Šta je novo?

Preporuka za a/v reciever i zvucnike

Dusan K

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
03.07.2002
Poruke
3,180
Poena
720
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 5600, Noctua C14S, 2x Noctua NF-A14
Matična ploča
B550I AORUS PRO AX
RAM
2x16GB Kingston 3600MHz
GPU
Asus TUF 3080 10GB
Storage
Adata SX8200 Pro M.2 512GB, Lexar NM710 2TB, Western Digital Green 2.5 2TB
PSU
Corsair SF750
Kućište
Cooler Master NR200P
Monitor
Philips 65PUS7354
Pristup internetu
  1. Optički internet
Konacno cu, prelaskom u novi stan, posle jako dugo vremena biti u situaciji da ima smisla sklapati neki ozbiljniji sistem. Prostor ce biti oko 35 kvadrata, kvadratnog oblika, tako da sa te strane nece biti ogranicenja. Primarna svrha je home entertainment (nece se ici iznad 5.1 sistema), ali se svakoga dana vise sati vrti i neka muzika, pa ne bih ni to potpuno zapostavio.

Razmisljam da krenem od A/V receivera i para bookshelf zvucnika, koji bi se kupovinom drugog para prednjih (floorstand) preselili pozadi.

Pocetni budzet je ~700eur, eventualno i nesto malo vise (ukoliko me nesto bas zainteresuje).
 
Hvala na predlogu, zvucnici su veoma interesantni, idu na shortlistu. Da li znas gde ih je moguce kupiti (ne nalazim ih po oglasima)? Moze i na PM :)

Receiver... OK je kao backup opcija (koje ima prakticno svuda u domacim maloprodajama). Gledam i dalje, zainteresovali su me ovi novi Denon, jedino sto su dosta skuplji (za razliku u ceni mozes maltene i zvucnike da uzmes). Da li je neko imao iskustva sa njima (X1300/2300)?
 
Imaš kod player-a neke setove npr. Wharfedale DX 1 HCP 5.1 doduše u inozemstvu se već pojavio DX-1SE što je novija verzija ovoga a košta isto ili malo više.
Imaš i Wharfedale Crystal CR-30.5 System set 5.0 koji je možda pogodniji za muziku. I kod 4audio ima nekih kompleta zvučnika, uglavnom tu negde oko 500e.

Ili ovako kako je preporučio peja, sklapaš sam svoj komplet, samo što bih odmah uzeo i neki centralni zvučnik a posle brinuo o surround/subwooferu
 
Hvala na savetu, ipak bih isao na "sklopljeni" komplet. Jedino sto vise citam, sve manje imam ideju od cega da krenem :)
 
Nazad
Vrh Dno