»RSS Benchmark sajt

Strana 1 od 45 1234511 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 1 do 15 od ukupno 662

Tema: Grejanje na struju

Member Avatar korisnika Twi$teR
        Na forumu od
        Apr 2003
        Poruka
        946
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel i5-4200U
        • RAM: 2x4GB DDR3
        • VGA: AMD 8870M 2GB GDDR5
        • HDD: Samsung SSD 840 EVO 250GB
        • OPT: BD-RE BU10N
        • Case: Laptop
        • SND: Pioneer VSX-921 & Jamo S426 HCS3
        • LAP: Dell Inspiron 17R 5737
        • TV: Sony Bravia 40V3000 & 32W706B | Bang & Olufsen MX7000
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: PS2 | PS3 | PS4 | PS Vita | Wii | Wii U
      3. Grejanje na struju

Ova hladnoća me je naterala da (do)kupim još neko grejno telo, pored klima uređaja. Problem je u tome, što ne znam šta je trenutno najisplatljivije/efikasnije.
        Živim u stanu (potkrovlje) površine 70-ak m². Jedan deo stana greje TA peć i klima (12-ica), dok drugi deo, površine oko 20 m², greje druga 12-ica. Klime nisu inverterske i (za sad) nemaju ugrađene grejače, tako da mi nisu od koristi kad se temperatura spusti par stepeni ispod nule.
        Ovaj drugi deo stana (bez TA peći), iako dobro izolovan, zbog nedostatka grejanja, postane prilično hladan (oko 18-19°C). Ovaj deo je u stvari jedna prostorija/soba, ima jedan bočni alu prozor i dva (veća) Velux krovna prozora, svi dobro dihtuju.
        Želeo bih da (do)kupim neko grejno telo koje bi zagrevalo tu sobu kad je napolju veći minus, pa zbog istog, ne mogu da uključim klimu. Na proleće planiram da u obe klime ugradim grejače, kako bi spremno dočekale iduću zimu.
        Ono što me interesuje je da li je neko od vas imao iskustva sa norveškim radijatorima? Vidim da su se sad pojavili i finski, francuski i koji sve ne tipovi radijatora, a koliko znam svi oni rade na istom principu, pretvaraju hladan vazduh (koji prolazi kroz njih) u topao. To su valjda konvertorske grejalice? Ako je neko imao ili i dalje ima ove radijatore, zamolio bih ga da iznese svoje utiske (učinak, potrošnja...) o njima.
        Video sam na netu konvertorske grejalice, Bosch Tronic od 2500W košta oko 11k dinara, a po specifikaciji je dovoljan da zagreje 20-28m² dobro izolovanog prostora. Dok npr. Glamox norveški radijator snage 2000W košta (u Rovex-u) 24k dinara. Ne znam zašto je tolika razlika u ceni, a oba uređaja valjda rade po istom principu? Takođe, vidim da postoje i neke mermerne ploče (tzv. Mermoterm) koje se zagrevaju, pa onda isijavaju tu toplotu, kao npr. TA peć, ali bez izduvavanja.
        Izvinjavamo se na malo dužem post-u, ali stvarno ne znam za koji vid grejanja na struju se odlučiti, a da ima najbolji odnos uloženog-dobijenog. Unapred hvala na pomoći.

Sent from Nexus 5X
        PSN ID: TwiSteR_85

Member Avatar korisnika ProMaster
        Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        3.992
      5. Moja mašina
        • LAP: Lenovo Thinkpad X230T
        • INET: DSL
        • Ostalo: iPhone 6S 64GB
      6. Imam ja francuski "norveski" radijator.. tj. Imam 2.. jedan greje dnevni boravak, drugi greje spavacu sobu... Mislim da je ovaj veci 2500w, i on je neki optimum za do 30kv, kao sto si i rekao..
        Za primer neka bude decembar 2016.
        Ista kv stana, isto vreme provedeno u stanu komsija i ja.. i njegov i moj stan su 42kv..
        Komsija ima kotao na struju i par radijatora po stanu.. moj racun za struju 7000, njegov 12000.. Na radijatoru postoji skala od 1 - 5, meni je sano u najhladnijim danima iznad 3, inace, ovako dok su temp od -10 do 5, do 3 ili ispod.. a evo kolika je temp u stanu..

Sto se mog iskustva tice, ono je i vise nego pozitivno i svima oko mene ih preporucujem...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Member Avatar korisnika balsa
        Na forumu od
        Feb 2003
        Poruka
        542
        Ili komšija više plaća bojler, ili mu je toplije u stanu, ili on greje sve pristorije, a ti samo neke, ili mu slabije dihtuju prozori... Tvoja i njegova grejna tela su u suštini ista, a koliko električne energije potrošite, toliko toplotne dobijete.

Member
        Na forumu od
        Jul 2004
        Poruka
        49
        Tako je. Ne trosi grejno telo energiju, nego objekat.

Za pokretaca teme:
        -najjeftinije za ekploataciju je jos jedna TA koja preko tajmera koristi samo nocnu struju. Takodje ni ulaganje nije preveliko.
        -zatim kvalitetna invertorska klima. Sada i japanske mozes uzeti za 500e. Skupo prilikom kupovine, trazi redovne servise, ali malo trosi (uglavnom dnevne, skuplje struje) i koristi i leti.
        -konvektori su ok, lepo izgledaju, nisu preskupi ali trose skupu dnevnu struju. Bosch su skroz ok,a imas i za 40-50e nekih noname, malo su deblji i ruzniji od Bosch-a i Glamox-a.

Da li cele sezone u toj prostoriji imas problem ili samo ovih dana kad je bilo -15? Takvih dana ima relativno malo. Nekad za 4-5 godina u nizu ni jedan.
        Menjao dlalic : 01.02.2017. u 10:08

VIP member Avatar korisnika NShappy
        Na forumu od
        May 2004
        Poruka
        3.010
      10. Moja mašina
        • CPU: i5 2500K, hlađen nekim CoolerMaster tornjem sa ventilatorom i rebrima
        • MoBo: Asus P8 P67-M PRO
        • RAM: 2x4GB Kingmax
        • VGA: Radeon HD5670
        • MON: Samsung 971p
        • HDD: Samsung 850EVO, 120GB + Samsung F3 1TB
        • OPT: Neki Samsung
        • Case: Neki Chieftec
        • SND: Naim NAC-N 172 XS + NAP 155 XS, Neat Motive 2
        • LAP: Fujitsu Lifebook
        • TV: Sony KDL-43W805
        • Ostalo: Konfekcija, uglavnom Logitech, Kinezi...
      11. Citat Citiram korisnika: Twi$teR Pogledaj poruku
        Ova hladnoća me je naterala da (do)kupim još neko grejno telo, pored klima uređaja. Problem je u tome, što ne znam šta je trenutno najisplatljivije/efikasnije.
        Živim u stanu (potkrovlje) površine 70-ak m². Jedan deo stana greje TA peć i klima (12-ica), dok drugi deo, površine oko 20 m², greje druga 12-ica. Klime nisu inverterske i (za sad) nemaju ugrađene grejače, tako da mi nisu od koristi kad se temperatura spusti par stepeni ispod nule.
        Ovaj drugi deo stana (bez TA peći), iako dobro izolovan, zbog nedostatka grejanja, postane prilično hladan (oko 18-19°C). Ovaj deo je u stvari jedna prostorija/soba, ima jedan bočni alu prozor i dva (veća) Velux krovna prozora, svi dobro dihtuju.
        Želeo bih da (do)kupim neko grejno telo koje bi zagrevalo tu sobu kad je napolju veći minus, pa zbog istog, ne mogu da uključim klimu. Na proleće planiram da u obe klime ugradim grejače, kako bi spremno dočekale iduću zimu.
        Ono što me interesuje je da li je neko od vas imao iskustva sa norveškim radijatorima? Vidim da su se sad pojavili i finski, francuski i koji sve ne tipovi radijatora, a koliko znam svi oni rade na istom principu, pretvaraju hladan vazduh (koji prolazi kroz njih) u topao. To su valjda konvertorske grejalice? Ako je neko imao ili i dalje ima ove radijatore, zamolio bih ga da iznese svoje utiske (učinak, potrošnja...) o njima.
        Video sam na netu konvertorske grejalice, Bosch Tronic od 2500W košta oko 11k dinara, a po specifikaciji je dovoljan da zagreje 20-28m² dobro izolovanog prostora. Dok npr. Glamox norveški radijator snage 2000W košta (u Rovex-u) 24k dinara. Ne znam zašto je tolika razlika u ceni, a oba uređaja valjda rade po istom principu? Takođe, vidim da postoje i neke mermerne ploče (tzv. Mermoterm) koje se zagrevaju, pa onda isijavaju tu toplotu, kao npr. TA peć, ali bez izduvavanja.
        Izvinjavamo se na malo dužem post-u, ali stvarno ne znam za koji vid grejanja na struju se odlučiti, a da ima najbolji odnos uloženog-dobijenog. Unapred hvala na pomoći.

Sent from Nexus 5X
        Svi termički električni aparati oslobađaju tačno onoliko toplote, koliko truje troše. Sem toplotne pumpe (gde spadaju i klima uređaji), svi ostali će dati 1kWh toplote, za 1kWh potrošene struje. Tu spada i TA peć, i kalorifer, i Norveški/Švedski/Francuski/Ruski/Kineski radijator, pa čak i obična sijalica sa užarenim vlaknom.

Za grejanje na struju, posle kvalitetno izvedenih toplotnoh pumpi (i fancy klima uređaja), sledeća po isplativosti je TA pećka koju puniš na jeftinu struju, a izduvavaš kada ti treba. Sve ostalo je isto, i razlikuje se samo po komforu korišćenja, i eventualno bezbednosti (na poslu smo zamalo imali požar jer se zapalio neki kung-fu-name uljni radijator).

Member Avatar korisnika Twi$teR
        Na forumu od
        Apr 2003
        Poruka
        946
      13. Moja mašina
        • CPU: Intel i5-4200U
        • RAM: 2x4GB DDR3
        • VGA: AMD 8870M 2GB GDDR5
        • HDD: Samsung SSD 840 EVO 250GB
        • OPT: BD-RE BU10N
        • Case: Laptop
        • SND: Pioneer VSX-921 & Jamo S426 HCS3
        • LAP: Dell Inspiron 17R 5737
        • TV: Sony Bravia 40V3000 & 32W706B | Bang & Olufsen MX7000
        • Ostalo: PS2 | PS3 | PS4 | PS Vita | Wii | Wii U
      14. Hvala svima na odgovoru.
        Ovih dana ću ići da kupim neki od tih radijatora. Verovatno ću uzeti ovaj Bosch Tronic. Ne znam samo zašto je tolika razlika u ceni između njih i Glamox norveških radijatora? Kao što sam već u prethodnom post-u napisao, Bosch od 2500W je oko 10-11k din., dok je Glamox od 2000W 24k dinara.
        Da li je konvertorska grejalica samo drugi naziv za norveški/francuski radijator ili postoji neka razlika?

Sent from Nexus 5X
        Menjao Twi$teR : 01.02.2017. u 10:13
        PSN ID: TwiSteR_85

Na forumu od
        May 2004
        Poruka
        3.010
      16. Moja mašina
      17. ^^ Jeste.

Al' sve 'oće da crkavaju. Nemam mnogo iskustva iz prve ruke, ali na poslu su nam Vailant-ove baš mnogo crkavale. A imamo i neke no-name domaće proizvodnje, koje iako ružno izgledaju, ni jedna još nije crka. A rade već 7-8 godina.

Kada otvoriš da servisiraš, vidiš da su unutra sve iste. Štapni grejači, i to je to.
        Menjao NShappy : 01.02.2017. u 10:21

Member Avatar korisnika ppredrag
        Na forumu od
        Jul 2005
        Poruka
        4.544
      19. Moja mašina
        • CPU: Ryzen R5 2600, LC CC-120 RGB
        • MoBo: msi B450-A PRO
        • RAM: 2x8gb Patriot Viper Steel
        • VGA: msi GTX970 OC Gaming
        • MON: LG Flatron L246WHX
        • HDD: SSD Samsung 840 EVO 250gb, Samsung f4 2Tb
        • Case: Fractal Design Arc Midi R2, Thermaltake toughpower 775xt
        • SND: Creative Soundblaster ZX, Xonar HDAV 1.3 Deluxe
        • TV: Samsung LE40C530, Samsung UE50ES6710
        • Ostalo: Steelseries Rival 110, SteelSeries 6GV2
      20. Ja ih imam nekoliko vec 7 godina i nijedna nije crkla

Member Avatar korisnika rzanac
        Na forumu od
        Apr 2014
        Poruka
        88
        Kod ELDI konvertora ( domaci proizvodjac koj to proizvodi vise od dvadeset godina ) ima stapnih grejaca ali zato ima i veliki broj metalnih ploca poredjanih jedan do drugoga a kroz njih prolaze grejaci...kada bi se sve ploce povadile i poredjale jedna do druge one bi pokrile veliku kvadraturu...zato su ovi konvertori i veoma efikasni jer na malom prostoru zagrevaju veliku povrsinu a potom ta velika zagrejana povrsina greje prostoriju...e sad zbog takve kobnstrukcije su malo deblji i veci, dizajn nije neki ali pouzdanost i efikasnost vrhunska...mogu da se kace na zid ali imaju i nogarice pa mogu da se postave bilo gde po potrebi...i ostali konverteri manje vise rade na tom principu samo sto su kod mnogih ploce male i manje ih ima...a kod nekih su samo grejaci i to je to
        Menjao rzanac : 01.02.2017. u 10:40

Member Avatar korisnika toxicm
        Na forumu od
        Jan 2012
        Poruka
        2.136
      23. Moja mašina
        • CPU: Intel Pentium G4560 / LC-CC-120
        • MoBo: Asus H110M-C
        • RAM: Kingston HyperX HX424C15FB/8 8GB DDR4 2400MHz CL15
        • VGA: XFX RX470 4GB RS Triple X
        • MON: Samsung T220
        • HDD: SSD CT250GB BX100 + WD500GB + 320GB
        • OPT: Pioneer 217D
        • Case: Chieftec LF-02B / Chieftec ELP-700S 700W
        • SND: Realtek HD
        • LAP: Lenovo ThinkPad R61i UV1DTCD
        • INET: DSL
        • Ostalo: WinFast TV2000XP Global TV/FM | Lenovo A536
      24. Apsolutno razumem da je 1kWh - 1kWh, ali znam par njih koji su prešli sa TA peći na ove norveške radijatore i koji me ubeđuju da im je račun za struju osetno manji, a stan podjednako topao. Isti stan, ista izolacija. Kapiram da ovi radijatori imaju precizne termometre i da se gase kad dostignu određenu temperaturu, ali i dalje mi nije baš najjasnije kako su (i da li su uopšte) toliko efikasniji u prenošenju toplote od TA peći.

Member
        Na forumu od
        Jul 2004
        Poruka
        49
        Citat Citiram korisnika: Twi$teR Pogledaj poruku
        Ne znam samo zašto je tolika razlika u ceni između njih i Glamox norveških radijatora? Kao što sam već u prethodnom post-u napisao, Bosch od 2500W je oko 10-11k din., dok je Glamox od 2000W 24k dinara.
        Marketing. Svi znaju za "cuvene norveske" radijatore koji "stede" struju.

Member
        Na forumu od
        Jul 2004
        Poruka
        49
        Citat Citiram korisnika: toxicm Pogledaj poruku
        Apsolutno razumem da je 1kWh - 1kWh, ali znam par njih koji su prešli sa TA peći na ove norveške radijatore i koji me ubeđuju da im je račun za struju osetno manji, a stan podjednako topao. Isti stan, ista izolacija. Kapiram da ovi radijatori imaju precizne termometre i da se gase kad dostignu određenu temperaturu, ali i dalje mi nije baš najjasnije kako su (i da li su uopšte) toliko efikasniji u prenošenju toplote od TA peći.
        Da su rekli da im je POTROSNJA manja, pa jos nekako da diskutujemo. Ali racun, nema sanse, lazu. Jedino ako su TA koristili skroz pogresno, kao obican kalorifer.

Member Avatar korisnika ppredrag
        Na forumu od
        Jul 2005
        Poruka
        4.544
      28. Moja mašina
        • CPU: Ryzen R5 2600, LC CC-120 RGB
        • MoBo: msi B450-A PRO
        • RAM: 2x8gb Patriot Viper Steel
        • VGA: msi GTX970 OC Gaming
        • MON: LG Flatron L246WHX
        • HDD: SSD Samsung 840 EVO 250gb, Samsung f4 2Tb
        • Case: Fractal Design Arc Midi R2, Thermaltake toughpower 775xt
        • SND: Creative Soundblaster ZX, Xonar HDAV 1.3 Deluxe
        • TV: Samsung LE40C530, Samsung UE50ES6710
        • Ostalo: Steelseries Rival 110, SteelSeries 6GV2
      29. Ne zauzimaju puno prostora, nema buke i ne dizu prasinu. Sem samog grejanja, to mi je bilo presudno da se odlucim za njih. Grejanjem sam zadovoljan, potrosnjom takodje.

Na forumu od
        May 2004
        Poruka
        3.010
      31. Moja mašina
      32. Citat Citiram korisnika: toxicm Pogledaj poruku
        Apsolutno razumem da je 1kWh - 1kWh, ali znam par njih koji su prešli sa TA peći na ove norveške radijatore i koji me ubeđuju da im je račun za struju osetno manji, a stan podjednako topao. Isti stan, ista izolacija. Kapiram da ovi radijatori imaju precizne termometre i da se gase kad dostignu određenu temperaturu, ali i dalje mi nije baš najjasnije kako su (i da li su uopšte) toliko efikasniji u prenošenju toplote od TA peći.
        *mjau**mjau**mjau*, puna je Srbija automobila od jedne ipo tone, koji troše 4-5l goriva, po gradu. Slična je priča.
        Menjao NShappy : 01.02.2017. u 11:20

Member Avatar korisnika Poštar
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        985
        "norveski radijator" je izmisljen termin za trzista poput naseg.

Strana 1 od 45 1234511 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •