Šta je novo?

[Video Recenzija] MS Industrial BLACK WIDOW - Fractal Design klon za 50€!

vladimirdowla

Slavan
Učlanjen(a)
03.03.2011
Poruke
3,463
Poena
270


Pozdrav svima još jedared, evo ga jedan review nastao u saradnji sa Benchforum zajednicom, tačnije zahvaljujući kolegi Maretu (MareBGD) sa ovog foruma. Čovek je organizovao kod uvoznika da mi pošalju dva kućišta na test, moja želja je bio ovaj Black Widow. Nadam se da nisam omanuo, na vama je da procenite :).
 
Poslednja izmena od urednika:
Svaka cas za video,jedva cekam za Titan.
 
Odlično kućište i odličan video. :)

Nije FD klon, jedina sličnost je vizuelna, tj. samo front panel je donekle prekopiran i to je sve, ostalo nije ni približno isto. Na stranu kvalitet izrade, završna obrada i sl. gluposti, FD R5/Define S nudi mnogo više, ali i košta više.
Tačnije, veoma je jeftino u odnosu na ono što nudi, a to je na prvom mestu izuzetna podrška za radijatore vodenog hlađenja, rezervoare, vodene pumpe...jeftinije kućište sa takvim mogućnostima ne postoji.
 
Jedno pitanje
Imam MS BW i posto vise modela deli iste "kaveze" "stranice" i tako to, zanima me ako bi mogao da probas da li moze od winstona stranica sa prozorom da se stavi na BW

Kupio bi Winstona ili neki jeftiniji Ciclop jer su isti, samo zbog stranice da je uzmem :)
greota da secem moju stranicu ako ne moram...
 
Super je test odrađen, nadam se da ćemo smisliti još nešto uskoro.
 
Drago mi je da ti se dopalo, ja sam takođe vrlo zadovoljan. Sviđa mi se minimalizam i neki detalji koje ovde na BW nisam video npr. USB hub na vrhu kako oko portova ima tanku hromiranu liniju. Mnogo elegantnije izgleda kad se ne vidi onaj metal od samog konektora.
 
Imam Ms Falcon, drug ima Ms Titan, samo cu reci da su oba kucista odlicna.
Titan je kao neka unapredjena verzija falcona, ima udubljenja za fan kontroler, malo vise fensi filtete sa onim klik-klak montiranjem i bolji pristup ventilatorima zbog toga i visi cpu hladnjak staje u Titana.

Takodje, na titanu gore staju 2x14 a na falconu 2x12 gore.
Oba kucista su odlicna za taj, a po meni i veci, cenovni rang.

A tebi dowla sve najbolje i samo nastavi sa ovim recenzijama, nama najvise znace ove stvari kojih nema puno po inostranstvu pa samim tim i nema recenzija.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
^
Koje bi preporučio, Falcon ili Titan?
 
Titan je po meni definitivno bolji, jedino me brine koliko ce filteri na njemu trajati tj. Koliko je izdrzljiv taj "klik" mehanizam.
Funkcionise tako sto na jednoj ivici pretisnes pri sredini te ivice i on izadje/udje, isto je i odozgo i gore i ventilatori su bas pristupacni kad se sklone filteri.

Na falconu prednji filter je vezan za prednji panel kucista i da bi se skinuo mora ceo panel da se otkaci, a gornji je mreza na magnet, mogu je slikati ako te interesuje. Kod falcona ima s gornje strane metalna mreza(u sklopu kucista, ne filter), pa se ventilatori moraju vaditi kroz kuciste sto je malo nezgodnije pogotovo ako je neki veliki cpu hladnjak u pitanju, ali je izvodljivo.

Titan je po meni logican izbor, jedina mala briga je taj mehanizam, razlike sam se potrudio da detaljno objasnim u ovom i u prethodnom postu.


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Meni ovo na Titanu deluje dosta kvalitetno urađeno, ako ne budeš skidao svaki dan, već svakih par meseci mislim da ne bi trebalo biti problema sa tim mehanizmom. Na kraju krajeva, čak i ako se pokvari uzmeš novi Titan za 35€ :D :D :D
 
Englez je impresioniran ovom belom verzijom, koja btw kod njih nema ni sve ventove.

 
I KitGuru je odusevljem belom verzijom Falcona, otvorio sam temu u podforumu kucista za to :D

9/10 ocenu su dali Falconu

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
^ kao i svi do sada koji su kupili neko od slicnih proizvoda iz MS ponude(Widow,Titan,Cyclops,Winston itd..).

Za male pare odlicno kuciste.
Nisi pogresio sa kupovinom.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno