Šta je novo?

Problem sa RAM memorijom

Učlanjen(a)
29.09.2010
Poruke
111
Poena
170
Imam neobičan (ili možda samo meni čudan) problem sa RAM memorijom koju sam nedavno kupio sa Alija. U pitanju su 4 modula po 2GB. Međutim kad ih stavim i pokušam da podignem sistem, na sedmici se zamrzne nedugo posle pojavljivanja početnog ekrana, a na osmici zamrzne već pri podizanju. Probao sam i da testiram sa memtest86+, i test krene da bi se blokirao posle nekoliko minuta. Kad tako blokira računar ne reaguje ni na šta osim fizičkog gašenja preko dugmeta (kad ga držim desetak sekundi).
Čudno mi je to što ukoliko izvadim jedan modul i ostavim 3x2GB sve radi normalno i potpuno prolazi memtest. I to bilo koji modul iz bilo kog slota. Čak i ako umesto te nove memorije stavim u jedan slot staru od 1Gb isto radi normalno, znači sa 7GB RAMa I to isto u bilo kom slotu.
Ploča je iz profila, ASUS M3A78 i po specifikacijama podržava do 8GB i maksimalno 2GB po slotu. Novijeg biosa nema.
Ne znam da li sam konfuzno ili jasno objasnio, a interesuje me da li je problem do ploče, napona (u biosu ne može da se podešava napon za ovu memoriju, samo AUTO), ili može da bude problem sa memorijom, iako sve kombinacije sa 3x2GB rade. Inače, programi memoriju prepoznaju kao Nanya, i trebalo bi maksimalan napon da bude 1.8 V.
 
mozda update bios-a..ocigledno je problem kad je u pitanju 8gb.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Probaj da podignes CPU-NB za +0.05V (+50mV), pa pokreni test ponovo.
 
Samo da se zahvalim Ostoji. Uspelo je sa podizanjem napona, uz ručno podešavanje latenci u BIOSu. Prolazi memtest i za sada radi normalno.
 
Nazad
Vrh Dno