Šta je novo?

Core i7 7700K Overcloking

Villy_Da_Man

Slavan
Učlanjen(a)
28.02.2005
Poruke
2,293
Poena
390
Uzeo sam cpu, ali ga nisam još ubo u plojku.


Pre toga par pitanja...

Koliko mogu da pržim sa naponom? Imam Predator 240 push/pull

Ima li moja ploča (i z170 chipset) neki ograničavajući faktor za nove Kaby lake procesore po pitnaju oc?

Hvala
 
Prvo treba da flesujes najnoviji bios za tvoju plocu.
Sa naponom ides sve dok imas stabilnost (oko 1.35V ili malo vise,zavisi od primerka cpu).
 
BIOS je naravno flešovan.

Zanima me najveći napon za predatora i ograničenja z170ice.



Pitanje za iskusnije OCere, koliko je opasno da ga držim na 1.4V 24/7? Hoće li se stvarno degradirati?
 
To ne moze niko da ti kaze koji je maximum dok se neproba u praksi.
A 1.4V svakako ubija cpu.
 
Kaki bre 1.4v ubija,mozes komotno na toj vodi,znaci opusteno moze da radi na tom naponu,sve moje CPU-ove sam drzao na 1.4+ pa im nista nije i ljudima kojima sam prodao i dan danas ih voze bez problema ;)

A sto se tice ogranicenja to sam moras da vidis dokle ce,znas samo nebo je granica a od tebe zavisi koliko ti treba i koliko zelis veliki OC pored i najvaznijeg dela koliko je dobar primerak

Inace srecna kupovina :)
 
Poslednja izmena:
Przio sam kaby lake dva komada do sada, ali su bili sve 7600K. Generalno oko 1.35V max je dovoljno za 5GHz pod uslovom da mozes da ga ohladis. Nije pitanje kvaliteta hladnjaka koji koristis, vec kako je zalepljen IHS na procesoru. Ako je dobar, onda je i hyper 212+ dovoljan da drzi do 80C u stress testovima, ali ako je krs onda ni custom loop sa 360mm radijatorom ne pomaze. Delid je jaaako pozeljan za max OC. Od napona 1.45V max za vcore, 1.25V za vccsa, 1.2v za vccio, za ddr4 mozes da przis i do 1.7V ako to zelis, ali za ok latencije i 3400MHz je dovoljno oko 1.45V. Generalno ako ne uspe 5GHz sa 1.4V, spusti za 100MHz i uzivaj. Brza memorija jako pozeljna za max performanse, bolja od 3200MHz i CL15.
 
BIOS je naravno flešovan.

Zanima me najveći napon za predatora i ograničenja z170ice.



Pitanje za iskusnije OCere, koliko je opasno da ga držim na 1.4V 24/7? Hoće li se stvarno degradirati?

Ma vozi ga brate sha ima da pitas znas i sam,a i pokazat ce ti se u praksi svakako,btw million ti vec proslo kroz ruke zar ne!:)

Przio sam kaby lake dva komada do sada, ali su bili sve 7600K. Generalno oko 1.35V max je dovoljno za 5GHz pod uslovom da mozes da ga ohladis. Nije pitanje kvaliteta hladnjaka koji koristis, vec kako je zalepljen IHS na procesoru. Ako je dobar, onda je i hyper 212+ dovoljan da drzi do 80C u stress testovima, ali ako je krs onda ni custom loop sa 360mm radijatorom ne pomaze. Delid je jaaako pozeljan za max OC. Od napona 1.45V max za vcore, 1.25V za vccsa, 1.2v za vccio, za ddr4 mozes da przis i do 1.7V ako to zelis, ali za ok latencije i 3400MHz je dovoljno oko 1.45V. Generalno ako ne uspe 5GHz sa 1.4V, spusti za 100MHz i uzivaj. Brza memorija jako pozeljna za max performanse, bolja od 3200MHz i CL15.

+1:)

BTW evo primera;)
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    260.8 KB · Pregleda: 212
Poslednja izmena:
Hvala ljudi, dakle bezbedno 1.4... Jeste prošlo puno cpuova, ali sad žena, deca, pa nema baš puno menjaže narednih godina.

Elem delid će pasti, jer sam naručio onaj alat na casekingu sa lm pastom, pa dok ne dodje, na holdu je.

Što se tiče ograničenja, nisam mislio na OC ograničenje cpu, nego kao što sam napomenuo, ploče i čipseta, tj daje li Z270 neku prednost u odnosu na Z170?

EDIT: Hebem li ti muku, 5.4 :D
 
Poslednja izmena:
Z270 donosi bolju podrsku za skladista, inace sto se tice OC opcoja Z170 i Z270 isti djavo. Samo gledaj da ima krstenih 8 faza zbog cistijeg napona, pre nego grejanja.

Ozbiljno dogurao do 5.4GHz ili sam ja lose protumacio ? :)
 
Ako je solidan primerak, moze i bez delida. Hyper 212+ lagano hladi 7600K na 1,35V, procesor ide do 77C, a sam hladnjak je hladan, toplotne cevi tik do procesora, hladne takodje. Ima da se zezam malo da probam da ohladim 5Ghz sa stock Intel hladnjakom :d
 
Napisao je da je već naručio delider, tako da mu čerečenje ne gine. Delidovan sa Predator hlađenjem...1.4V neće ni da oseti. :)
 
Ima da radi na 50C, mozda i nize zavisno od sobne i provetrenosti :D
 
Ako je solidan primerak, moze i bez delida. Hyper 212+ lagano hladi 7600K na 1,35V, procesor ide do 77C, a sam hladnjak je hladan, toplotne cevi tik do procesora, hladne takodje. Ima da se zezam malo da probam da ohladim 5Ghz sa stock Intel hladnjakom :d

Gospođo sakloni! :eek:

Ako ode preko 60C, onda će na oglase...
 
Nisam mogao da čekam da dodjem u Srbiju, pa sam uzelo plojku, ram i noctuu D15 ovde :d

Elem, za sad ide na 5GHz okruglo na GA-Z170 ploči uz 1.3V i ram na 2400 (uzeo najobičniji, pa će polse na doboš).

Na 1.4V Sistem se budi na 5.2 i diže sistem, ali puca. Kuler ne može da ohladi cpu krastavac a plus koristim i integrušu.

Nadam se će Predator uspeti da popravi stanje, pogotovu što ga nisam skalpirao još :)

Jako, jako zadovoljan :)

SS uskoro

EDIT: Zab da napišem da mi temp jezgara jako variraju (vrv zbog heatspreadera) i po jezgru idu od 70 do 90C, tj ima razlike od 20C po jezgru, što mi je malo čudno.


BItno mi je da ima potencijal, pa sad mogu mirno da spavam i čekam da se vrnem u Srbiju :D
 
Poslednja izmena:
Da to je klasika. Imas guide koji je srocio ASUS za OC Kaby Lake. Treba temp da bude manja od 65C za nize napone i za to je obavezan skalp i bar Noctua NH-D15. Ima skalp da spusti temp za bar 15C. Drugo nabavi ili Thermal Grizzly Conductonaut ili Cool Laboratory Liquid Pro ili Ultra tecne metale za ispod IHS-a, kad si vec tamo :D
 
Ne treba mi guide. Ovo je temp konfa, jer samo samo hteo da proverim domet cpu-a. Ipak je mart daleko. Vrv cu sve rasprodati ili doneti u Srbiju... Bukvalno sam iz dosade kupio

Nisi video,1 gore sam napisao da sam porucio delid i lm sa case kinga. Inace ovaj d15 je tezak shit od kulera... Phanteks je jos uvek, po meni, nesto najbolje syo se od vazdusnih hladnjaka moze staviti na cpu...
 
Poslednja izmena:
Lepa tema, nema šta.

Pitanje za pokretača teme : zašto čekaš da dođeš u Srbiju da bi sve to odradio, tu nemaš kućište pa si kupio samo procesor + delid kit?

Na 5.4 GHz mislim da neće moći... 5.2 je dosad bilo najviše što se izvuklo, na vazduhu naravno.

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Da si čitao, video bi da će biti hlađen EKWB Predator kulerom. A to da li taj primerak može na 5.4GHz ili ne, niko ne može da tvrdi dok ne proba.

5.2GHz može biti limit bez obzira na tip hlađenja, napon ili temperaturu.
 
Da si čitao, video bi da će biti hlađen EKWB Predator kulerom. A to da li taj primerak može na 5.4GHz ili ne, niko ne može da tvrdi dok ne proba.

5.2GHz može biti limit bez obzira na tip hlađenja, napon ili temperaturu.
Da tu si u pravu. Tačno je to što kažeš.

Mada, sa tim hlađenjem verujem da će možda i 5.5 do 5.6 Ghz biti moguće, videće se kako je dotični primerak raspoložen za overkloking.



Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Lepa tema, nema šta.

Pitanje za pokretača teme : zašto čekaš da dođeš u Srbiju da bi sve to odradio, tu nemaš kućište pa si kupio samo procesor + delid kit?

Na 5.4 GHz mislim da neće moći... 5.2 je dosad bilo najviše što se izvuklo, na vazduhu naravno.

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk

Ovde imam laptop. Uzeo sam cpu jer 100e jeftiniji nego kod naših "madjara". Ploču, memaru i ovu šuntavu d15icu sam uzeo samo da probam domet cpu. Sve je bilo na kutiji i na 2.5" hdd iz laptopa. Main konfa je u Srbiji, ovde su mi laptop i ps4 dovoljni. Ploču sam već zavaljao, ostali su mi samo d15ica i ram.

Dao sam otkaz ovde, pa se vraćam u Srbiju definitivno krajem Marta i tad ubadam cpu. Delid i lm pro stižu u Srbiju, ne ovde... Ovo sam samo iz dosade radio.

P.S. Nz odakle ti te brojke 5.4-5.6... To nije realno za 24/7
 
P.S. Nz odakle ti te brojke 5.4-5.6... To nije realno za 24/7

Pa trebalo bi da bude, uz kvalitetno vodeno hlađenje. Na vazduhu svakako da ne može više od 5.1 do, eventualno, 5.2 (i to ako baš je dobar primerak).
 
Pa trebalo bi da bude, uz kvalitetno vodeno hlađenje. Na vazduhu svakako da ne može više od 5.1 do, eventualno, 5.2 (i to ako baš je dobar primerak).



Ja mislim da si ti nešto pobrkao lončiće :D
 
Kosta profesionalac, on bi to poterao na vodi do 5.6ghz. 100%.
 
Ko zna, možda bi ga stvarno ukenjao takav primerak. :D
 
Da se pogode zvezde i da zapravo kupi i7 i da jos dobije takav jos nevidjeni primerak. Ne bi umeo da ga OC :D
 
Nazad
Vrh Dno