da dodje...
A nocu znaju da iskljuce, zavisi sve od temperature naravno.

TA peci su mi preskupe, vidim da su preko 300e.
Znaci, jel ima neko neki savet za klasicnu grejalicu na struju.
Vidim da ih ima raznih, ali ne znam sta je kvalitetno.
Dakle, treba da dogreva prostoriju, ne da samostalno greje.
Budzet 50-100e, ako ima i nesto malo skuplje a da stvarno vredi, napisite.

Hvala.

Da li planirate da je uključite s vremena na vreme, kada kupate dete npr, ili vam je baš hladno, ili je ideja da stoji uključena cele sezone i sama dogreva koliko želite iznad temperature koju postiže centralno grejanje?
Ako je ideja prva, može i ova jeftinija. Ako će vam raditi cele sezone, idite na neke bolje.

Mada, sve su to konvekorske grejalice. Nije neka razlika među njima.
 
Koje dranje, ovde budu na akcijama i 30-50 EUR , regularna cena ide od 70-80 EUR pa naviše.
 
Da li planirate da je uključite s vremena na vreme, kada kupate dete npr, ili vam je baš hladno, ili je ideja da stoji uključena cele sezone i sama dogreva koliko želite iznad temperature koju postiže centralno grejanje?
Ako je ideja prva, može i ova jeftinija. Ako će vam raditi cele sezone, idite na neke bolje.

Mada, sve su to konvekorske grejalice. Nije neka razlika među njima.

S vremena na vreme ukljucivanje, nikako celo vreme.

Hvala svima na savetima.

Juricu onda neku najjeftiniju konvektorsku ili neku na najvecoj akciji :)

A odakle si Mitre ?
 
U Norveškoj. Ovo je standardna ponuda bez popusta, uglavnom ima nekih akcija non-stop.
6152406034074f92c0ce49119ea49e86.jpg
 
Za povremeno dogrevanje najjeftinija kaloriferska grejalica SA TERMOSTATOM i problem rešen.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Vredi li uzeti Noirot panelni radijator za dogrevanje? Ili neki drugi panelni radijator boljeg brenda sa digitalnim termostatom. Čisto da izjednači temperaturu (1-2C razlike) u prostoriji koja se ne greje direktno.
 
Bolje je kupiti polovnu TA peć, račun za struju će biti mnogo manji, a uvek se može prodati po nabavnoj ceni. Jedina mana im je težina...
 
Za istu namenu cu i ja uskoro uzeti TA 2.5Kw polovnu za oko 100e, a pazarim je od komšije kuća do mene pa nije strasno sto se tice transporta, 4 dobrovoljca je nose bez problema

Sent from my MI MIX 3
 
Mozda da procitate temu o klimama, ima inverter klima sada vec za 250e, a kome treba da radi stalno bi to dosta smanjilo racun za struju spram svih predloga koje dajete.
 
Odavno za dogrevanje u prelaznom periodu ili kada iskljuce centralno koristim uljani radijator. Tako vec vise od 20 godina. Trose verovatno vise od ovih "norveskih", ali eto taj imam :) moze de se seta od sobe do sobe. Naravno nije bolje resenje od odgovora koji si vec dobio, ali se uklapa u tvoj budzet. TA pec je suvise dodavati kad vec imas CG. Glomazna, ruzna, teska...

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Za istu namenu cu i ja uskoro uzeti TA 2.5Kw polovnu za oko 100e, a pazarim je od komšije kuća do mene pa nije strasno sto se tice transporta, 4 dobrovoljca je nose bez problema

Sent from my MI MIX 3
Otvori TA i povadi samotne cigle iz nje, da se bezveze ne kilavite. Nema sta tu da se pogreši samo pamti smer u kojem su bile slagane, mogu je komotno i 2 dobrovoljca nositi.
 
Polovna TA peć, otvoriš je, za 10 minuta sve povadiš, preneseš je praznu (pojedinačno iz više puta preneseš i cigle), ofarbaš je u neku lepu boju (ili više boja, ako si kreativan), napakuješ na mesto gde će stajati i milina.
BTW, ko je nema iskustva, za pomeranje po stanu (ako bude potrebe) stavite neko staro ćebe ispod nje i klizajte po podu, ide kao podmazana [emoji1]

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока
 
Rasklapao sam ih više puta znam kako ide a i nosio sam ih pa i to znam kako ide [emoji2] ako me ne bude mrzelo možda i povadim cigle,
@isnogood kod mene ce ići u sobu u koju klima nece dovoljno da dobaci pa samo da malo pomogne
@radashin ova je generalno remontovana i ofarbana prošle sezone tako neće biti potrebe a farbao sam i ja jednu bivsoj pre 6-7 godina i to farbom za kola i super je ispala

Sent from my MI MIX 3
 
Mozda da procitate temu o klimama, ima inverter klima sada vec za 250e, a kome treba da radi stalno bi to dosta smanjilo racun za struju spram svih predloga koje dajete.

Ne bih tako lako preporučivao invertere od 250 e.
 
Kome kultura rada nije bitna, i spreman je na povremeno hladno duvanje u grejanju, variranje temperature po cela 2C, itd onda može inverter od 250eur. Ko hoće tihu klimu, preciznu u održavanju temperature itd, to je već blizu 500eur

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
ali kao što vidiš, ludaci na sve strane. Izgleda da im prodaja samo tako cveta čim imaju novca za reklame. Realno, ovo vredi trećinu navedene cene. Za dva ovakva radijatora kupiš solidnu klimu.
 
Baš tako. Klima troši 4x manje.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Ma sve je to jasno, kome nije ima temu o klimama pa nek se uputi. Ali sta ima u ovom Norveskom radijatoru pa da kosta 30k? Koliko znam to koristi grejace one tanke kao sto ima u konvektorima malim pa bolje njih za par hiljada ili nesto kvalitetniji za desetak, 30k je dranje.
 
Tanak je, nečujan, ne pregreva prednji panel, ima precizan termostatat, i ugodno greje. Jako lep dizajn i izbor boja za nove modele sa staklenim frontom. Ok za dogrevanje pojedinih prostorija, ili za nekog kome računi za struju nisu bitna stvar u životu.
Ne vredi te pare.
 
Nazad
Vrh Dno