Šta je novo?

[TROSTRUKA PREVARA] Umesto GTX 970 karte Ga-K8VM800m ploča i prljava jakna.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Učlanjen(a)
11.01.2011
Poruke
106
Poena
169
Izvinjavam se administratorima i moderatorima ako je tema na pogrešnom mestu, te će mi to oprostiti.
Juče sam poručio MSI Gaming kartu od člana Perpetual.
Stoji da je iz Kruševca.
Dobio sam paket na ime i prezime Slobodan Živković, Geteova 4, Zemun. Rekoh, možda je prodavao za nekog, platio i preuzeo.
Ono što sam našao unutra je za mali infarkt.
Stara AMD ploča i prljava prastara jakna.
Svestan sam da novac neću videti, ne verujem u mogućnost greške, pošto ovako izgleda ruganje prevarenom.
Imate li ovakvih iskustava i šta dalje?
Suma je 27000...

ja nemam sad vremena detaljno da opisem,ali cu malo kasnije. mene je juce prevario za 970 4gb...dobio sam stario kisobran prljavi duks i sl za oko 28.000 din....odmah sam juce podigao krivicnu prijavu i po nalogu javnog tuzioca sam dobio Nalog posti da posta ne isplati pare nego da pare meni vrati..kako mi u posti rekose za dan dva ce mi vratiti pare....

Obavezno je da trazite da se odmah nalozi stopiranje placanja. Ja sam to uspeo preko Viseg osnovnog javnog tuzioca u Beogradu. javicu detalje i javicu kad mi vrate pare iz poste tj postexpresa

Molio bih modetarore ako je potrebno da stave u prvi post moj komentar:

Obavezno krivicna prijava, obavezno da trazite da javni tuzilac nalozi da vam se vrate(to ima smisla ako reagujete istog dana tj odmah..ja sam u 11h dobio kisobran umesto 970 a vec do 15h sam imao odluku javnog tuzioca da posta tj post express vrate pare meni)

molim vas svi osteceni da se okupimo i da bude zajednicka tuzba..i kad mi vrate pare ostaje troskovi transporata juce, izgubljenih pola radnog dana i psihicki sok...
 
Poslednja izmena od urednika:
Jel oglas bio u sekciji ovih novijih oglasa, gde se prodaje kao na pijaci?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Da, u sekciji novijih oglasa.
Član je tu od 2006, sa istorijom uspešnih trgovina.
Zato sam i odlučio da kupim.
Dakle, biblijska ploča i prljava jakna.
 
To je takvo jaj*renje i pilicaranje da nema dalje... gadi mi se kad procitam tako nesto.
Ali samo da pitam jednu stvar, ne znam za druge ali ja praktikujem da kada kupujem nesto skuplje, pozovem kurira gore da saceka da otkutijam to nesto i uverim se da je to zaista ono sto sam i porucio, tek onda i platim... kako vi to zaprimate pakete a da prethodno ne proverite sta je unutra?
 
Ne može se proveriti paket dok se na plati, ne preuzme i ne otvori. Nema otvaranja.prevara.jpg

Ovo sam dobio...
 
mozda ti stigne jos jedan, sada pravi paket iz Krusevca? prosto mi je neverovatno da se neko ovako sa foruma "prevesla" :(
 
Za tu sumu pravac najbliži MUP, za to ide krivična prijava i oni će da ga gone (neka me ispravi neko ako sam pogrešio).
 
Pa nije bas pilicarenje, ozbiljna prevara iznos ipak nije mali...27000!
Mislim da se zezno, kako mi se cini do 15000 ne gone, za ovu sumu su vec duzni.
Prijavi to nadleznima.
 
Član sa mnogo dužim stažem od mene.
Ako je možda, ali možda greška, u šta sumnjam, javno bih se izvinio čoveku i učinio sve što mogu da ga operem.
Ovako mi ostaje samo da Zovem PEkspres koji neće uraditi ništa, i da prijavim policiji koja ne može da uradi ništa.
Adresa je ko zna čija i možda taj neko ni ne zna da je s njegove adrese poslato...
 
da li si pozvao clana telefonom i pitao o cemu se radi? nemoj mi reci da ni broj telefona nemas...
 
Na telefon se niko ne javlja, uključena govorna pošta.
 
Prodavca ne mogu dobiti.
Služba je Post Ekspres.
Platio sam otkupom.
 
Još da stavi sliku onog što prodaje, bar računa i garancije. Od takvih samo lično:mad:
 
Poslednje dve godine uglavnom mi pakete dovoze isti vozaci iz BEX-a i PostExpress-a i uvek pre nego sto zaprimim otvorim paket i proverim verodostojnost istog, jedan covek sto zivi u mom kraju a radi u PE ponese sa sobom i skalpel i po dafaultu odmah pocinje da sece selotejp sa kutije :)
Kako god zelim ti da resis ovaj problem sto pre u krajnjem slucaju iznos je preko 15000rsd prijavi nadleznima.
 
Ne znam kako to otvarate pakete.
Otkako znam za sebe, kažu da to nije po propisu i da se ne može otvarati. Sve službe.
Naravno da bih otvorio da vidim...
 
5.000 je limit za gonjenje po sluzbenoj duznosti, ne 15.000. Prijaviti odmah policiji, nema tu neke dileme sta se desilo - paket poslala druga osoba, telefoni nedostupni, klasican scenario.
 
Ne javlja se ni na broj koji ja imam, niti na ovaj drugi koji je nadjen u oglasima...
Ništa, odoh u MUP, da odradim što je do mene...
Kao da imam ozbora...
 
Srećno.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Jos jedan decko sa foruma (moj drugar) dogovorio kupovinu gtx970 od pomenutog coveka, sad sam ga zvao, rekao mu da ne preuzima paket..

Sent from my Galaxy S7 using Tapatalk
 
Mogu lako da ga nadju,samo ako hoce. Treba otvoriti temu sa nickom korisnika i mestom (KS), mozda je neko iz KS saradjivao s njim i zna gde zivi.
 
Poslednja izmena:
Sreca pa si video!
 
Godinama pravljen profil da bi zeznuo nekoga, ladno planski.

Ko zna koliko ima sličnih profila....
 
Ja bih na tvom mestu zvao i broj sa adrese iz Zemuna. Kontaktiraj i nekog advokata ako nema vajde od onih iz MUP-a, ići će tim putem daleko brže jer će ga Sud odrati ukoliko se ne odaziva.

Žao mi je što ti se ovako nešto desilo iz mog grada (ako je uopšte iz Kruševca), ali puno sreće da dobiješ i isteraš ovo do kraja. Idući put ili aktivirajte nekog iz mesta odakle kupujete ili prežalite ~1,5-2k dinara za autobusku kartu.
 
Cena je vec maximalno snizena, ne bi bila ni ovolika da je nisam dobio na poklon ali ipak Nvidia 1080 pokazuje mnogo bolje performanse tako da ova ode na dobos : )

LOL :D Meni bi već ovo bilo sumnjivo.
 
Da li postoji neka mogućnost da mu se blokira isplata u Pošti ako već nije? Probaj da nazoveš kontrolora u Pošti koja šalje Post Express i objasni situaciju, ili idi lično.

https://forum.benchmark.rs/member.php?14676-Perpetual

Još je u nalogu blokirao da se vidi Activity... Sad može biti i krađa identiteta tako što pre kod pandura...
 
Kontaktiraj post expres i kazi da si prevaren, da stopiraju novac. U medjuvremenu idi i prijavi slucaj. Pa vidi dal hoce da pojure osobu koja hoce da podigne otkup.
 
Ovo je tuzno stvarno, koliko sam stvari kupio preko kp, preko foruma nisam, ali opet preko oglasa, i hvala Bogu nikada ni najmanji problem...ne razumem kako pojedinci uopste nemaju ni trunke obraza, i kako su spremni na razne prevare.. jednostavno ne mogu da shvatim takve osobe..

Pravac sup, saznace se ko je i odakle brzo..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno