Šta je novo?

Canon sx230HS ili nesto drugo

paparazzo

Slavan
Učlanjen(a)
16.02.2006
Poruke
339
Poena
320
Trazim aparat do 200 eura (plafon 250) pa sam naisao na ovaj model canona i citah po netu dobre testove za njega, da je kvalitet slike veoma dobar, otprilike bestbuy varijanta. I hocu da pitam i vas ovdje da li ima nesto bolje za ove pare da se premisljam? Nisam kazao, canon mi je dostupan za 183 eura (sa sd karticom 4 Gb) ovdje kos nas u CG

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
SX230 HS je 5 godina star model.

Ja sam prošle godine kada sam prešao na MILC, prodao svoj SX240 HS u stvarno odličnom stanju sa svom opremom za nekih 50-60€ ako se dobro sećam.

Suludo je dati tolike pare za SX230. Taj stoji u radnji godinama, ko zna u kakvom mu je stanju baterija.

Ako baš želiš aparat tog tipa, imaš Canon SX610 HS za te pare, a on mu je nekoliko godina mlađi naslednik. (SX230 (2011)->SX260 (2012)->SX280 (2013)->SX600 (2014)->SX610 (2015)->SX620 trenutni model)
 
Poslednja izmena:
SX230 HS je 5 godina star model.

Ja sam prošle godine kada sam prešao na MILC, prodao svoj SX240 HS u stvarno odličnom stanju sa svom opremom za nekih 50-60€ ako se dobro sećam.

Suludo je dati tolike pare za SX230. Taj stoji u radnji godinama, ko zna u kakvom mu je stanju baterija.

Ako baš želiš aparat tog tipa, imaš Canon SX610 HS za te pare, a on mu je nekoliko godina mlađi naslednik. (SX230 (2011)->SX260 (2012)->SX280 (2013)->SX600 (2014)->SX610 (2015)->SX620 trenutni model)
Taj 610 nije aparat u klasi sa ovim 230. Ne treba mi nesto posebno velik zum, ali trazim aparat sa mauelnim podesavanjima i prvenstveno sa kvalitetnim jpg-om. Recimo model sx270 hs koji je model iz 2013 kosta u istom shopu 257 eura, on je iz 2013 i ne vidim da je canon ispratio kasnije tu klasu. To gledam kao sto rekoh, ne prvenstveno zbog velikog zuma, vec zbog mauelnih komandi i dobrog back-illuminated CMOS senzora

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Taj Olympus je takođe 6 godina star model, iskreno u eri 4K uzeti nešto što snima 720p, ima 10MP senzor (mada veći nego u većini kompakta) i platiti za isti 270€...

Za Canon posle 270/280 nisu više nastavljali tu seriju, 6xx je zamena, mada su išli na smanjenje cene.

Kao neko ko je godinama imao SX240/260 (tj. još uvek imam SX260 koji godinu dana nije izašao iz fioke), ako ne želiš i ne treba ti veliki zoom, zaobiđi i juri nešto sa većim senzorom.

Iskreno, ako u CG jedino imaš izbor aparata koji su 5-6 godina stari, sačekaj da ideš negde ili da ti neko donese, pa uzmi nešto bolje napolju.

Ako već gledaš taj cenovni rang, razmisli da malo doplatiš za nešto tipa Sony RX100 ili neki m4/3 ili APS-C MILC.
 
Poslednja izmena:
Da li razmišljaš samo o novom aparatu ili si raspoložen i za polovan aparat? Ne znam šta planiraš da fotkaš ali mislim da bi ti neki polovan DSLR više radio posao nego ovi aparatići...
 
Hehe, ja upravo od prodaje jednog DSLR (Nikon D50) planiram kupovinu kompakta, nemam vise snage ni zivaca da se nosam sa tim velikim aparatima, koristio sam ga dugo godina i pravio odlicne fotke, ali zadnjih par godina mi stoji u torbi skoro da ga i ne koristim. Zato sam se odlucio za ovaj potez a slikam uglavnom ono porodicne slike da ne kazem turisticke, cerkica, supruga ja...znaci nista posebno. Ali eto isto bi volio da imam nesto malo bolje od low end klase. Zapravo i imamo jedan canon low end i to je uzas zivi od slika
a sto se tice polovne opreme, nisam gadljiv, uzeo bi neki bolji kompakt, ali kod nas nije neka ponuda bog zna kakva
 
Poslednja izmena:
Ako si imao DLSR nećeš se usrećiti posle njega kvalitetom sa SX230.

Uzmi neki MILC ili prosumer tipa Sony RX100, Canon G... i sl. Batali ultrazoom-ove.
 
Nazalost, ove cijene koje sam naveo za sony i olympus ne vaze,sad sam ih zvao i sajt im se ne azurira tako da ponuda koja stoji ne vazi.
Minus za winwin trgovinu u Crnoj Gori :(
 
Nemam pojma, ja sam prošle godine uzeo A5000 sa 16-50 za 200€, imao je još 9 meseci garancije, posle sam ga lako prodao kad sam prešao na A6000.

Ženi sam pre par meseci nabavio NEX C3, praktično nov, <500 snimaka na aparatu, u nekoj trange-frange kombinaciji telo bez objektiva me izašlo 40€, budući da imam dosta e-mount objektiva, nije problem.

Jedino što sam ja u BG, a svu opremu sam lično preuzimao pa sam mogao da probam kako radi, u kakvom je stanju i sl.
 
Poslednja izmena:
Nemam pojma, ja sam prošle godine uzeo A5000 sa 16-50 za 200€, imao je još 9 meseci garancije, posle sam ga lako prodao kad sam prešao na A6000.

Ženi sam pre par meseci nabavio NEX C3, praktično nov, <500 snimaka na aparatu, u nekoj trange-frange kombinaciji telo bez objektiva me izašlo 40€, budući da imam dosta e-mount objektiva, nije problem.

Jedino što sam ja u BG, a svu opremu sam lično preuzimao pa sam mogao da probam kako radi, u kakvom je stanju i sl.

Pa to je, u BG imas izbor i isplati se cekati dobru priliku, strpis se mjesec dva, i nesto mora iskrsnuti. Ovdje kod nas je skoro pa nikakva ponuda u tom segmentu.
I meni se dopadaju ti MILC, recimo Nikon 1 sa onim fiksnim objektivom, extra kompaktan a ubija, ili ti sony modeli...
 
S obzirom da ovih modela o kojima sam pisao nema u ponudi, a ni njima slicnih, tj.naslednika, odlucio sam 99% da uzmem sony dsc-wx220. Citao sam dosta testova o njemu, ima jako dobar senzor koji sony ugradjuje i u skuplje modele tako da je kvalitet slike na izuzetnom nivou, sto mi je i najbitnije. Nema manuelnih podesavanja, ali bez toga mogu.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
I dobices fotoaparat koji snima fotke u rangu kamera sa novijih xperia Z telefona :d sa kojima deli i velicinu senzora (1/2.3'').
 
Za budzet kojim raspolazem, nisam imao neki mnogo bolji izbor. Pogledao sam neke galerije fotografija napravljene ovim aparatom i uvjerio se da je daleko bolji od entry level klase aparata ( od kojih jedan i posjedujem-uzas od slika)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Za te pare si mogao da uzmes polovan Sony A5000 ili Canon EOS M koji su daleko bolji.. ili cak neki stariji sony nex za oko 120-130e..
Pa i dzepni Canoni S100/S110/20 su bolji.
 
Poslednja izmena:
Da me ne razumes pogresno, ne kazem da je taj sony ocajan nego si mogao da kupis bolji..

Ali nema veze, neka te dobro sluzi :)
 
Nisam ga jos kupio, upravo idem da se nadjem sa kupcem za moj Nikon D50, a da moze boljie za te pare, moze sigurno. Ali kod nas u CG je ponuda polovnih slaba, a zapravo i ponuda novih nije bog zna sta. Za neko vrijeme mislim da ce mi zavrsavati posao a ako se skupe neke pare za koju godinu, taman cerkica prispjeva da ga nasledi:)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
http://www.tehnomax.me/kamere-i-foto-aparati/digitalni-fotoaparati
Evo recimo iz tehnomaxa ponuda. Rekao sam budzet 200-250, a vidim ovaj panasonic tz30. Ako je on stvarno ono bas za preporuku, mooozda bi se pruzio do te granice,ali preko toga nema sanse.

Da li neko zna sta je od modela sada aktuelno kod fuji-ja. Cekam da mi jave ponudu i mogao bi dobiti po nekim extra cijenama. Ne znam da li su jos aktuelni modeli xq1 i xq2. Tako nesto bi mi odgovaralo

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa i taj panasonic koristi 1/2.3'' senzor... Svi su oni slicni, jedino neki imaju veci zum, ako ti je to bas bitno. Sto se tice Fuji, napisi ovde koje modele imas u ponudi, pa ce se vec javiti neko. Pazi, 250e je lepa cifra, steta je da uzmes nesto sto ne vredi toliko.
 
Dobio ja zadatak da snajki nađem neki dobar kompakt. I...
...ponuda kompakt aparata je užasna, ne samo kod nas. Ovih sa 1/1.6 senzorima ima jako malo u ponudi, a i to što ima je precenjeno.

Canoni S1xx više nema da se nađu sem po neki zaboravljeni po radnjama, a i takvi, kada se nađu, cena je prevelika. (Ovi on-line što pišu "ima na lageru", kada ih nazovete, zapravo nema).

Sada su kao napredni kompakti, aktuelni modeli sa 1" senzorom. Da, jesu vrlo dobri, ali cene su baš baš jake. Najpovoljniji među njima je Sony RX100 v1 koji može iz Mađarske da se donese za malo ispod 300€. Ili oko 320€ kod "profesionalnih dobavljača". To je sada možda najbolji kompakt što se može kupiti. Međutim, za tu sumu ima i pristojnih MILC-ova. Polovnih doduše, ali još u garanciji.

E sada, ko hoće kompaktnost, RX100 je zaista vrlo vrlo kompaktan. Dođe mu k'o pola standarnog MILC-a. Neznanto je veći (deblji) od kutije cigara.
Ako se nema bar za RX100, dojmim se da je bolje osloniti se na bolji telefon.

Ko insistira na fotoaparatu, slažem se da su Sony DSC-WX... sa Exmor senzorima, pa još ako su objektiv brandirali k'o Zeiss, nešto bolji od većine ostalih kompaktnih aparata.
(Kod Sony kompakata, i Sony i Zeiss objektiv radi tamo neki Sony-jev proizvođač, ali ove sa Zeiss brandom, više se potrude da valjaju).

DCS-WX220 jeste dobar kada ga poredimo da konkurencijom. Bili bi takvi aparati jako dobri, ali da koštaju max 150€. Ovako... :trust:
 
Poslednja izmena:
Poznanik je uzeo RX100 II za 370€, upravo na KP, pre par meseci i to u odličnom stanju, tj. bez tragova upotrebe. Cena bila 400, malo pregovora i završio na 370€.

Ja sam svoj A6000 sa 16-50, dve baterije sa samo 3K slika, bukvalno kao nov i sa 8 meseci garancije pisane garancije/papirima i ostalo, nahvatao za 420€, ali nemaš toga svakog dana.

KP nije prodavnica, pa da imaš stalno nešto tamo. Loviš ono što te zanima, pa kad naleti uzimaš, ako baš hoćeš odmah za sad, onda kupuješ novo, u radnji ili od "mađara".

Takođe, cene na KP iz oglasa nisu fiksne, dobar deo prodavaca stavi cenu koja je 10-20% viša od one sa kojom bi bili zadovoljni da prodaju.
 
Poslednja izmena:
Taj korišćeni za 300e je RX100 II, koji je dosta skuplji od rx100. Mislim da to nije ni losa cena pod uslovom da je samo izguljen, ali trebalo bi videti aparat uzivo.

Evo ga sad za 290e...

A bilo je pro 6-12 meseci pun kp rx100 I za 300-320e, izgleda da se ne prave vise pa in ni nema u ponudi
 
Poznanik je uzeo RX100 II za 370€, upravo na KP, pre par meseci i to u odličnom stanju, tj. bez tragova upotrebe. Cena bila 400, malo pregovora i završio na 370€.

Ja sam svoj A6000 sa 16-50, dve baterije sa samo 3K slika, bukvalno kao nov i sa 8 meseci garancije pisane garancije/papirima i ostalo, nahvatao za 420€, ali nemaš toga svakog dana.

KP nije prodavnica, pa da imaš stalno nešto tamo. Loviš ono što te zanima, pa kad naleti uzimaš, ako baš hoćeš odmah za sad, onda kupuješ novo, u radnji ili od "mađara".

Takođe, cene na KP iz oglasa nisu fiksne, dobar deo prodavaca stavi cenu koja je 10-20% viša od one sa kojom bi bili zadovoljni da prodaju.

Sve je to ok, ali onda ne treba pisati da ima da se kupi za 320 evra kod preprodavaca na KP, jer nema. Cak ne znam ni odakle info na moze da se donese iz HU za manje od 300 evra, ja trazio, ali nisam nasao, ako neko ima info gde ima ispod 300 nov ja bih uzeo odmah jedan. Najjeftiniji na KP je 365 evra, evo danas se pojavio jedan za 350 sa 12m garancije.
Nego lepo kazite, e s vremena na vreme naleti povoljno neki ocuvan primerak i onda to bude korektna kupovina.
Sto se tice tog RX100 II, po slikama je u poprilicno losem stanju (kozmeticki).
 
Nazad
Vrh Dno