Šta je novo?

Duocom?

Imam samo jedno ali veoma pozitivno iskustvo sa ljudima iz te radnje.

Uzeo sam greskom format ssd-a koji nije mogao u moj laptop(uzeo ssd pre laptopa) i posle 10ak dana kad je stigo laptop i ja video da nema slot zvao ih, ponudili i povracaj novca i zamenu, a stajao kod mene 10 dana.

A prethodno preporucili odlican ssd.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jesu, oni su ok

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Jesu kul kada treba da uzmu pare, sem dok ne dodje do resavanja reklamacije. Crkla mi je GB 7950 posle 2 godine i 8 meseci koriscenja, odnesem, oni posle 2 nedelje kazu da je reklamacija opravdana, i da cu dobiti drugu - hteli su da mi daju polovnu 7970 uz preostala 4 meseca garancije (?!) - u fazonu "Koristili ste graficku 2 godine i 8 meseci, sta biste hteli, da dobijete novu uz novu garanciju; evo sad vam dajemo 7970, kao jaca je, jos ste i dobro prosli"
Srecom da znam svoja prava sto se zastite potrosaca tice, pa sam im tako sastavio jedno lepo ljubavno pismo, da su me zvali posle 2 dana i vrlo ljubazno pozvali da dodjem da preuzmem novu Asus R9 380 4 GB, uz novu garanciju od 3 godine.
Hvala lepo, ali od njih vise ni aspirin.
 
Kupio par ventilatora i termalnu pastu od njih. Dali su mi da probam ventilator na eksternom napajanju da utvrdim kako se cuje, par komada i uzeo one koji su mi se dopali.
 
kupio davno grafu kod njih, ostavio im 2 tadasnje plate, totalno nezainteresovani za bilo sta...
 
garancija

Stormbringer, mozes li da citiras clan zakona u vezi sa tom novom garancijom?

Izvinjavam se zbog upada.
 
Naravno:


http://paragraf.rs/propisi/zakon_o_obligacionim_odnosima.html

U Članu 503. stav 2 Zakona o obligacionim odnosima piše:

(1) U slučaju manje opravke, garantni rok se produžava onoliko koliko je kupac bio lišen upotrebe stvari.

(2) Međutim, kad je zbog neispravnog funkcionisanja izvršena zamena stvari ili njena bitna opravka, garantni rok počinje teći ponovo od zamene, odnosno od vraćanja opravljene stvari.
 
Zvali me iz duocom nemaju nego mozda 2 monitora na stanju, na benchu isto nema, sta je ovo nestasica monitora...
 
Kupovao sam brdo komponenti kod njih, vrlo su korektni, i sa cenama, i sa uslugom.

Čak su mi i jednom u njihovom servisu spasili ploču tako što su ispravili pinove.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
A jer bi tu neki i puš...nje za 2-3% marze?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uzeo sam monitor u Monitor doo i na sajtu pise 3 god garancija. Stigne meni monitor i na garanciji pise 2 godine. Ko tu koga? Sta da radim?
 
ja sam sastavio kod njih 2 racunara i oba dan danas rade :) sto se njih tice skorz pozitivno iskustvo.
i oni su za preporuku sto se mene tice.
 
Uzeo sam monitor u Monitor doo i na sajtu pise 3 god garancija. Stigne meni monitor i na garanciji pise 2 godine. Ko tu koga? Sta da radim?

Bar si dobio garanciju. Ja 2015. porucio 3 komponente iz Emmi i dobio sipak od garancije. Dosla za jednu, za ostalo nista. Zvao call centar, pravili se blesavi. Od njih vise ni za djabe.
Zovi radnju i objasni situaciju. Ako se prave blesavi, imas pravo da vratis robu, ako si porucio na kucnu adresu.

A u duocomu sam davno uzeo HAF912 pljus i jos nesto. Bili su oke.
 
Poslednja izmena:
ja sam sastavio kod njih 2 racunara i oba dan danas rade :) sto se njih tice skorz pozitivno iskustvo.
i oni su za preporuku sto se mene tice.

Realno, koliko je ovo korisno? Da li je njihova zasluga što računari rade? Da li je to nešto iznad očekivanog? Mislim, da li su ih oni proizveli pa su zaslužni što mašine još rade?

Prilična većina trgovaca je prijatna i nasmejana kad oni uzimaju pare, jedino važno pitanje je kakvi su kad treba da ih vrate.

Jedine dve bitne stavke koje nekome mogu da pomognu su 1. koliko su spremni da izađu u susret kod nekih stvari prilikom kupovine (što u principu nisu u obavezi da urade, stvar je njihove dobre volje) i pokušaju da ne zavaljaju neko đubre i 2. šta kad crkne to što si kupio. Da li će da te zavlače kao Strombringera, ili će u nekom drugom slučaju da furaju svoje tumačenje zakona dok mušterija ne izgubi živce i situacija postane neprijatna za obe strane?

A to što je neko bio nasmejan kad si kupio vent kod njega, zar je to baš tolika retkost u Srbiji, da bi to bio presuđujući faktor pri kupovini?

Bar si dobio garanciju. Ja 2015. porucio 3 komponente iz Emmi i dobio sipak od garancije. Dosla za jednu, za ostalo nista.
Ovo sam i ja primetio kad su mi poslali HDD. Moraću da ih zovem.
 
Poslednja izmena:
U slucaju reklamacije u emmiju, preko call centra samo izdiktirate broj porudzbine a racun i garanciju vam ne traze jer verovatno sve imaju u sistemu.
 
Duocom

Ja sam prestao da kupujem kod njih kad su me ispalili za HDD. Nazvao, narucio, sacekao par dana, oni me nazvali da je disk stigao, ja otisao u roku od odmah, a oni ga prodali drugom. Bezveze se cimao do njih. Dobro, desi se, ali onda ponudi musteriji da mu posaljes na kucnu adresu za dz jer si ga izvozao. Njihova ponuda je bila: "Jedino da ga opet narucimo, pa da dodjete". Gazda se ogradio uz reci: "Nisi samnom pricao" i prekoran pogled za radnika koji je prodao rezervisan disk bez provere kome ga prodaje.
 
I ja sam svoj sadasnji tamo sastavljao, ali opet je u pravu covek - gleda se samo kako se resavaju reklamacije, sve ostalo je manje bitno.
 
Ne resavaju oni rma, nego prosledjuju ovlascenim servisima. Pogotovo za skuplje stvari.
 
Naravno da ne resavaju, ali mogu da pomognu - npr. meni su u Monitoru zamenili monitor koji nije hteo da se upali 7 dana posle kupovine - mogli su se praviti ludi i ici redovnim putem, ali su pogurali stvar i ekspresno sam dobio zamenu.
 
Zvao monitor i kazu ta garancija je nebitna jer se ide preko serijskog broja, ali ce ipak napraviti novu garanciju i poslati.
 
Pusti ti njihovo "nebitna", tebi ce praviti sutra problem ako se nesto desi, samo crno na belo.
 
Takodjer moram da pohvalim monitor i sa uslugom i sa cjenama.
 
Да, Монитор је олд скул, ја сам тамо пазиривао још од 2004 или тако нешто. Често имају добре компоненте по добрим цијенама. Никада ништа код њих што сам купио се није ни кварило ако се добро сјећам. :)
 
Zvao monitor i kazu ta garancija je nebitna jer se ide preko serijskog broja, ali ce ipak napraviti novu garanciju i poslati.
Meni su iz WinWin-a tako 3 puta slali garanciju za napajanje. Uvek je nešto falilo (potpis, serijski broj, pečat...). Na kraju sam odustao. Nisam mogao više da čekam kurire. A svaki put su obećavali da će sve popuniti...
 
Na web sajtu lažno reklamiraju garanciju od 36 meseci na uređaje, koju ne uvažavaju, već se pozivaju na garanciju od 24 meseca.
 
Nazad
Vrh Dno